×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

Savčenko pārtraukusi sauso badastreiku (1)

Foto - Radio SvobodaFoto - Radio Svoboda

Divu Krievijas žurnālistu slepkavībā apsūdzētā Ukrainas pilote Nadija Savčenko šodien pārtraukusi sauso badastreiku, vēsta Ukrainas plašsaziņas līdzekļi.

Savčenko sauso badastreiku pārtraukusi pēc Ukrainas prezidenta Petro Porošenko un savu atbalstītāju lūguma.

Jau vēstīts, ka vakar Rostovas apgabala Doņeckas pilsētas tiesa paziņoja, ka spriedums Ukrainas pilotes Nadijas Savčenko lietā, kurā viņa apsūdzēta par divu žurnālistu noslepkavošanu, tiks pasludināts 21. martā.

Krievijas prokurors apsūdzētajai 2. martā prasīja piespriest 23 gadus vispārēja režīma soda kolonijā. 3. martā tiesa neļāva Savčenko uzstāties ar pēdējo vārdu. Atbildot Savčenko sacīja, ka atteikums uzstāties ar pēdējo vārdu ir viņas cilvēktiesību pārkāpums un, ka viņa sāk sauso badastreiku, atsakoties ne tikai no pārtikas, bet arī ūdens.

Promaskaviskie kaujinieki Savčenko sagūstīja 2014.gada 17.jūnijā brīdī, kad viņa netālu no Luhanskas palīdzējusi no kaujas lauka aiznest ievainotos karavīrus, skaidro viņas advokāti. Drīz pēc tam kaujinieki aizveduši Savčenko no Ukrainas uz Krieviju, kur nodevuši varasiestādēm.

Sākumā viņa tika apsūdzēta līdzdalībā divu Krievijas žurnālistu nāvē Ukrainas Luhanskas reģionā. Vēlāk apsūdzība tika pārkvalificēta uz smagāku – Savčenko tika tieši apsūdzēta žurnālistu nogalināšanā.

Savčenko savu vainu noliedz, un decembra beigās viņas advokāti iepazīstināja ar dokumentiem, kas liecina, ka brīdī, kad žurnālisti iekļuva mīnmetēju ugunī, Savčenko jau atradās promaskavisko kaujinieku gūstā, kas viņu vēlāk aizveda uz Krieviju.

Gan Ukraina, gan rietumvalstis aicinājušas Maskavu Savčenko atbrīvot, taču Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka viņš nevarot iejaukties tiesas darbā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. …un pārgājusi uz slapjo.

Draugiem Facebook Twitter Google+