×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
17. jūlijs, 2014
Drukāt

“Saskaņa” atkal liek uz Ušakovu
 (5)

Foto: Karīna MiezājaFoto: Karīna Miezāja

Partija “Saskaņa” vakar apstiprināja savu kandidātu sarakstu un programmu rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām un nosauca arī premjera kandidātu – pašreizējo Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu.

“Partijas teritoriālo organizāciju vidū tika veikta aptauja, un tā parādīja, ka divas trešdaļas biedru premjera amatā vēlas redzēt tieši Nilu Ušakovu. Es arī pievienojos šim viedoklim, jo Nils Rīgas domē ir guvis pieredzi, kā ieviest dzīvē sociāldemokrātiskās idejas,” pēc partijas domes sēdes skaidroja “Saskaņas” valdes loceklis Valērijs Agešins. Viņš noliedza pieļāvumu, ka partijai trūktu citu kandidātu. Ievērojamu atbalstu aptaujā esot guvis ari pašreizējais saskaņiešu Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Ušakovs netēloja, ka domes lēmums viņam būtu pārsteigums. “Es zināju, ka tikšu virzīts premjera amatam, bet piekrist tam nebija viegli. Taču apzinos, ka panākumi Rīgā bija iespējami, tikai pateicoties partijas biedru komandai. Ja tagad šie biedri vēlas, lai “SC” pārstāvis uzņemtos valdības vadīšanu, tad es nevaru šo vēlmi ignorēt,” teica Ušakovs. Pāriešana uz valdību, viņaprāt, nebūtu vēlētāju nodošana, bet gan tieši otrādi – ļaušot vēl labāk izpildīt pirms pašvaldību vēlēšanām dotos solījumus, jo beigtos “kariņš” starp valsti un galvaspilsētas pašvaldību. Ušakovs pats gan sarakstā nekandidēšot un domi pametīs tikai tādā gadījumā, ja tiks apstiprināts par Ministru prezidentu. Nekādus citus amatus Saeimā vai valdībā viņš neplāno ieņemt. Savu iespējamo pēcteci Rīgas mēra amatā gan viņš nebija gatavs nosaukt, jo šis jautājums kļūšot aktuāls ne agrāk kā decembrī.

“‘Saskaņa” vakar apstiprināja arī savus kandidātu sarakstus 12. Saeimas vēlēšanām. Ušakovs to lielīja kā ļoti daudzpusīgu: “Mums vairāk nekā puse kandidātu ir latvieši, pārējie – krievi un citu tautību pārstāvji. Sarakstā ir gan pašreizējie deputāti, gan pašvaldību pārstāvji, turklāt – lielākoties no mazajām pašvaldībām, nevis Rīgas. Šai ziņā mēs esam pat labāk pārstāvēti nekā Reģionu alianse.”

Partijas līderi Rīgā būs Saeimas deputāti Jānis Urbanovičs un Andrejs Klementjevs, bijušais Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Geduševs, kā arī parlamentārieši Boriss Cilevičs un Sergejs Mirskis.

Vidzemē, kur ar pirmo numuru startēs deputāts Ivars Zariņš, saraksta priekšgalā būs arī Saeimas deputāts Sergejs Dolgopolovs, bijušais deputāts, tagad Ostu asociācijas vadītājs Kārlis Leiškalns, kā arī parlamentārieši Jānis Ādamsons un Aleksandrs Sakovskis.

Latgalē ar pirmo numuru startēs deputāti Andrejs Elksniņš, Jānis Tutins un Ivans Ribakovs, kā arī “Rīgas ūdens” valdes loceklis Vitālijs Aizbalts un parlamentārietis Raimonds Rubiks.

Zemgalē saraksta līderis ir kādreizējais LPP/”LC” politiķis Krišjānis Peters. Viņam seko Vitālijs Orlovs, Jelgavas domes deputāti Ivars Jakovels un Valentīns Grigorjevs, kā arī Aizkraukles domes deputāts Nikolajs Sokols.

Kurzemēs saraksta augšgalā būs Saeimas deputāts Valērijs Agešins. Aiz viņa startēs Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks Raimonds Rublovskis, jurists Indulis Jankovskis, SIA “Ventamonjaks serviss” dispečers Aleksejs Medvedevs, kā arī Liepājas domes deputāts Romans Miroslavskis.

Šī būs pirmā reize, kad partija Saeimas vēlēšanās startēs kā “Saskaņa”, nevis partiju apvienība “Saskaņas centrs”. Tomēr sarakstos atrodami arī vairāki Sociālistiskās partijas pārstāvji (Arturs Rubiks, Raimonds Rubiks, Igors Zujevs) un 20 “Gods kalpot Rīgai” biedri.

“Saskaņa” pēdējos mēnešus ļoti cītīgi strādājusi, lai iepatiktos latviešu vēlētājiem. Tādēļ sarakstos nav atrodami tādi “SC” radikālākā spārna pārstāvji kā Nikolajs Kabanovs un Irina Cvetkova. Toties savervēti dažādi latviešu pārstāvji – jau minētais Leiškalns, “Rīgas satiksmes” valdes locekle Inese Švekle, bijušais žurnālists Ivo Kiršblats, bijušais “Rīgas dārzu un parku” vadītājs Agnis Kalnkaziņš, SIA ” Rīgas meži” valdes loceklis Edgars Vaikulis, bijušais partijas “Saimnieks” pārstāvis Aivars Kreituss.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Rudenī negaidam Saeimas vēlēšanas
    Quisling !
    Brauc mājās!

  2. Man, padomju salasņas ar viesiem saviem kandidātiem, maigi sakot, ir pie vienas vietas!

  3. Tas nozīmē, ka Sc nav neviena biedrīša, kas būtu spējīgs pildit MP amatu, ja jāizvirza Ušakovs, kurš tandēmā ar Ameriku Rīgas budžetu iegrūduši milzīgā parādu jūgā, ka jāizpārdod visi Rīgas labakie nekustamie īpašumi

  4. Nu tad Latvija būs otrā Doņecka .

  5. Nevar balsot par krievu,kas referendumā balsoja pret valsts valodu Latvijā , Kas balsoja pret Latvijas pamatlikumu- Breambulas pieņemšanu ! ! !

Draugiem Facebook Twitter Google+