Mobilā versija
-0.5°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
22. janvāris, 2015
Drukāt

Savām acīm redzēt Čaka laika Rīgu

Latvijas Foto muzejs - publicitātes fotoLatvijas Foto muzejs - publicitātes foto

Daugavas krastmala 20. gadsimta 20. gados.

Otrdien, 27. janvārī plkst. 15 Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī – muzejā atklās fotogrāfiju izstādi “Aleksandra Čaka Rīga”, portālam LA.lv pastāstīja muzeja pārstāve Antra Medne.

Izstādē būs apskatāmas Roberta Johansona (1877 – 1959) un Pētera Šmita (1882 – 1973) fotogrāfijas, kas tapušas 20. gadsimta 20.-30. gados Rīgā. Izstāde apskatāma līdz 12. martam.

Fotogrāfiju autori ir divi latviešu fotogrāfijas nozares aizsācēji. Roberts Johansons bija godājams salona uzņēmumu meistars, nenovērtējama foto dokumentu arhīva autors un mākslinieks, kas piedalījies daudz un dažādās izstādēs Latvijā, Krievijā, Londonā, Romā un Ņujorkā. Savukārt Pēteris Šmits ir viens no stereofotogrāfijas aizsācējiem Latvijā. Tā ir telpiska fotogrāfija, kura kalpojusi par pamatu mūsdienu 3D kino attīstībai, un tās pamatā tiek izmantotas cilvēka redzes īpatnības – spēja uztvert attēlu reljefi. Pēteris Šmits piedalījies gan vietējās, gan starptautiskajās fotoizstādēs ar stereofotogrāfijām un etnogrāfiskajiem uzņēmumiem.

Aleksandra Čaka dzīves laika Rīgu ir iespējams iztēloties, lasot viņa un līdzgaitnieku literāro mantojumu, baudot melnbalto kino un skatot tā laika fotogrāfijas. Izstādē “Aleksandra Čaka Rīga” būs iespēja sajust to galvaspilsētas vilinājumu un smaržu, kādu savā daiļradē aprakstījis dzejnieks Aleksandrs Čaks.

Pievienot komentāru

Senā Zīda ceļa māksla "Rīgas Biržā"Par godu Ķīnas un Latvijas diplomātisko attiecību 25. gadadienai no 2016. gada 22. oktobra līdz 2017. gada 8. janvārim Mākslas muzejā "Rīgas birža" būs skatāma Senās Ķīnas mākslas izstāde "Zīda ceļš", kas tapusi sadarbībā ar organizāciju "Art Exhibitions China".
Draugiem Facebook Twitter Google+