×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. jūnijs, 2012
Drukāt

Sāk pārbaudi saistībā ar smaku Sarkandaugavā un tās apkārtnē

smako_riga

Valsts policija pēc iedzīvotāju iesnieguma sākusi pārbaudi, kurā tie lūdz noskaidrot iemeslu produktu smirdoņai Sarkandaugavā un tās apkārtnē maija beigās. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai BNS apstiprināja, ka iesniegums ir saņemts un, pamatojoties uz to, ir sākta pārbaude.

Iedzīvotāji iesniegumā policijai norāda, ka 26.maijā pēc pusnakts strauji izplatījusies spēcīga naftas produktu ‒ benzīna ‒ smaka no “Man-Tess” teritorijas puses, kurā ar naftas produktu pārkraušanas darbiem nodarbojoties uzņēmums “Latvijas Rietumu termināls”.

Smaka bijusi daudz spēcīgāka nekā ierasts, un to pavadījis arī troksnis. Svaigu gaisu neesot bijis iespējams elpot vismaz 19 stundu.

Iedzīvotāji iesniegumā arī aprakstījuši situāciju, kā notikusi sazināšanās ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, par kura darbību iedzīvotāji izteikuši kritiku. Iedzīvotāji arī norādījuši, ka smaka noplūdusi brīvdienās, līdz ar to nav bijis iespējams uz notikuma vietu izsaukt vides inspektoru.

“Man-Tess” valdes priekšsēdētājs Kārlis Andersons aģentūrai BNS pagājušajā nedēļā atzina, ka kopumā vides aizsardzības prasības Rīgas ostā strādājošajā stividorkompānijā “Man-Tess” ir ievērotas.

Vienlaikus viņš sacīja, ka atsevišķos gadījumos, pastāvot nelabvēlīgiem laika apstākļiem, var rasties risks, ka viss neizdodas atbilstoši normatīvo aktu prasībām, bet šādi gadījumi ir izņēmums.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāve Kristīne Barševska aģentūrai BNS iepriekš pavēstīja, ka gaisa piesārņojuma dēļ Valsts vides dienests brīdinās uzņēmumus “B.L.B. Baltijas Termināls” un “Man Tess” par iespējamu darbības apturēšanu, ja kompānijas neievēros vides prasības. Tomēr vēlāk viņa atzina, ka pēc sīkākas apstākļu pārbaudes noskaidrots, ka “B.L.B Baltijas Termināls” tomēr nav vainojams pie gaisa piesārņojuma un brīdinājumu paredzēts izsūtīt tikai “Man-Tess”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+