×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
28. decembris, 2012
Drukāt

Samazinās skandināvu investoru interese par Latviju

Foto - LETAFoto - LETA

Pašlaik skandināvu interese par investīcijām Latvijā mazliet samazinās, bet palielinās interese no Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas investoriem, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” pavēstīja audita un konsultāciju pakalpojumu kompānijas “Ernst & Young” (E&Y) partneris Guntars Krols.

Viņš piebilda, ka par ieguldījumiem Latvijā ir arī interese no Ķīnas un citām Tālo Austrumu valstīm, tomēr par konkrētiem darījumiem pagaidām nav zināms.

“Krievijas un Ukrainas investoru interesei ir loģisks izskaidrojums, jo daudzas nozares, kas pašlaik ir Latvijā, ir daļa no nozaru grupām, kas pastāvēja bijušajā Padomju Savienībā. Piemēram, mašīnbūve un citas nozares, neskatoties uz tehnoloģiju maiņu, iederas šajās grupās. Līdzīgi kā notiek konsolidācija šajos sektoros tajās valstīs, tā arī ir loģiski, ka attiecīgie Baltijas uzņēmumi tiek konsolidēti klāt,” pastāstīja Krols.

Viņš minēja, ka investori šajās valstīs ir veikuši zināmus varoņdarbus, uzbūvējot savas impērijas un tās pārdodot, tādējādi viņi iet uz tālākiem, bet viņiem zināmiem reģioniem. “Šādi varētu raksturot “Rīgas piena kombināta” un “Valmieras piena” pirkšanu. Lai vai kā, mēs tomēr esam Eiropas Savienības dalībvalsts, un ar to mēs šiem investoriem esam interesanti. To var uztvert kā nākamo soli tālākai attīstībai Eiropā,” teica Krols.

Viņš gan vienlaikus atzina, ka Latvijā varētu būt vairāk investoru no Rietumeiropas un ASV. “Zināmā mērā mani pārsteidz salīdzinoši zemais investīciju līmenis no Rietumeiropas valstu kompānijām, kurām būtu loģiski pārnest daļu savu darbību uz šejieni, vai arī salīdzinoši zemais ASV investīciju līmenis Latvijā. Salīdzinoši pret ASV ekonomikas īpatsvaru globālajā ekonomikā es sagaidītu lielāku šīs valsts investoru aktivitāti arī šajā reģionā,” norādīja Krols.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+