×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. oktobris, 2014
Drukāt

Seile varētu zaudēt šampanieša kasti derībās par izglītības ministra amatu

Foto: LETAFoto: LETA

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Ja Saeima Mārīti Seili apstiprinās izglītības un zinātnes ministres amatā, tad viņa zaudēs šampanieša kasti pirms 17 gadiem notikušās derībās par to, vai līdz 50 gadu vecumam Seile kļūs par izglītības ministri.

Pirms 17 gadiem kāda kolēģe saderējusi ar Seili, ka viņa līdz 50 gadu vecumam kļūs par izglītības ministri. Seile viņai teikusi, ka “nekad mūžā nekas tāds nav iespējams”. Tika saderēts uz šampanieša kasti, tāpēc kolēģe esot atsūtījusi īsziņu ar jautājumu, kad tiks dzerts šampanietis.

Kā ziņots, partijas “Vienotība” valde šodien nolēma virzīt “Iespējamās misijas” vadītāju Seili izglītības un zinātnes ministra amatam.

Ja Seile kļūs par ministri, viena no viņas prioritātēm būšot skolotāju piesaiste un kvalitatīva sagatavošana.

Seile ir ieguvusi maģistra grādu matemātikā Latvijas Universitātē, kā arī maģistra grādu Tventes Universitātē Nīderlandē, kur apguva izglītības un apmācības sistēmu veidošanas zinātni.

Pirms darba “Iespējamajā misijā” Seile strādāja celtniecības jomas uzņēmumā “Primekss”, kur dažādos laikos ieņēma dažādas pozīcijas – biznesa procesu direktores amatu, personāla direktores amatu, kā arī valdes locekļa amatu. No 2002. līdz 2008.gadam Seile strādāja uzņēmumā “Maxima Latvija”, kur bija personāla direktore, bet pirms tam ieņēma mācību daļas vadītāja amatu.

Jau ziņots, ka koalīcijas partneri otrdien vienojušies par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā. “Vienotību” jaunajā valdībā varētu pārstāvēt Ministru prezidente Laimdota Straujuma, finanšu ministrs Jānis Reirs, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, satiksmes ministrs Anrijs Matīss, kā arī izglītības un zinātnes ministre Seile.

Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien, tiekoties ar topošās koalīcijas partneriem, neesot izteicis iebildumus pret kādu no ministru kandidātiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+