Sports
Citi sporta veidi

Savickis runā par kosmosa apgūšanu un mērķi izcīnīt Federāciju kausu1

foto – Zane Bitere/LETA

Latvijas sieviešu tenisa izlase neapstāsies pie sasniegtā un darīs visu, lai izcīnītu Federāciju kausa, intervijā atklāja Latvijas Tenisa savienības (LTS) prezidents un Eiropas Tenisa asociācijas (“Tennis Europe”) Attīstības komitejas loceklis Juris Savickis.

Latvijas sieviešu tenisa izlase ar Aļonu Ostapenko, Anastasiju Sevastovu, Diānu Marcinkēviču un Danielu Vismani sastāvā uzvarēja pārspēlēs par vietu Federāciju kausa pasaules otrajā grupā, iekļūstot starp planētas 16 labākajām komandām. Latvija pasaules grupā spēlēja arī 1993.gadā, kad tajā bija 32 komandas.

Savickis uzsver, ka iekļūšana pasaules grupā ir kaut kas nebijis un to grūti salīdzināt ar deviņdesmito gadu panākumu.

“Šis ir vienreizējs, vēsturisks gadījums. Vēlētos apsveikt visu Latviju ar lielāko sasniegumu tenisā valsts vēsturē. Federāciju kausā piedalās vairāk nekā simts valstu, un to var uzskatīt par pasaules čempionātu. Tēlaini sakot, esam pievienojušies tām valstīm, kas apgūst kosmosu. Taču brīžiem šķiet, ka mūsu tenisistu panākums netiek pietiekami novērtēts,” atzina LTS prezidents.

Latvijai Federāciju kausā šajā gadā palīdzējušas ranga pirmā divdesmitnieka tenisistes Ostapenko un Sevastova.
“Federāciju kauss un olimpiskās spēles ir vienīgie turnīri, kuros tenisiste pārstāv savu valsti. Paldies viņām, jo daudzas augsta līmeņa spēlētājas Federāciju kausā nepiedalās, tāpēc ka tajā laikā gatavojas WTA turnīriem, lai nezaudētu naudu. Šoreiz Tenisa savienībai izdevās sakārtot šo jautājumu, kas nebija viegli, turklāt februārī Tallinā pirmo reizi izveidojām kolosālu dubultspēļu komandu, lai gan pirms tam Ostapenko un Sevastova savā starpā, simboliski runājot, pat nesveicinājās,” stāstīja Savickis.

Sākot ar nākamo gadu abas pasaules grupas, iespējams, tiks apvienotas vienā lielā grupā, līdz ar to vajadzēs cīnīties ar pašām vadošajām komandām, turklāt, ja kāds no dueļiem notiks Latvijā, būs iespēja vērot klātienē ne tikai pašmāju zvaigznes, bet arī citas slavenas tenisistes.

Savickis uzskata, ka Latvija ir gatava uzņemt planētas vadošās komandas.
“Iesim pie sponsoriem, noteikti atradīsim līdzekļus, jo ir jāiet tālāk. Šogad sasniegtais ir tikai pusceļš – jāiet līdz galam un jāizcīna Federāciju kauss. Mums ir divas augstākā līmeņa tenisistes, kuras spēj apspēlēt jebkuru. Tāpat ir izveidots labs dubultspēļu pāris, kas pārstāv divus dažādus spēles stilus. Ostapenko ļoti jaudīgās spēles un Sevastovas pieredzes sakausējums var dot negaidītu rezultātu. Otrs dubultspēļu pāris Marcinkeviča-Vismane aug ar katru maču,” skaidroja LTS prezidents.

Saistītie raksti

Ostapenko Federāciju kausā piedalās kopš 2013.gada un 40 mačos izcīnījusi 27 uzvaras, no tām 15 vienspēlēs, kas ir labākais rādītājs Latvijas komandas vēsturē. Savukārt Sevastova pirmo reizi Federāciju kausā spēlēja 2005.gadā, bet šogad atgriezās komandā pēc vairāku gadu pauzes.

Tikmēr Marcinkēviča Federāciju kausā spēlē kopš 2009.gada, neizlaižot nevienu sezonu, tādējādi ir viena no ilgāk spēlējošām tenisistēm Latvijas izlasē, kamēr 17 gadus vecā Vismane izlasi pārstāv trešo gadu pēc kārtas un ir viena no jaunākajām spēlētājām turnīrā.

LA.lv