Nahro Brdžo (Brjo) Hasans (Hasan) Administratīvās rajona tiesas sēdes laikā, kurā bēgļu ģimene cīnās par palikšanu Latvijā
Nahro Brdžo (Brjo) Hasans (Hasan) Administratīvās rajona tiesas sēdes laikā, kurā bēgļu ģimene cīnās par palikšanu Latvijā
Foto – LETA

Savulaik no “Daesh” bēguši Irākas kurdi tiesājas par palikšanu Latvijā 0

Administratīvā rajona tiesa piektdien sāka skatīt kādas irākiešu ģimenes pieteikumu, kas tiesājas par palikšanu Latvijā.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) šopavasar atteica piešķirt bēgļa vai alternatīvā statusu vīrietim, viņa sievai un divām bērnudārza vecuma atvasēm, kuras šodien arī bija ieradušās uz tiesas sēdi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiesas process iesākās ar ģimenes galvas paskaidrojumu sniegšanu. Jaunā vīrieša pirmie vārdi tiesas sastāvam bija: “Paldies, ka atļāvāt man šeit atrasties.” Ģimene pārvalda kurdu valodu, tāpēc viņu teiktais tika tulkots. Kā tulks palīdzēja kāds cits jau Latvijā patvērumu saņēmis vīrietis.

Ģimenes galva pastāstīja, ka ģimene dzīvojusi Kurdistānas reģiona pilsētā Mahmurā. 2014.gada 7.augustā ģimene, piecas dienas pirms pilsētu pārņēma teroristu grupējums “Daesh”, devās prom. Vīrietis apgalvoja, ka pilsētā cilvēki pazuduši un tikuši nozagti, tostarp bērni, tāpat notikuši pašnāvnieku uzbrukumi.

Lai arī nedaudz vēlāk Mahmuru savā kontrolē pārņēma Irākas kurdu zemessardze Pešmerga, ģimene pārcēlās uz citu Kurdistānas reģiona pilsētu Erbīlu, kur uzturējās līdz 2015.gada oktobrim. Mahmurā ģimene neatgriezās, jo baidījušies braukt atpakaļ tāpēc, ka dzirdējusi par karadarbību – raķešu uzbrukumiem un ķīmiskajiem ieročiem. Arī Mahmūrā palikušie draugi ieteikuši neatgriezties, tiesā stāstīja vīrietis.

Tur vīrietis strādājis par celtnieku un ģimene īrējusi māju, taču arī tur daudzi cilvēki nolēmuši braukt prom. Tiesa interesējās, kāpēc Erbīla bija jāpamet, ja vairāk nekā gadu ģimene bijusi relatīvā drošībā. Vīrietis atbildēja, ka dzīve šajā vietā bijusi grūta, maksājumi par māju bijuši pārāk lieli, sievas radinieki atteikušies palīdzēt, tāpēc vīrietis nolēmis ar ģimeni pamest Irāku pa visam. No tiesā pieejamiem materiāliem izriet, ka ģimene caur Turciju devusies uz Krieviju, līdz nokļuvusi Latvijā. Saskaņā ar iepriekš lietā pieejamiem paskaidrojumiem ģimene izkļūšanai no Irākas pārvadātājam samaksājusi 12 000 ASV dolāru.

Reklāma
Reklāma

Tiesas vaicāts, vai vīrietis mēģinājis atrast patvērumu citā Kurdistānas daļā, pieteicējs atbildēja: “Es domāju, skatījos, taču redzēju, ka visās pilsētās ir problēmas.” Tāpat viņš dzirdējis, ka aizturēti cilvēki, kas gribējuši kļūt par pašnāvniekiem.

Vīrieša dzīvesbiedre, kas ir medmāsa, plašākos skaidrojumos neieslīga. “Ceru, ka godājamais tiesnesis atļaus dzīvot,” bija sievietes pirmie vārdi tiesnešu sastāvam. Sieviete ar asarām acīs paziņoja, ka nevēlas atgriezties Irākā, jo zinot, ka teroristi tur zogot bērnus un mazas meitenes seksuāli izmantojot.

Tiesas spriedums būs pieejams 22.jūlijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.