×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
27. novembris, 2012
Drukāt

Satiksmē bez OCTA

Foto - LETAFoto - LETA

Saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrības “Ergo” veikto aptauju 30% transportlīdzekļu vadītāju kaut reizi dzīvē ir braukuši neapzināti bez OCTA, jo nebija pamanījuši tās derīguma termiņa beigas. Savukārt 3% no respondentiem atzinuši, ka apzināti piedalījušies ceļu satiksmē ar neapdrošinātu transportlīdzekli.


“Ergo” atgādina, ka par neapdrošinātu transportlīdzekļu izraisītiem ceļu satiksmes negadījumiem zaudējumu atlīdzības cietušajiem tiek izmaksātas no OCTA Garantijas fonda, bet vēlāk ar regresa prasību atgūtas no vainīgā transportlīdzekļa īpašnieka. “Ergo” līdz šim lielākā kopējā aprēķinātā apdrošināšanas atlīdzība cietušajai personai par OCTA gadījumu veido 173 480 latus. Ja šis negadījums būtu izraisīts ar neapdrošinātu transportlīdzekli, tad tā īpašniekam šī summa būtu jāatlīdzina no savas kabatas.

Analizējot aptaujas datus pēc dzimuma, OCTA polisi visbiežāk aizmirst iegādāties vīrieši. Turklāt tie arī apzināti vairāk brauc bez OCTA. Vēl viena interesanta tendence, ka vairāk riskēt un braukt bez OCTA izvēlas latvieši – 37%, turpretī citu tautību pārstāvji – tikai 13%.

Pēc vecuma visaizmāršīgākie ir seniori, cilvēki pēc 60 gadiem. Savukārt pēc dzīvesvietas aizmāršīgākie ir kurzemnieki, no kuriem 56% aptaujas respondentu atzina, ka neuzmanības dēļ piedalījušies ceļu satiksmē ar neapdrošinātu transportlīdzekli.

Pēc aptaujas datiem, 16% autobraucēju, kas devušies apzināti vai neapzināti ceļā bez OCTA, saņēmuši arī administratīvu sodu no Ceļu policijas. Par šo pārkāpumu aizmāršīgais autovadītājs vai transportlīdzekļa īpašnieks ticis administratīvi sodīts ar vismaz 40 latiem, kas vairāk ir preventīvs un disciplinējošs sods, salīdzinot ar finanšu izmaksām, kas vainīgajai personai būtu jāatlīdzina cietušajiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+