×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. jūnijs, 2013
Drukāt

Sedas purvā uzbūvēti divi jauni skatu torņi

LETALETA

Jūnija vidū Sedas purvā uzbūvēti divi jauni skatu torņi, aģentūru BNS informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Rita Jakovļeva.

Viens no skatu torņiem atrodas kūdras izstrādes lauka malā un no tā iespējams vērot gan kūdras ieguves procesu, gan mežainās ainavas. Pie torņa apmeklētāji, sekojot norādēm, var nokļūt pa tuvumā esošo dabas taku.

Otrs ir putnu vērošanas tornis, kas uzcelts iepriekšējā torņa vietā, kas laika gaitā bija nolietojies un apmeklētājiem kļuvis bīstams. Pie šī torņa var nokļūt, iebraucot Sedas purva dabas liegumā no Jērcēnu puses. Torņa apkārtnē ir ierīkots arī stāvlaukums un tualete.

Jaunie torņi un pie tiem uzstādītie informatīvie stendi par Sedas purva dabas liegumā sastopamajām dabas vērtībām ierīkoti DAP īstenotajā projektā “Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās”.

DAP arī atgādina, ka Sedas purvs ir viens no lielākajiem dabas liegumiem Latvijā. Lieguma centrālajā daļā turpinās aktīva kūdras ieguve, bet izstrādātajās platībās ir izveidojušās seklas, daļēji aizaugušas ūdenstilpes, kas ir ļoti piemērotas gan ūdensputnu ligzdošanai, gan ir nozīmīgas gājputnu atpūtas vietas migrācijas laikā.

2009.gadā DAP dabas liegumā uzstādīja skatu platformu un informatīvo stendu, savukārt 2010.gadā – sadarbībā ar “Latvijas valsts meži” un Austrumvidzemes mežsaimniecību šajā vietā ierīkota 12 kilometru gara dabas taka.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+