×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. jūlijs, 2012
Drukāt

Saule, jūra… Un nedienas – ikmēneša grūtās dienas!

Foto-LETAFoto-LETA

Sieviete laikus saplāno atvaļinājumu, pierunā vecmāmiņu pieskatīt atvasītes, kamēr pati kopā ar vīru atpūtīsies pie jūras. Skaita dienas, liek punktiņu pie katra datuma kalendārā, un te… Ak, tavu nedienu!

 

Latvijā vasara ir pārāk īsa, tādēļ gribas darīt visu iespējamo un pat neiespējamo, lai šo laiku izbaudītu pēc iespējas dzīvespriecīgāk. Nelāgas sagadīšanās dēļ tieši tonedēļ, kad ieplānots ceļojums, laiska atpūta, sauļošanās jaunajā peldkostīmā un kārtējais medusmēnesis, sievietēm patīkamās priekšnojautas mēdz sabojāt gaidāmās mēnešreizes!

Vienīgie sievietes dzīves periodi, kad šīs neērtības izpaliek dabisku apstākļu dēļ, ir grūtniecība un menopauze. Mūsdienās hormonālo orālo kontracepciju iespējams izmantot ne tikai izsargāšanās nolūkos, bet arī veselības uzlabošanai un menstruālā cikla regulēšanai.

 

Ja sieviete pie ārsta atnāk vismaz mēnesi pirms gaidāmajām mēnešreizēm, ar mūsdienīgu hormonālo preparātu gādību var nokārtot, lai tās nobīdītu par kādu nedēļu uz vienu vai uz otru pusi vai arī atliktu pavisam.

 

– Laikus plānojot, vēl visu var paspēt, – mierina ginekoloģe Svetlana Ozoliņa. – Ja sieviete pie ārsta atnāk vismaz mēnesi pirms gaidāmajām mēnešreizēm, ar mūsdienīgu hormonālo preparātu gādību var nokārtot, lai tās nobīdītu par kādu nedēļu uz vienu vai uz otru pusi vai arī atliktu pavisam.

Arī tad, ja līdz ceļojumam un mēnešreizēm atlicis mazāk par mēnesi, viss vēl nav zaudēts, jo šīs nedienas iespējams saīsināt vai vismaz pieklusināt. Lēmums sievietei ir jāpieņem pašai, bet iespējas ir jāpārspriež kopā ar ārstu, jo svarīgi, lai tabletes būtu pēc izmēra. Tas nozīmē, ka hormonu devai ir strikti jāatbilst ne tikai nolūkam, bet arī sievietes vecumam, veselības stāvoklim, organisma īpatnībām un ieradumiem (smēķēšana).

Konsultējoties ar ginekologu, jaunās paaudzes orālās kontracepcijas tabletes bez ierastā septiņu dienu pārtraukuma var lietot 3 – 6 mēnešus – jaunu 21 tabletes iepakojumu sāk uzreiz 22. dienā. Tādējādi visā šīs shēmas pielietošanas laikā nenotiek ierastā asiņošana un mazinās citas nepatīkamās sajūtas: migrēna, garastāvokļa maiņa vai sāpes vēdera lejasdaļā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+