Mobilā versija
+7.2°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
19. janvāris, 2015
Drukāt

Salla Simuka, “Sārta kā asinis”, “Balta kā sniegs”, “Melna kā ogle”

Simuka_8

No somu valodas tulkojušas Anete Kona, Gunta Pāvola un Kristīne Sončika, vāka dizainu adaptējusi Ilze Isaka. “Zvaigzne ABC”, 256, 208, 176 lpp.

Triloģijas galvenā varone Lumiki (somu valodā – Sniegbaltīte) Andersone bērnībā piedzīvojusi daudz nepatīkama un izaugusi par ļoti noslēgtu jaunu sievieti. Taču vienlaikus ar vēlmi neiesaistīties Lumiki piemīt dziļi analītisks prāts un uzticamības aura. Bieži viņas ceļā gadās cilvēki, kam vajadzīga palīdzība, – tā notiek gan triloģijas pirmajā grāmatā, kur no narkodīleru atriebības jāglābj pērkama policista meita, gan otrajā, kad Lumiki brīvdienās Prāgā sastop pāris gadus par sevi vecāko Lenki, kura apgalvo, ka ir Lumiki pusmāsa. Visbeidzot trešajā daļā Lumiki vajā kāds, kas sevi dēvē par Ēnu un acīmredzot zina, kas noticis ar meitenes īsto vecāko māsu.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+