×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
7. oktobris, 2013
Drukāt

“Saruna muzejā” veltīta Jūlijam Federam

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

Svētdien, 13. oktobrī, pulksten 15.00 Mākslas muzejā „Rīgas Birža” (Doma laukumā 6, Vecrīgā)norisināsies „Saruna muzejā”, veltīta pirmajam ievērojamajam latviešu ainavu gleznotājam Jūlijam Federam (1838–1909).

Šogad ar lielu vērienu Latvijā, Krievijā un Ukrainā tiek atzīmēta izcilā latviešu gleznotāja Jūlija Federa 175. jubileja. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs atzīmē Jūlija Federa dzimšanas dienu ar klasiķa retrospektīvu, kas no jauna aktualizē viņa māksliniecisko devumu un tā izpēti. „Sarunas muzejā” laikā izstādes kuratores, mākslas zinātnieces Aija Brasliņa un Dr. art. Kristīne Ogle plašāk pastāstīs par gleznotāja personīgās un radošās biogrāfijas interesantākajiem aspektiem, sniedzot raksturojumu ekspozīcijā redzamiem darbiem – dabasskatiem visos gadalaikos un portretiem. Skatītājus gaida dabas varenība un mūžīgais skaistums Jūlija Federa redzējumā, romantiski dramatisks patoss un elēģisks lirisms, kas iemiesots gan episki monumentālās panorāmās, gan kompozīcijās ar konkrētiem ikdienišķiem motīviem, gan intīmos, fragmentāros studijveida darbos. Šī tikšanās ikvienam dod iespēju pavadīt brīvdienas pēcpusdienu īpašā muzeja gaisotnē, baudot Latvijas mākslas „zelta fonda” klasiku.
Otrā „Saruna muzejā” Jūlija Federa gleznu izstādē notiks 27. oktobrī pulksten 15.00, kad mākslas vēsturniece Edvarda Šmite piedāvās savu stāstījumu par ievērojamo latviešu vecmeistaru, paverot viņa dzīves un daiļrades maz zināmas lappuses. Pasākums notiks krievu valodā.
Dalības maksa: ieejas biļete izstādē (pieaugušiem  – LVL 3,00; skolēniem, studentiem, pensionāriem  – LVL 1,50).
Izstāde skatāma līdz 10. novembrim

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+