Sports
Ziemas sports

Sākas kamaniņu sezona – Dārznieks izcīna otro vietu Nāciju kausā0


Artūrs Dārznieks
Artūrs Dārznieks
Foto: Juris Kalniņš

Šajā nedēļas nogalē startē Pasaules kausa izcīņa kamaniņu braukšanā, renes sporta elitei šonedēļ sacenšoties Īglsas trasē, Austrijā.

Latvijas izlases lielākā daļa braucēju jau ir garantējuši vietu pamatsacensībās, bet vairāki sportisti piektdien startēja Nāciju kausa sacensībās, kur Artūrs Dārznieks izcīnīja augsto otro vietu, nodrošinot iespēju braukt pamatsacensībās.

Dārznieks aizvadīja stabilu braucienu, finišu sasniedzot pēc 50,966 sekundēm. Uzvaru guva mājinieks Niko Gleiršers, kuram Dārznieks zaudēja 0,170 sekundes, bet trešais palika amerikānis Džonatans Eriks Gustafsons, kurš latvietim zaudēja 0,041 sekundi.

Tikmēr ceturtais palika Riks Kristens Rozītis, kuru no goda pjedestāla šķīra 0,031 sekunde. Arī Rozītis kvalificējās pamatsacensībām, kurās tika 18 labākie. Nāciju kausā startēja 41 dalībnieks.

Divniekos startēja Latvijas jaunākā ekipāža Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, taču viņi nepretendēja uz vietu pamatsacensībās, jo Pasaules kausa sacensībās no vienas valats var startēt trīs ekipāžas, kuras Latvijai jau ir.

Bots/Plūme trasi veica 40,730 sekundēs, ieņemot septīto vietu starp 16 ekipāžām.

Tikmēr dāmu konkurencē Nāciju kausā neviena Latvijas sportiste nestartēja.

Andris un Juris Šici, Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, Kristers Aparjods, Inārs Kivlenieks, Ulla Zirne, Elīza Cauce un Kendija Aparjode – ņemot vērā pērnā gada rezultātus, automātiski kvalificējās Pasaules kausa pirmajam posmam.

Izlases treneris Kristaps Mauriņš atzīst, ka sagatavošanās posms šogad nav aizritējis bez traumām, taču visi ir gatavi jaunajai sezonai.

“Pēc treniņnometnes Norvēģijā oktobra beigās esam aizvadījuši vēl trīs nometnes Siguldā, kuru laikā katru dienu veicām vienu līdz divus braukšanas treniņus trasē. Paralēli tam turpinājām trenēties arī svaru zālē, lai uzlabotu sportistu fizisko sagatavotību pirms gaidāmās Pasaules kausa sezonas.

No maija vidus ir aizvadīts ilgs un grūts sagatavošanās posms, kura laikā tika smagi strādāts. Visi ar nepacietību gaidām sacensību sezonas sākumu, lai redzētu, kādus augļus tā mums nesīs. Sagatavošanas posmā daži no sportistiem ir saskārušies ar dažādām veselības problēmām un traumām, bet šobrīd gandrīz viss ir kārtībā un sportisti būs gatavi startēt ar pilnu jaudu jau pirmajā Pasaules kausa posmā. Komandā valda ļoti labs un kaujiniecisks noskaņojums,” tā Mauriņš.

Pēc sezonas sākuma Austrijā tikai daļa izlases dosies tālāk uz posmiem Ziemeļamerikā. Otrais posms notiks Leikplesidā, ASV, bet trešais posms Vistlerā, Kanādā. Tad gaidāms gandrīz mēneša pārtraukums līdz janvāra vidum, kad Altenbergā, Vācijā tiks aizvadīts ceturtais posms. 18. un 19.janvārī Lillehammerē, Norvēģijā norisināsies Eiropas čempionāts, kas reizē būs arī piektais Pasaules kausa posms, bet janvāra pēdējā nedēļas nogalē pasaules labākie kamaniņu braucēji pulcēsies Siguldā uz sezonas sesto posmu.

Saistītie raksti

Septītais posms norisināsies Oberhofā, Vācijā februāra pirmajā nedēļas nogalē, bet sezonas kulminācija gaidāma 14. līdz 16.februārī, kad Soču olimpiskajā trasē tiks sadalītas pasaules čempionāta godalgas. Astotais posms februāra otrajā pusē notiks Altenbergā, Vācijā, bet sezonas noslēdzošais devītais posms tiks aizvadīts Kēnigszē trasē.

Lielas izmaiņas gaidāmas dāmu konkurencē, kur šosezon uz starta neredzēsim nevienu no Phjončhanas olimpisko spēļu pirmo sešu vietu ieguvējām. Divas vadošās Vācijas sportistes Natālija Geisenbergere un Dajana Eitbergere ir bērniņu gaidībās, savukārt Tatjana Hifnere pēc pagājušās sezonas noslēdza savu sportistes karjeru. Tāpat arī šobrīd vadošā Kanādas sportiste Kimberlija Makreja šosezon nestartēs studiju dēļ, bet Erina Hamlina (ASV) un Aleksa Gouga (Kanāda) paziņoja par karjeras beigām jau pēc olimpiskajām spēlēm.

LA.lv