×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
22. aprīlis, 2012
Drukāt

Sāksies “Rīgas velo nedēļas” pasākumi

velo

Jau otru gadu pēc kārtas Rīgā pavasara sezona tiks atklāta ar “Rīgas velo nedēļas” pasākumiem, kas galvaspilsētā notiks no šodienas līdz 5.maijam.

“Rīgas velo nedēļas” laikā ikviens būs aicināts iepazīt velo kultūru un tās dažādību pilsētā, jo notiks gan kopīgs parādes brauciens pilsētas ielās, gan diskusijas, kino vakari un citas aktivitātes, iepriekš informēja viens no pasākuma organizatoriem Toms Ērenpreiss.

Dalībnieku visplašāk apmeklētais pasākums solās būt Rīgas velo parāde, kas notiks 1.maijā no plkst.12 līdz 14. Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis uzsvēra, ka šajā dienā ikvienam velosipēda vadītājam, kurš piedalīsies parādes braucienā, jājūtas kā karalim, tādēļ policija pasākuma laikā nodrošinās pilnīgu satiksmes drošību visā Rīgas velo parādes garumā.

Pagājušajā gadā Rīgas velo parāde sākās Doma laukumā, bet noslēdzās Mežaparkā, savukārt šogad maršruts tiks nedaudz mainīts. Pērn parādes braucienā piedalījās aptuveni 2000 velosipēdistu, piebilda Ķuzis.

Šogad Rīgas velo parāde sāksies pie Brīvības pieminekļa un noslēgsies Mežaparkā.

Visu “Rīgas velo nedēļu” Kaņepes kultūras centrā būs apskatāma izstāde, savukārt nedēļas aktivitātes tiks atklātas šodien plkst.14 ar atklāšanas braucienu, kas sāksies no Kaņepes kultūras centra. Brauciena laikā kopā ar Rīgas domes pārstāvjiem paredzēts doties izbraukumā pa veloceliņu, kas no centra ved uz Berģiem. Tāpat interesentiem kafejnīcā “Miit” būs iespēja baudīt velo kino vakaru, savukārt 26.aprīlī Kaņepes kultūras centrā notiks diskusija. Diskusijā tiks runāts par velo infrastruktūru, kā arī tiks runāts par velo novietnēm pilsētā, stāstīja pasākuma rīkotājs Dainis Kreilis.

Pasākumu programmā tiks piedāvāts arī velo polo posms, tiks rīkots minidroma sacensību posms un velo tirdziņš, notiks radošās darbnīcas bērniem, Mežaparkā būs gaidāms trīsriteņiem veltīts sarīkojums, kurā piedalīsies arī bērni ar kustību traucējumiem. Tāpat tiks rīkota velo orientēšanās, Andrejsalā notiks ērmriteņu parāde, bet interesantākais un krāšņākais pasākums būs Tvīda brauciens 5.maijā, kas sāksies plkst.14 ar pulcēšanos pie Raiņa pieminekļa, vēstīja Ērenpreiss.

“Rīgas velo nedēļas” mērķis ir piedāvāt ikvienam interesantus, radošus un izklaidējošus pasākumus.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR) minēja, ka pilsētā aizvien vairāk parādās velosipēdisti, tādēļ pašvaldība jau iepriekš domājusi un turpinās īstenot pasākumus, lai velosipēdistiem kļūtu labāk.

“Es arī braucu ar velosipēdu un apņemos to trupināt darīt. Maijā pats personīgi izbraukāšu visus veloceliņus Rīgā, lai pārliecinātos par to stāvokli. Tāpat 1.maijā piedalīšos Rīgas velo parādē. Mēs vēlamies attīstīt velo aktivitāti Rīgā, jo velosipēdistu skaits aizvien pieaug,” pauda Ameriks.

“Rīgas velo nedēļas” laikā pilsētā notiks vairāk nekā 20 dažādi pasākumi. Sev piemērotas izklaides šajā laikā varēs atrast gan sacensību gara un azarta mīļotāji, gan intelektuālās izklaides un kultūras baudītāji, gan arī izklaides un atpūtas cienītāji.

Interesenti ar “Rīgas velo nedēļas” programmu var iepazīties internetā “www.rigasvelonedela.lv”.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.8
Alūksne +19.6
Daugavpils +19.7
Saldus +20
Liepāja +14.5
Jelgava +19
Ventspils +13.2
Limbaži +19
Madona +19
Rēzekne +19
Draugiem Facebook Twitter Google+