×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. novembris, 2014
Drukāt

„Seether” smagais roks pirmoreiz Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

1. decembrī koncertzālē “Palladium” uzstāsies viena no mūsdienu spilgtākajām alternatīvā hārdroka apvienībām “Seether” no Dienvidāfrikas. Grupa Rīgā ierodas jaunā albuma „Isolate and Medicate” turnejas ietvaros.

Dienvidāfrikas pilsētā Pretorijā radies trio pašlaik apvieno trīs mūziķus – vokālistu, ģitāristu un dziesmu autoru Šonu Morganu, basģitāristu un fona vokālistu Deilu Stjuartu un bundzinieku Džonu Hamfriju.

Sākotnēji grupas nosaukums bija “Saron Gas”, taču, līdz ar otrā albuma “Disclaimer” (2002) iznākšanu, tas tika nomainīts uz pašreizējo „Seether”, jo grupa vēlējās izvairīties no nosaukuma līdzības ar zarīna gāzi. Grupas līderis Šons Morgans atzinis, ka spēcīgu ietekmi uz “Seether” daiļradi atstājusi grupas „Nirvana” leģendārā dziedātāja Kurta Kobeina un grupas “Alice in Chains” daiļrade, kas labi dzirdamas grupas mūzikas celiņos. Tāpat nozīmīga ietekme ir arī industriālās mūzikas pionieriem „Nine Inch Nails”, kuri šogad ar vērienīgu koncertu viesojās arī Rīgā un smagās mūzikas milžiem “Deftones”. Tikmēr kritiķi uzskata, ka grupai, par spīti ietekmēm, piemītot pašai savs, savdabīgs rokrakstu un spēcīgs, ar citām formācijām nesajaucams sniegums. Tas visspilgtāk izpaužas “Seether” dzīvajā skanējumā – koncertos. Tiek uzskatīts, ka tie jau vairāk nekā 15 gadus ir grupas visspilgtākā reklāma.

Dienvidāfrikā – valstī, kur pieprasītākā popmūzika un elektroniskā mūzika, alternatīvā roka grupas sasniegumi tolaik bija gana sensacionāli – drīz pēc grupas debijas albuma “Fragile” iznākšanas, ierakstu līgumu piedāvāja amerikāņu kompānija  “Wind-Up Records”, kas pavēra grupai pavisam cita plašuma apvāršņus. “Seether” albums “Disclaimer” grupai nesis trīs ievērības cienīgus singlus – „Fine Again”, „Driven Under” un „Gasoline”.

Pēc šī albuma izdošanas grupa uzsāk intensīvas turnejas.Trešais “Seether” albums “Disclaimer II” klausītājiem nes balādi „Broken”, kur piedalās pati Emija Lī no “Evanescence”, ievērību izpildās arī singls „Sold Me”, kas tika iekļauti filmā „The Punisher”. Šis notikums veicināja grupas panākumus, it īpaši ASV, Lielbritānijā un Austrālijā.

Nākamais albums „Karma and Effect” debitēja astotajā pozīcijā ASV “Billboard” 200 albumu topā un tika apbalvots ieguva zelta statusu gan ASV, gan Kanādā. Albuma singls “Remedy” nokļuva pirmajā pozīcijā ASV “Mainstream Rock” topā. Sekojošais grupas albums „Finding Beauty in Negative Spaces” “Billboard” 200 albumu topā nokļuva devītajā vietā, bet ieraksts „Holding Onto Strings Better Left to Fray and Seether” šai topā sasniedza otro vietu, gūstot pirmo vietu ASV roka albumu, ASV alternatīvo albumu un ASV smagā roka albumu topos.

Šī gada 1.jūlijā grupa izlaida tās sesto studijas albumu „Isolate and Medicate”, kas otrajā nedēļā sasniedza ASV “Billboard Rock” albumu 1. pozīciju. Kad mēs satiekamies, starp mums izveidojas neizskaidrojama ķīmija. Tas viss jūtams arī šajā albuma. Mēs bijām ļoti koncentrējušies, tāpēc dziesmas tapa viegli un pārsteidzoši ātri. Jāatzīst, ka mūs cieši saista ne tikai mūzika. Šie puiši ir mana otrā ģimene” par albuma tapšanu saka Bundzinieks Džons Hamfrijs.

Varbūt noder

Koncerts: 1. XII 20.00

Biļetes: „Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.Cena: EUR 24.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+