×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
9. marts, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Šeihi visiem neizmaksās (8)

Foto no R. Brēmaņa facebook.com kontaFoto no R. Brēmaņa facebook.com konta

Likās, ka Latvijā savandītie ūdeņi nomierinājušies un vairākums latviešu kā labi aptecēti audžudēli piekrituši iekļauties vienotas Eiropas ģimenē lielās vācu tautas vadībā. Agrāk uzskati svārstījās plašākā spektrā no naidīga eiroskepticisma līdz kvēlai Eiropas kosmopolītisko savienoto valstu pielūgšanai, bet tie palikuši mazākumā.

Letiņiem varēja pārmest, ka no savienības gribam tikai naudu un franču šampanieti, pretī neko nedodot, bet uz to prātīgi attraucām, ka Briseles kāposts un šampīzeris ir labas lietas, dalības maksas kārtojam un lai vērši atspērušies velk resgali, mēs, mazie zirdziņi, pieķersimies tievgalim.

Ieņemto praktisko provinciālo latviešu pozīciju satricinājuši šīs pasaules varenie, uzkuldami dīķa rāmo spoguli. EK rektors Junkera kungs mums, lauciniekiem, pastāstīja par vīzijām, kuras redzējis Eiropas nākotnē pēc kopdzīves pārtraukšanas ar angļu karaļvalsti. Krunkainajam vīram bija pamatīgi rādījies. Scenāriji, kā vizionārs uz tribīni devies pēc gruntīgas pasēdēšanas ar literātu Ērihu Mariju Remarku (kalvadoss, konjaks, vodka). Sākot ar “Rietumu frontē bez pārmaiņām”, līdz “Laiks dzīvot, laiks mirt”. Sākot ar Restaurācijas perioda iestāšanos, beidzot ar Cēzara varas atjaunošanu. Pēc augstā komisāra vēstījuma saņemšanas sarosījās Vakareiropa, un “kodolvalstu” vai “lielvalstu” formātā noturēja apspriedes Versaļas vai Sansusī pilī. Ārā iznākuši, līderi deva protekciju kursam uz divu ātrumu Eiropu, pieklājīgi sakot, uz “diferencētu kooperāciju”. Latvieši ar iedzimto atjautību var secināt, ka tie, kas ar mieru godināt ES altāru atjaunošanu, virzīsies uz priekšu ar pirmo ātrumu, mums rezervēta vieta 2. klases vagonā. Tamdēļ Junkera “Baltā grāmata” mūsu valstī uzņemta, teiksim, ar apslāpētu entuziasmu.

No otras puses, esam pārsteigti par vecās Eiropas neturēšanos pie brālības gara, kas pusmiljardu eiropiešu saliedē vienkop. Ar dalībvalstu konkurētspējas un drošības palielināšanu, ar nodokļu, pensiju harmonizāciju, nevis zemes vaļņu uzbēršanu, kad trūcīgie austrumeiropieši atkal kāps pa pieslienamām trepēm, lai pār žogu siekalotos par rietumeiropiešu pieaugošo labklājību.

Te bez šaubām jāvēršas pie mūsu valdības vīriem. Kur mūsu aprēķins, lai valsts ar dominējošo stāvokli Baltijas baseinā netiktu atzīta kā skujkoku joslai piederīga un atstāta par kaut kādu Eiropas kokzāģētavu, bet tiktu pielaista pie pirmā galda nākotnes sarunās par īpaši apsildāmo tropisko zonu? Varbūt lietuvji, igauņi ir piektie riteņi pirmā ātruma Eiropai, bet reģionālajam spēlētājam Latvijai jātiek iekšā ātrvilcienā un lai Kučinskis izkaulē biļeti! Protams, Austrumeiropas brāļi ir nepienācīgi ģērbušies, nobristās galošās, bez diplomātiskajiem saloniem un karaļa Saules pilīm obligātās elegances un greznības. Kad viņus uzaicina, mūsu premjers, reinlenderī laizdamies, nomin Merkelei kājiņu, tikām pārējie noleksē lašmaizītes un izdzer “Evian” ūdeni. Tomēr gribam ciešāk saradoties ar pirmā ātruma Eiropas saimniecībām un kļūt labi audzināti.

Šeihi vakariņās neuzaicinās visus latviešus. Indijas nabobi neuzņemsies šefību pār zemi pie Dzintarjūras. Mums ar savu balzamiņu jāiespraucas tais rojālistu un republikāņu, federālistu un decentralizētāju cīņās Briselē. Vienmēr esam atzinuši vācu autoritāti. Vai kādreiz esam atteikušies uzticīgi kalpot Briselei? Vai par velti esam izdevuši miljonus, lai olektīm iepirktu zvaigžņoti zilā auduma baķus ministru un ierēdņu formas tērpu šūšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Vienīgais mierinājums tautai, ka tajās glāzēs uz galda nekas alkoholisks tā arī netiks ieliets, jo tur par alkoholu var sodīt pat ar nāvi…. Tā ka tas banketiņš tāds stipri pašvaks priekš mūsu bāleliņu gaumes…

 2. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 3. Kādreiz gribēja norakt ZZS , lai pārdotu Latviju par grašiem

  V. Zatlers devās uz Varšavu, lai tiktos ar ASV prezidentu Baraku Obamu. Pēcpusdienā Valsts prezidenta kanceleja izplatīja paziņojumu, ka 28. maijā prezidents nāks klajā ar svarīgu paziņojumu tautai.
  Pēdējā zondēšana
  28. maijā atgriezies Rīgā, V. Zatlers tikās ar valsts augstākajām amatpersonām – Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu, Ministru prezidentu Valdi Dombrovski un ģenerālprokuroru Ē. Kalnmeieru. Tikšanās notika īsu brīdi pirms paziņojuma paušanas tautai. Publiski tika ziņots, ka V. Zatlers esot vēlējies panākt koalīcijas izveidi ar Saskaņas centru, lai izslēgtu no politiskā lēmējgala ZZS un tādējādi panāktu sevis pārvēlēšanu prezidenta amatā. Uz premjera jautājumu, vai prezidents

 4. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

  a kam nav skaidrs – Šlesers pie ZZS prezidenta labās rokas un banketā un pie pirmā galdiņa…tātad uzticības persona. Nu tur nav pat kāda ministra …

 5. Vai pats maz esi sapratis ko samurgoji? Kas par daudz,tas par traku.Itkā jau lauku avīze un rakstīt vajag tautai saprotamus tekstus.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kurš te varens?

ASV prezidents Donalds Tramps saņēmis daudz kritikas par pirmdienas tikšanos ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Trampam tiek pārmests par izteikumiem, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanās nav iejaukusies, – par spīti tam, ka ASV slepenie dienesti izmeklējumos pierāda pretējo. Tāpat ASV prezidents nav aizstāvējis Ukrainu un nav nosodījis Krievijas agresiju tajā, īpaši tādēļ, ka šodien ir ceturtā gadadiena kopš Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Tiek apspriestas arī Trampa ārpolitikas īpatnības, jo pēdējā laikā viņam lielāku sapratni izdodas atrast ar dažādiem diktatoriem, kamēr attiecības ar partneriem NATO pārsvarā raksturo strīdi un apvainojumi.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+