Mobilā versija
+3.7°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
13. septembris, 2014
Drukāt

Āboltiņa: Baltijas valstis ir stipras, kad tās ir vienotas (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Baltijas valstis ir stipras, kad tās ir vienotas, 13.septembrī Rucavā, sveicot Baltu vienības dienas svinīgo pasākumu dalībniekus, paziņoja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Baltijas tautu – latviešu un lietuviešu – likteņi bijuši saistīti gadsimtu garumā un tās vieno radniecīgas valodas, kopīgas pagātnes spēcinātas ciešas un sirsnīgas attiecības, pauda Āboltiņa.

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja pauda gandarījumu, ka praktiskā sadarbība kļūst aizvien ciešāka jomās, kurās Baltijas valstīm ir kopīgas intereses un vajadzības, un jo īpaši sekmīgi sadarbība attīstījusies Latvijas un Lietuvas parlamentu līmenī, kā arī veicinot kultūras dialogu un veidojot tēlu pasaulē.

Līdztekus tam, ka Lietuva ir Latvijas lielākais tirdzniecības partneris jau vairākus gadus pēc kārtas, arī vasarā Latvijā notikusī Pasaules koru olimpiāde ir lielisks piemērs, kā kopīgiem spēkiem stiprināt mūsu identitāti, saglabājot un aktualizējot mūsu baltiskās saknes un ļaujot pasaulei atklāt baltu kultūras akcentus, uzsvēra Āboltiņa.

Vienlaikus Saeimas priekšsēdētāja atzina, ka baltu vienība nav tikai datums kalendārā, bet gan nerimtīgs darbs arvien tuvāk iepazīt vienam otru un kopībā smelt spēkus nākotnes izaicinājumiem.

Noslēgumā Āboltiņa klātesošajiem vēlēja, lai tālie vēsturiskie notikumi, šodien aktualizēti visaugstākajā starpvaldību līmenī, kalpotu par pamatu un iedvesmas avotu pasaulē vienīgo baltu tautu sadarbībai.

Latvijas Saeima un Lietuvas Seims Saules kaujas dienu – 22.septembri – par Baltu vienības dienu pasludināja 2000.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Baltijas valstu stiprību sķeļ solvita āboltina, kura ar krievvalodīgajiem okupantiem runā okupantu valodā un tādējādi uzspļauj latviešu valodai.

  2. Ceru, ka kundzīte ar katru savu ķermeņa šūnu izbaudīja vismaz padsmit gadus neremontēto A11 šoseju (Liepāja-Lietuvas robeža)? Jeb atkal šo ar vetrapļotu vizināja?

  3. … SAJA KRITISKAJA BRIDI BALTIJAI, NEDRIKST RUNAT TIKAI PAR KULTURAS AKCENTIEM VAI AKCENTIEM SADARBIBA – IR VAJADZIBA ARKARTEJIEM PASAKUMIEM, REDZAMIEM DARBAM UN TUVINOSIEM LIGUMIEM !!!

  4. Hokeja fane labāk lai pastāsta par 2% no ikp, nevis tēlo tukšmuldēšanas čempioni.

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+