×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. marts, 2014
Drukāt

Saeimā veidos darba grupu veselības aprūpes finansēšanas likumprojekta pilnveidei

Saeima_LETA

Saeimā tiks veidota darba grupa pretrunīgi vērtētā Veselības aprūpes finansēšanas likumprojekta pilnveidei. Tā otrdien nolēma Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputāti, sākot skatīt likumprojektu pirms tā skatīšanas parlamenta otrajā lasījumā, portālu “LA.lv” informēja Saeimas Sabiedrisko attiecību birojā.

Darba grupas uzdevums būs kopā ar iesaistītajām ministrijām un nozares profesionāļiem detalizēti apspriest iesniegtos priekšlikumus, diskutēt par strīdīgajiem jautājumiem, rast visām iesaistītajām pusēm pieņemamu risinājumu un sagatavot likumprojektu skatīšanai Saeimā.

Patlaban uz otro lasījumu iesniegti vairāk nekā 80 priekšlikumu, kā arī Saeimas Juridiskā biroja viedoklis attiecībā uz projekta atbilstību Satversmei.

Par likumprojekta tālāko virzību otrdien komisijas sēdē iebildumus pauda ārstus pārstāvošās profesionālās organizācijas, tiesībsargs un Latvijas Pašvaldību savienība. Ņemot vērā visus komisijā izskanējušos viedokļus un argumentus, Saeimas Budžeta komisija uzskata, ka ir nepieciešama darba grupa likumprojekta pilnveidei.

Darba grupā plānots arī iepazīties ar Lietuvas un Igaunijas veselības apdrošināšanas sistēmām, bet šī gada pavasarī Saeimā rīkot īpašu konferenci par veselības apdrošināšanas un finansēšanas jautājumiem.

Jaunais Veselības aprūpes finansēšanas likumprojekts Saeimā iesniegts 2013. gada novembrī un parlamentā atbalstīts pirmajā lasījumā. Ar jauno regulējumu paredzēts valsts apmaksāto veselības aprūpi sasaistīt ar iedzīvotāju ienākuma nodokļa samaksu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+