×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. septembris, 2017
Drukāt

Šeit politika daudz dinamiskāka. Vācu stažieru iespaids par Saeimu

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Starptautiskās parlamentu stipendiju programmas ietvaros Saeimā līdz 30. septembrim stažējas divi studenti no Vācijas. Lēna Marija Franke ieguvusi bakalaura grādu Eiropas studijās, specializējoties Austrumeiropas un Centrāleiropas vēsturē un kultūrā. Savukārt Tobiass Mellers ieguvis maģistra grādu Eiropas Administrācijas zinātnēs. Abi brīvi runā latviski.

Tobiass Mellers: “Pirmo reizi Latvijā ierados 2011. gadā, kad gadu kā ES programmas brīvprātīgais strādāju jaunatnes organizācijā “Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”. Savu izvēli neesmu nožēlojis, jo politiskā dzīve Latvijā ir ļoti interesanta un dinamiska, atšķirībā no Vācijas. Ja nemaldos, Bundestāgā pēdējos 40 gados spējušas iekļūt tikai divas jaunās partijas – Zaļā partija un AFD. Ja Merkele uzvarēs vēlēšanās, tad viņa būs bijusi kancleres amatā 16 gadus. Pie jums gandrīz katru gadu mainās valdības, bieži dzimst jaunas partijas, kas spēj iekļūt parlamentā, vecās šķeļas. Es praktizējos pie “Vienotības” frakcijas deputātes Solvitas Āboltiņas, un arī šī partija pašlaik pārdzīvo izaicinājuma pilnus laikus.”

Lēna Marija Franke: “Pirms deviņiem gadiem es skolēnu apmaiņas programmas ietvaros gadu mācījos Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā un dzīvoju latviešu ģimenē. Daudzi vācu jaunieši apmaiņas programmā izvēlas braukt uz ASV, bet es gribēju kaut ko neparastāku, apgūt valodu un iepazīt valsti un kultūru, kas man būtu pilnīgs jaunums. Latvija šai ziņā bija loģiska izvēle, jo atrodas samērā netālu no Vācijas – tepat, Eiropā, bet vienlaikus ir tik atšķirīga. Man gan grūti salīdzināt jūsu un mūsu parlamentu, jo Bundestāgā neesmu praktizējusies. Taču ir interesanti būt klāt un redzēt, kā tiek pieņemti lēmumi un likumi. Es praktizējos pie partijas “Saskaņa” deputāta Igora Pimenova, jo vēlējos darboties sociāldemokrātiski noskaņotā politiskajā spēkā. Ja būtu iespēja, labprāt arī nākotnē strādātu Latvijā, piemēram, Vācijas vēstniecībā.”

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. TV tematiskās pakas

Nacionālā apvienība šonedēļ koalīcijas padomē aicināja valdību veidojošās partijas “spert izlēmīgus soļus valsts informatīvās telpas aizsardzībā”, jo “absurda situācija, ka valstij piederošais uzņēmums “Lattelecom” ar plašu Kremļa televīzijas kanālu piedāvājumu savās paketēs faktiski darbojas pretēji Latvijas drošības interesēm.”

“Lattelecom” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins, televīzijā diskutējot par iespējām ierobežot Krievijas propagandas TV kanālus, sacīja: “Lielākā daļa mūsu klientu – apmēram trīs ceturtdaļas klientu – izsakās ļoti negatīvi par varbūtību, ka viņu TV pamatpakā varētu nebūt šo Krievijas kanālu. Līdz ar to tīri komerciāli tas būtu absolūti nepieļaujams lēmums.” Tiem klientiem, kas vaicā, kāpēc netiek dota iespēja izvēlēties tādas paketes, kurās nav Krievijas kanālu, “Lattelecom” parasti atbild, ka lētāk no biznesa viedokļa ir iekļaut Krievijas kanālus, bet, ja veidotu kanālu paketi bez tiem, tā patērētājiem izmaksātu ļoti dārgi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+