Dabā
Laika ziņas

Sals Daugavpilī sasniedz – 26, šī gada rekords1

Foto no Pixabay.com

Ceturtdien plkst.7 Daugavpils novērojumu stacijā, kas izvietota pilsētas nomalē pie Ruģeļu ūdenskrātuves, termometra stabiņš noslīdēja līdz -26,2 grādiem, liecina jaunākie dati no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC).

Tā ir zemākā gaisa temperatūra valstī kopš 2017.gada 7.janvāra, kad sals pastiprinājās līdz -31 grādam.

Daugavpils lielākajā daļā sals ir krietni mazāks, saskaņā ar “Latvenergo” datiem gaisa temperatūra pilsētā ir -18 grādu.

Citviet LVĢMC novērojumu tīklā gaisa temperatūra plkst.7 bija no -8,5 grādiem Kolkā līdz -22,0 grādiem Rūjienā. Līdz -20 grādiem gaisa temperatūra pazeminājusies ne tikai Latgalē un Vidzemē, bet arī daudzviet Kurzemē un Zemgalē.

Zemākā gaisa temperatūra naktī bija nepilni -24 grādi Ainažos un Staļģenē.

Gaisa temperatūra Rīgas centrā ceturtdienas rītā pazeminājusies līdz -14 grādiem, starptautiskajā lidostā – līdz -20 grādiem.

Saskaņā ar “Latvijas Valsts ceļu” datiem vietām Siguldas un Cēsu pusē sals pastiprinājies līdz -24 grādiem, zem -20 grādiem gaisa temperatūra noslīdējusi teju visā Vidzemē un Latgalē.

Saistītie raksti

Tikmēr Ventspilī gaisa temperatūra plkst.7 bija no -13 grādiem ostā līdz -21 grādam lidostā, Liepājā – attiecīgi no -13 līdz -18 grādiem.

Jau ziņots, ka ceturtdien Latvijā spīdēs saule, gaidāmi arī daži mākoņi, kas vietām atnesīs nelielu sniegu. Pūtīs lēns vējš, daudzviet valdīs bezvējš. Saule gaisu sasildīs līdz -5..-10 grādiem.

LA.lv