×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Pieņemtā Satversmes preambula nosaka: Latvija izveidota latviešu nācijas pastāvēšanai (33)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāti šodien trešajā, galīgajā, lasījumā pieņēma Satversmes preambulu, kurā noteikts, ka Latvija izveidota, lai garantētu latviešu nācijas pastāvēšanu un nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un labklājību.

Preambulas pieņemšanu atbalstīja 69 deputāti, kas pārstāv koalīcijas partijas, kā arī pie frakcijām nepiederošie deputāti, savukārt pret bija 28 poliskās apvienības “Saskaņas centrs” parlamentārieši. Deputāti Satversmes papildināšanu ar preambulu sveica ar ilgiem aplausiem.

Preambulā, par kuras izsludināšanu vēl jālemj Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, teikts: “1918.gada 18.novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, apvienojot latviešu vēsturiskās zemes un balstoties uz latviešu nācijas negrozāmo valstsgribu un tās neatņemamajām pašnoteikšanās tiesībām, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.”

“Latvijas tauta izcīnīja savu valsti Brīvības cīņās. Brīvi vēlētā Satversmes sapulcē tā nostiprināja valsts iekārtu un nolēma sev Satversmi. Latvijas tauta neatzina okupācijas režīmus, pretojās tiem un atguva brīvību, 1990.gada 4.maijā atjaunojot valstisko neatkarību, uz valsts nepārtrauktības pamata. Tā godina savus brīvības cīnītājus, piemin svešo varu upurus, nosoda komunistisko un nacistisko totalitāro režīmu un to noziegumus,” pausts Satversmes ievadā.

Preambulā noteikts, ka Latvija kā demokrātiska, tiesiska, sociāli atbildīga un nacionāla valsts balstās uz cilvēka cieņu un brīvību, atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības un ciena mazākumtautības. “Latvijas tauta aizsargā savu suverenitāti, Latvijas valsts neatkarību, teritoriju, tās vienotību un demokrātisko valsts iekārtu. Latvijas identitāti Eiropas kultūrtelpā kopš senlaikiem veido latviešu un lībiešu tradīcijas, latviskā dzīvesziņa, latviešu valoda, vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības,” teikts Satversmes preambulā.

Satversmē ierakstīts, ka uzticība Latvijai, latviešu valoda kā vienīgā valsts valoda, brīvība, vienlīdzība, solidaritāte, taisnīgums, godīgums, darba tikums un ģimene ir saliedētas sabiedrības pamats. “Ikviens rūpējas par sevi, saviem tuviniekiem un sabiedrības kopējo labumu, izturoties atbildīgi pret citiem, nākamajām paaudzēm, vidi un dabu. Latvija, apzinoties savu līdzvērtību starptautiskajā kopienā, aizstāv valsts intereses un veicina vienotas Eiropas un pasaules ilgtspējīgu un demokrātisku attīstību. Dievs, svētī Latviju!” tā noslēdzas Satversmes preambula.

Kā ziņots, Satversmes preambulas Saeimā iesniegtajā projektā vairs nav minēts “valstsnācijas” jēdziens. Koalīcijas partneriem sniegtajā skaidrojumā pausts – lai gan šis jēdziens nav lietots, domu tas nemaina, jo konkrētāk atklāti attiecīgā vārda atsevišķi elementi.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. dievs sveti latviju

 2. Kāpec pret preambulu tā satrakojās saskaņa? Tamdēļ, ka latvieši vienreiz iedošinājās pateikt, ka šī ir viņu nodibināta valsts, ar viņu valodu un vērtībām. Ka galvenie lēmēji ir un būs paši latvieši. Un nevajag te tēlot muļķīšus un uztraukties par kristīgo vērtību pieminēšanu. Katrs saprot, ka tās ir tās pašas cilvēciskās vērtības, kurām ar ticībām nav nekāda sakara. Un tiem, kuri zākā Eiropu un ASV, es kā cilvēks, kurš piedzīvojis krievu valdīšanu no četrdesmitā gada, saku: nekad vairs negribu atpakaļ zem šī smirdīgā zābaka…

 3. 1) ko nozīmē “nacionāla valsts”? 2) vai tad Latgale jau ir norakstīta, ja tā neveido latvisko identitāti?

 4. Joprojam krievu vajadzibam.
  Blaumanis reiz teica- “tie taisnie to pasauli uztaisa, tiem citiem ta pieder”

 5. Labs, skaidrs, vajadzīgs Satversmes papildinājums. Liels paldies Čepānes kundzei un Levita kungam par izturību un neatlaidību! Un neaizmirsīsim, ka abi piedalījās arī 1990.gada 4.maija deklarācijas tapšanā un pieņemšanā. Šodienas preambula nostiprina toreiz pieņemto deklarāciju. Ja visi politiķi būtu tādi kā viņi, tad mēs šodien būtu daudz labākā situācijā kā esam.

 6. Tedis Ērzlapa, jurists Atbildēt

  Satversmes tēvu redzējumā „ Latvijas tauta” bija Latvijas pilsoņu kopums. Okupācijas laikā un atjaunotajā Latvijā jēdzienu „Latvijas tauta” pretēji pirmsokupācijas Pilsonības likumam „atšķaidīja” ar visiem, kas skaitījās Latvijas iedzīvotāji. Tā, lūk, ir lielā atšķirība starp agrāko un tagadējo „Latvijas tauta” saturu. Pēc Satversmes jaunpieņemtā Ievada gara un jēgas ir laiks revidēt arī tagadējo Pilsonības likumu uz saturu un principiem, kādi tie bija 1918.gada Latvijā.

 7. Pavisam normāla un saprotama preambula. Un nav staipāma SC manierē. Krieviskumu atbalstošā robeža ir aiz Abrenes.

 8. Galvenais ir pateikts: Latvijai kā valstij ir jēga tikai tad, ja pastāv latviešu tauta, kas tajā dzīvo. Lai valsts savu jēgu saglabātu, tās iedzīvotājiem ir jārūpējas, lai šī tauta pastāvētu. Ja cilvēki to neapzināsies paši, valsts nepalīdzēs. Ierēdniecībai nav tautības.

  • kā jāsaprot “Ierēdniecībai nav tautības”? Vai tā, ka Latvijā dzīvos latvieši, bet ierēdņi būs citi…? Varbūt tie paši “atbrīvotāji”?

 9. Man, kā letiņam, jau super…, tik, nez, kā visi citi, ES ieskaitot, uz to skatīsies !!!

  • tie “citi” jau būs pilnīgā nesaprašanā – par to, kāpēc gribam būt latvieši un kāpēc mums vajadzīga sava Valsts…he he! Nu okupanti jau to nesapratīs nekad, bet tie latvisk-valodīgie kosmopolīti jau sāk kaut ko nojaust.

 10. Izcili!!! No šiem jau neko citu nevarēja gaidīt!!!
  citāts:”…pret bija 28 poliskās apvienības “Saskaņas centrs” parlamentārieši.”

  • Tomēr 2 no tiem pašiem — Agēšins un Klemenķevs — ir ar pielaidi valsts noslēpumiem (kas Vienotības sāņcenšu ministriem tiek liegta).

 11. Putina uzpirktajiem ķomentētājiem: “Kaķa lāsti debesīs nekāpj!”Saimnieks jau kājas apkakājis. Nepaies ilgs laiks līdz tam, kad krievu tauta punduru pakārs Sarkanajā laukumā.

 12. Un kas no ta mainisies? Latvija tiesam palix neatkariga,izstasies no ES,saks neatkarigi un brivi vidot savu ekonomiku un neklausisies ko uzspiez Eiropa vai Asv mus neizdevigus likumus un vadisies tikai pec savas labklajibas un izdeviguma nevis no ES un ASV izdeviguma? Ne tacu.Tad kam tie lieki texti ir vajadzigi un lieka naudas un laika teresana?

 13. Ta ir tada sevis mierinasana?:D Ka tad ar veixmes stastu kad no LV simtiem tukstosu cilveku aizbrauca un vel aizvien brauc???

 14. Loti apsveicu so Satversmes preambulu! Tas ir vienigs un pareizs risinajums latviesu tautas uz
  tautisko un valstisko pastavesanu musu zeme!

 15. Kāds komentārs:
  Vēl komentārs:
  Jā tas, ka kristietība nesusi Latviešu tautai labumu, nu gan izskan tikpat pat patiesi, kā tas, ka putins nav nekādu rīkojumu devis attiecībā uz Krimas sagrābšanu ar militāru spēku…
  Kā tad patiesībā notika tā pagānu pievēršana jūdu dievam???
  Neviens līgums no krusnešu puses netika ievērots. Sievietes izvaroja, bērnus sacirta gabalos, vai meta degošajās mājās utt.
  Es personiski saku. – Lai 3x nolādēti visi tie, kas mums mēģina iesmērēt svešu viltus dievu, kura vārdā pasaulē jau izliets tik daudz asiņu.
  Es labāk palieku godīgs Pagāns, nekā stulbs, nodevīgs kristietis, kangaru jau tāpat saradies pārāk daudz, visus mūsu politiķus ieskaitot!

 16. Kārtējo reizi, neraugoties uz to, ka lielākā daļa bija pret, tika lieki izšķiests laiks un nauda, daudzi saņēma prēmijas par “ārkārtīgi svarīgo un būtisko” darbu, lai piepušķotu normālu normatīvo aktu ar kaut kādu nevajadzīgu un nejēdzīgu draņķību. Vairs nevar saprast Satversme joprojām ir valsts pamatlikums vai kaut kāds pašslavinošs Latvijas tūrisma buklets. Un kāpēc jāpārstāsta tas, kas jau tāpat likuma tekstā minēts, kāpēc tāds kristietisma uzplūdums, brīdī, kad valsti jābūt maksimāli atdalītai no baznīcas? Atkal kāds ierakstīs šo muļķību savā priekšvēlēšanu runā. Cerams, ka no tā visa vismaz beidzot Latvija kļūs sociāli atbildīga.

 17. Tatad garantēsim ikviena brīvību un neatkarību īpaši ja tie nav latvieši, takā tas notiek pašreiz,taisi vai maisi to putru ko sauc par mēsliem labaki tie nepaliks.

 18. Ja jau iekarotāji kristieši atnesa mums “vērtības”, tad ar ko sliktākas ir komunistiskās un fašistiskās?
  Līdz zināmam laikam arī tās tika pasludinātas kā savstarpēji antagonistiskas, bet nupat jau ir skaidrs, ka tomēr identiskas…
  Jo okupanti visos laikos ir un paliek okupanti, un kolaboracionisti arī, kas klanās citu varu uzspiestajām “vērtībām”. Latviešiem ir savas vērtības. Un, ja šī TIEŠĀM ir latviešu valsts, tad CITĀM “vērtībām”, lai par cik labiņām tās tekstuāli NEIZLIKTOS, nav te vietas.
  Arī padomju kolonisti izliekas par cilvēktiesību nesējiem un cīnītājiem, veikli samainot jēdzienus, tā nosaucot okupāciju. Kristīgās , divkosīgi melīgās “vērtības” nav ne ar ko labākas. Tās, piesedzoties ar “dieva vārdu”, ir paredzētas vien pakļauto tautu ietekmēšanai un turēšanai t\as ideoloģijas nesēju atkarībā.
  Un, ja kādam ir vajadzīgs dievs, tad mums ir pašiem savs. Galu galā, ja jau esam par latviskām vērtībām.
  Bet tikmēr, te joprojām ir izteikts okupantu “vērtību” lobijs.
  Tiešī tāpēc tā ir vagaru, ne tautas, Preambula, kura nostiprina to varu un un ietekmi.

  • Baigas nu vertibas no Asv un ES.Un loti ta preambula kadam vajadziga ja tapat zinams ka laiza un laizis musejie vienu vietu gan ES gan ASV un ko taie lix ta ari daris un pienems te gan arabus,gan musulmanjus un jebko.

 19. ar Levita roku Satversmē iekļuva dievs!

  • Un pie tam ne jau latviešu dievs, bet kristiešu pielūdzamais sātans, ko tie izdekorējuši ar dieva masku un uzspieduši tautām, jo labprātīgi NEVIENS to mānekli nepieņēma.
   Un nu tautas nodevēji ir izrādījuši reveransu okupantiem, seniem tautu paverdzinātājiem, nosaucot šo nožēlojamību par vērtībām, tādējādi atrādot pilnīgu tautas necieņu.

   • aborigēn,tu esi svešinieks Latviešu valstī.

   • Пуйка-этот ник лет уж как 15 занят.напряги моцк-придумай себе другой.
    А то видишь-тебе уже мои лавры присвоили-чужим обозвали:)))))

 20. Nu un kas mainīsies no tā, ka kaut kas uz papīra uzrakstīts? No tā jau ekonomika pati neattīstīsies un cilvēku vairak nedzims!

 21. Dod, lūdzu Dievs, lai nevienam karjeristam politikā nav iespējams šo Satversmes preambulu mainīt pēc saviem ieskatiem vai materiāli dāsni apmaksāta politiska pasūtījuma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Ko te vēl mainīt? Pievērs uzmanību vietai kur rakstīts”Ikviens rūpējas par sevi, saviem tuviniekiem un sabiedrības kopējo labumu..”
   Tātad mans es ir pirmajā vietā, otrajā- mans klans, bet sabiedrības labums pēdējā, ja kaut kas paliks pāri.
   Pie tam kristiešiem pirmajā vietā ir Dievs un pēc tam visas pārējās vērtības. Preambulā Dievs pieminēts pašās beigās. Pagānismā centrā ir cilvēks ar visām savām vajadzībām un Dievs ir kā palīgs šo vērtību sasniegšanā, kas arī precīzi atspoguļojas pieņemtajā dokumentā.

  • DIEVS, Tas ir labi, bet tikai ne žīdu un kristīgo vertību izpratnē. Mums ir vajadzīgs mīlošais, mūsu DIEVS.

Draugiem Facebook Twitter Google+