Kultūra
Mūzika

“Sansusī” vakarā Rīgā – “Pianistu kautiņi bāros”0

Foto: LETA

27. aprīlī plkst. 19. Free Riga radošajā kvartālā Tallinas ielā 10 notiks alternatīvā festivāla “Sansusī” vakars Rīgā, liecina informācija festivāla mājaslapā.

Kamermūzikas festivāls “Sansusī” katru gadu pulcē laikmetīgās mākslas un mūzikas mīļotājus no visas pasaules, un ik gadu pavasarī un rudenī viens “Sansusī” vakars notiek arī Rīgā.

Šis būs pirmais “Sansusī” vakars jaunajā mājvietā Tallinas ielā 10, kurai dots nosaukums “Tu jau zini Kur!”, un turpmāk dažādi pasākumi tajā plānoti regulāri. Tallinas ielā 6 jau darbojas “Totaldobže”, un arī pārējās ēkas pakāpeniski tiks apdzīvotas ar kādu no mākslas formām.

Armands Siliņš, Latvijas Nacionālās Operas un baleta solists un šī pasākuma organizators, stāsta, ka “Sansusī” vakars Rīgā iecerēts vairākos cēlienos. No tiem katrs pārstāvēs citu skatuves mākslas žanru. “Sansusī” vakarā Rīgā notiks arī “pianistu kautiņš” – sava veida improvizēta sacensība starp pianistiem, kurā šoreiz piedalīsies Agnese Egliņa un Rihards Plešanovs.

Vēl vakarā gaidāms poļu kontrtenora Jana Jakuba Monovida solokoncerts, objektu teātris “Strange death and perfect bodies”, kura mentors ir Dāvids Džovanzana, kurš iestudējis izrādi “Romeo un Džuljeta” leļļu teātrī, iespēja atgriezties Ata Jākabsona un Annas Ķirses izstādē/performancē “Dvēseles tumšā nakts” Toma Harjo īsfilmā un “Divdesmit Minūšu Diskotēka” ar Platonu Buravicki.

LA.lv