Mobilā versija
+4.4°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
19. janvāris, 2015
Drukāt

Salla Simuka, “Sārta kā asinis”, “Balta kā sniegs”, “Melna kā ogle”

Simuka_8

No somu valodas tulkojušas Anete Kona, Gunta Pāvola un Kristīne Sončika, vāka dizainu adaptējusi Ilze Isaka. “Zvaigzne ABC”, 256, 208, 176 lpp.

Triloģijas galvenā varone Lumiki (somu valodā – Sniegbaltīte) Andersone bērnībā piedzīvojusi daudz nepatīkama un izaugusi par ļoti noslēgtu jaunu sievieti. Taču vienlaikus ar vēlmi neiesaistīties Lumiki piemīt dziļi analītisks prāts un uzticamības aura. Bieži viņas ceļā gadās cilvēki, kam vajadzīga palīdzība, – tā notiek gan triloģijas pirmajā grāmatā, kur no narkodīleru atriebības jāglābj pērkama policista meita, gan otrajā, kad Lumiki brīvdienās Prāgā sastop pāris gadus par sevi vecāko Lenki, kura apgalvo, ka ir Lumiki pusmāsa. Visbeidzot trešajā daļā Lumiki vajā kāds, kas sevi dēvē par Ēnu un acīmredzot zina, kas noticis ar meitenes īsto vecāko māsu.

Pievienot komentāru

Vai tautas deja ragaviņās aizvesta uz mežu?Pēc sabangojušām kaislībām ap deju lieluzvedumu jeb deju izrādi "Māras zeme" tās veidotājiem uzticēts turpināt darbu, bet vairāki jautājumi prasa plašāku skaidrojumu.
Draugiem Facebook Twitter Google+