×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. augusts, 2013
Drukāt

Saeimai nodos kolektīvo iesniegumu par PVN mazināšanu pārtikai

LETALETA

Saeimā nākamajā nedēļā tiks iesniegts kolektīvais iesniegums par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšanu pārtikai, informēja Latvijas Nākotnes institūtā.

 

Par to ir parakstījušies 12 803 pilsoņi.

Deputātiem norādīts, ka Latvija, Igaunija un Dānija ir vienīgās Eiropas Savienības valstis, kurās PVN likmes pārtikai nav samazinātas.

Iniciatori uzsver, ka Latvijā lielai daļai iedzīvotāju tēriņi par pārtiku sastāda trešdaļu no ienākumiem, kas ir ievērojami vairāk nekā citās ES valstīs.

“ES atļauj zemāku likmi piemērot pārtikas produktiem, medikamentiem, medicīnas iekārtām invalīdiem, periodiskajiem izdevumiem, teātru, muzeju biļetēm un vēl virknei preču un pakalpojumu, piemēram, pasažieru un viņu bagāžas pārvadājumiem. Ir arī iespēja piemērot īpaši pazeminātās likmes – zem 5%. Šajā gadījumā ES mūs neierobežo. Liksim deputātiem lemt tautas labā,” pauž iniciatīvas autori.

Pašlaik likme pārtikas produktiem ir 21%.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli kolektīvajā iesniegumā ietverams prasījums Saeimai, īss tā pamatojums, kā arī norādāms, kura fiziska persona ir pilnvarota pārstāvēt kolektīvā iesnieguma iesniedzējus.

Iesniegumu vērtēs Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, kas sagatavos lēmumprojektu Saeimai par kolektīvā iesnieguma turpmāko virzību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+