×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. jūlijs, 2016
Drukāt

Sāk filmēt Vara Braslas jauno kinolenti “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 5. jūlijā, ģimenes filmas “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” filmēšanu sāks Latvijas kino klasiķis Varis Brasla, LA.lv pavēstīja Nacionālā kinocentra speciāliste Kristīne Matīsa.

Varis Brasla un studija “F.O.R.M.A” uzņemšanu sāk Kuldīgas apkaimē. Topošais kinodarbs iekļauts Nacionālā Kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”.

Filma “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” stāsta par puiku, kuram vecāki atņem iemīļoto datoru un aizsūta pie vectēva uz laukiem. Nu jāsazinās ar vectēvu, nevis virtuālo pasauli. Mazpilsētas notikumi un piedzīvojumi liek mazdēlam saprast, ka dzīve bez meliem spēj sagādāt negaidītu prieku.

“Neskatoties uz kino pieredzi, katru reizi, kad atskan pirmās komandas, kad sākas reālais darbs ar aktieriem uz laukuma, man liekas, ka es neko neprotu,” ar nelielu satraukumu pirms filmēšanas uzsākšanas saka režisors Varis Brasla, kurš vairākas dienas pirms pārējās filmēšanas grupas devies uz Kuldīgu, lai noskaņotos darbam. “Lielā mīkla un lielā loterija šai filmā ir mazie aktieri – bērni. Jācer, ka divi filmēšanas mēneši būs pietiekami ilgs laiks, lai viņi pilnībā atklātu savu jūtu un slēpto instinktu pasauli,” optimistisks ir režisors.

Topošajā kinolentē “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” piedalās Mārtiņš Vilsons, Akvelīna Līvmane, Alise Polačenko, Mārtiņš Meiers, Anatolijs Fečins, Lauris Dzelzītis, Uldis Dumpis, Uldis Anže, Vizma Kalme, Inese Pudža un citi aktieri, kas pārstāv četrus Latvijas teātrus.

Filmas galvenie varoņi atrasti ilgstošā un neatlaidīgā bērnu atlasē, tie ir mazi prātvēderi – astoņus gadus vecais Markuss un sešus gadus vecā Eva. Sava loma filmā ir arī kaķim un zosu ģimenei. Pirmās filmēšanas dienas tiks aizvadītas šaurā uzņemšanas grupas lokā, lai ļautu iejusties mazajiem aktieriem, bet vēlāk arī mediji tiks īpaši aicināti viesoties filmēšanas laukumā.

Kinodarba “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” scenārija autors ir Alvis Lapiņš, , ilggadējais Vara Braslas domubiedrs un kolēģis, visu slavenāko Braslas filmu scenārists, operators – Uldis Jancis, mākslinieks – Mārtiņš Milbrets.

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Sen jau gaidām filmu ģimenei…

Draugiem Facebook Twitter Google+