×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
9. septembris, 2015
Drukāt

Samoilovu un Šmēdiņu neuzaicina piedalīties Pasaules kausa finālposmā

fivb.orgfivb.org

Iepriekšējo divu gadu pludmales volejbola Pasaules tūres uzvarētāji Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš nav uzaicināti piedalīties ASV gaidāmajās Pasaules kausa finālsacensībās, kas sāksies mēneša beigās.
Samoilovs un Šmēdiņš 2013. un 2014.gadu noslēdza Pasaules tūres ranga pirmajā vietā, bet šīs sezonas pirmajā pusē Šmēdiņš guva traumu, tāpēc sportisti vairāk nekā mēnesi nepiedalījās sacensībās.
Pagājušajā nedēļā viņi uzvarēja Riodežaneiro notikušajā “Open” kategorijas turnīrā, bet vēl pirms tam šogad bija triumfējuši Eiropas čempionāta finālposmā un mazāk prestižajā “Masters” sērijas turnīrā Jūrmalā. Pasaules kausa etapos viņi kopējās karjeras laikā uzvarēja piekto reizi. Trīs no šiem panākumiem gūsti 2013.gadā, bet vēl viens pērn.
Pēc panākuma Pasaules tūres rangā Samoilovs un Šmēdiņš šonedēļ pakāpušies uz 16.vietu, bet aizvadījuši mazāk turnīru par jebkuru no augstāk esošajiem konkurentiem.
Dalību Fortloderdeilā gaidāmajā Pasaules tūres finālposmā garantējuši ranga pirmie astoņi pāri (ne vairāk kā divi no katras valsts), bet vēl divi dueti saņēmuši speciālos ielūgumus. Vīru konkurencē tie piešķirti mājiniekiem Filipam Dalhauzeram un Nikolasam Lusenam, kā arī itāļiem Aleksam Ranjēri un Adrianam Karambulam.
Šovasar Samoilovs un Šmēdiņš itāļus apspēlēja Eiropas čempionāta finālmačā. Ar ekstravagantajām servēm pazīstamais Karambula tikai šosezon debitēja Pasaules tūrē, jo pirms tam spēlēja sacensībās ASV un tas varētu būt viens no izskaidrojumiem kāpēc tieši viņa duets saņēmis otru speciālo ielūgumu.
Tikmēr dāmu konkurencē abi speciālie ielūgumi piešķirti ASV duetiem, jo pašlaik ranga pirmajā astotniekā nav neviena šīs valsts sportiste, kaut Londonas olimpisko spēļu dāmu turnīra finālā sacentās tikai amerikānietes.
Pasaules kausa finālposma balvu fonds būs pusmiljons dolāru (440 000 eiro), uzvaras guvušajiem duetiem saņemot pa 100 000 dolāru. Sacensības risināsies no 29.septembra līdz 4.oktobrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+