×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. septembris, 2015
Drukāt

Saimniecība priekam, ne biznesam

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Zemnieku saimniecība Kalvīši atrodas Rēzeknes novada Bērzgales pagastā. 2009. gadā tā kļuva par Sējēja balvas laureāti kategorijā Ģimene lauku sētā, kā arī ne reizi vien izcēlusies kā sakoptākā lauku sēta pagastā. Kalvīšu pļavās var redzēt ganāmies gan Latvijas tumšgalvju aitu ganāmpulku, gan vistu, zosu un tītaru saimes.

Pirms dažiem gadiem savam priekam Kalvīšu saimnieki Uldis un Inese Pekši iegādājās trīs aitiņas. Pēc tam, lai greznā kūts nestāvētu teju tukša, piepirka vēl pārīti klāt. Kad šai saimei piebiedrojās arī teķītis un aitas tika aplektas, ganāmpulks palielinājās līdz 10–12 un vairāk dzīvniekiem. Tā kā Kalvīši ir sertificēta bioloģiskā saimniecība, bioloģiskā platībmaksājuma saņemšanai bija nepieciešams vajadzīgais dzīvnieku blīvums, un tad šis ganāmpulka pieaudzēšanas process kļuvis mērķtiecīgāks.

Patlaban aitu ganāmpulkā ir 63 dzīvnieki, no tiem ap 50 aitu māšu. Lauku atbalsta dienestam kā bioloģiskie pieteikti 56 ha.

Arī pirmie tītari bijuši trīs, bet nu jau to ir ap 80, apmēram tikpat daudz ir arī vistu. Inese: “Tītara cena vidēji ir 5 eiro/kg, viens tītars sver ap 7–8 kg. Latgalē diemžēl nav pircēju, kas varētu par vienu tītaru atdot 35–40 eiro. Uzskatu, ka bioloģiskā lauksaimniecība pie mums vispār nevar būt bizness, ja nu vienīgi tad, ja ir lielas platības, vairāk dzīvnieku un saimniecība atrodas Rīgas tuvumā…”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+