×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. maijs, 2013
Drukāt

Saulkrastos Raimonds Tiguls un Rīgas Saksofonu kvartets aicina ceļojumā pa labirintu

foto - Letafoto - Leta

“Rīgas festivāla” ietvaros 9. jūnijā Saulkrastos, Saules laukumā tiks atskaņota Rīgas Saksofonu kvarteta un komponista Raimonda Tigula (attēlā) jaunā elektroakustiskā programma “Labyrinthus”, kuras daudzslāņainā muzikālā faktūra kopā ar Ginta Apsīta videoprojekcijām aicinās klausītājus apskaidrības pilnā ceļojumā.

Rīgas Saksofonu kvartets un komponists Raimonds Tiguls jau agrāk sadarbojušies vairākās kamermūzikas programmās, un nu ir tapis jauns kopdarbs – programma Labyrinthus saksofonu kvartetam un elektronikai. Idejas autors Raimonds Tiguls saka: “Elektroakustiskais skaņdarbs Labyrinthus ir skaņu un pat žanru sintēze, kur MaxMSP Lloopp vidē radītā analoga skaņusērija mijiedarbojas ar AIR Sampling ambienci. Tas ir kā divu pretpolu savienošanās, radot vienotu, bet fonētiski daudzslāņainu mūzikas faktūru.”

Slavenā labirintu pētniece, noteiktas garīgās pieredzes sludinātāja, fonda Veriditas izveidotāja Lorīna Ārtresa (Artress, ASV) saka: “Labirinta ceļš attīra prātu un sniedz apskaidrību par garīgo ceļojumu. Tas aicina uz darbību. Nomierina cilvēku satricinājumos un dzīves pārmaiņu brīžos. Tas palīdz saskatīt dzīvi kā ceļu – svētceļojumu. Un cilvēki saprot, ka viņi ir nevis cilvēciskas būtnes uz garīga ceļa, bet garīgas būtnes uz cilvēciska ceļa.”

Rīgas Saksofonu kvarteta un Raimonda Tigula programmai “Labyrinthus” papildu dimensiju piešķirs Ginta Apsīta veidota videoprojekcija. Uz koncertu Saulkrastos labirinta izzinātāji dosies uzreiz nākošajā dienā pēc jaunās programmas pasaules pirmatskaņojuma Talsu Tiguļkalnā.

Raimonds Tiguls ir komponists, multiinstrumentālists, producents, kas strādā instrumentālās, ambientās, elektroniskās un elektroakustiskās mūzikas jomā. Radījis mūziku teātra izrādēm, izdevis albumus “Moonlight Sound Design”, “De Angelis” (kopā ar “Schola Cantorum Riga”), “4 Vēji”, “Bay Lounge”, “Zils. Balts. Zaļš” (veltījums lībiešu krastam) un citus. Saņēmis vairākas Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas tautas mūzikas un instrumentālās mūzikas kategorijās. Mūzikas autors televīzijas seriālam “Likteņa līdumnieki” un teātra izrādēm “Amadejs”, “Spilvencilvēks”, “Kaligula”, “Killera dienasgrāmata”, “Vējiem līdzi”. Viņa jaunākais albums Islands (2011) ar dažādu ziemeļtautu mūzikas pieskārieniem iesāka sēriju “Manas rīta un vakara dziesmas”. Raimonds strādā paša izveidotajā mūzikas ierakstu studijā un izdevniecībā “Moonlight Sound Design” Talsu novada Lībagu pagasta Mūrniekos.

Rīgas saksofonu kvartets (RSK) daudzsološi sevi pieteica 1992. gadā un tieši ar tā darbību ir aizsākusies akadēmiskā saksofona ēra latviešu mūzikā. Toreiz kvarteta komanda bija citāda, vairākkārt notikušas izmaiņas, un vienīgais mūziķis, kas palicis kvartetā no pirmās dienas līdz šodienai, ir tā izveidotājs Artis Sīmanis. Ne tikai koncertzāles, bet arī Latvijas skolas, baznīcas, izstāžu atklāšanas un prezentācijas ir RSK darba lauks. Par aktīvu koncertdarbību un augstu māksliniecisko sniegumu 1999. gadā kvartets saņēmis Lielo mūzikas balvu. Kvartets piedalījies starptautiski nozīmīgos mūzikas festivālos. RSK ir centrālā ass starptautiskajam saksofonmūzikas festivālam Saxophonia. Nozīmīgu vietu RSK repertuārā ieņem latviešu komponistu orģinālmūzika saksofonam. Programmā Labyrinthus Rīgas Saksofonu kvartets uzstāsies jaunā sastāvā – vecbiedriem Artim Sīmanim un Ainaram Šablovskim pievienosies dāmas Ilze Lejiņa un Daiga Solovjova.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+