×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. jūnijs, 2016
Drukāt

Sargājiet bērnus: meitene guvusi smagu traumu, krītot no zirga; zēnam uzkrīt ķieģelis

Foto-LETAFoto-LETA

Aizvadītajā diennaktī Rīgas reģionā 15 gadus veca meitene guvusi smagas traumas, krītot no zirga, aģentūru BNS informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Pusaudze, krītot no zirga, bija piezemējusies ar vēderu uz koka. Viņai konstatēta politrauma, tai skaitā galvas trauma un vēdera iekšējo orgānu ievainojumi. Viņa vidēji smagā stāvoklī nogādāta Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS).

Slimnīcā nonācis arī 11 gadus vecs zēns, kurš Rīgas reģionā kritiena laikā bija guvis krūškurvja trauma ar iespējamiem ribu lūzumiem, kā arī galvas un vēdera traumu. Bērns, spēlējot paslēpes, bija uzkāpis kokā, un kritis no aptuveni 1,5 metru augstuma.

Tāpat BKUS bija nogādāta trīs gadus veca meitene, kura bija piekļuvusi pie kanalizācijas tīrīšanas līdzekļa un izdzērusi nezināmu daudzumu šķidruma.

Savukārt dziļu brūci augšstilbā Kurzemē aizvadītajā diennaktī guvis piecus gadus vecs zēns. Viņam bija uzkritis ķieģeļu sienas fragments, kas bijis atstutēts pret sienu

Vairākiem bērniem mediķu palīdzība bija vajadzīga apdegumu apkopšanā. Rīgas reģionā septiņus mēnešus vecs zīdainis guva kājas apdegumus, kad viņam uzlija ūdens no krītošas tējkannas. Savukārt Latgalē vienu gadu un deviņus mēnešus vecs zēns guva vienas rokas apdegumus, pie galda aizķerot krūzi ar karstu tēju. Tāpat Kurzemē piecus gadus veca meitene guva vienas rokas un viena sāna apdegumus, paklūpot ar ar karstu dzērienu.

Zemgalē augšstilba un potītes rajona apdegumus guva 11 gadus vecs zēns. Viņš ugunskurā bija dedzinājis pudeles, kad aizdegušās zēna bikses.

Kopumā aizvadītajā diennaktī mediķi devās uz 1092 izsaukumiem, no kuriem 182 bija saistīti ar traumām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+