Mobilā versija
Brīdinājums +11.8°C
Agris, Agrita
Svētdiena, 24. septembris, 2017
17. septembris, 2017
Drukāt

Šeit politika daudz dinamiskāka. Vācu stažieru iespaids par Saeimu

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Starptautiskās parlamentu stipendiju programmas ietvaros Saeimā līdz 30. septembrim stažējas divi studenti no Vācijas. Lēna Marija Franke ieguvusi bakalaura grādu Eiropas studijās, specializējoties Austrumeiropas un Centrāleiropas vēsturē un kultūrā. Savukārt Tobiass Mellers ieguvis maģistra grādu Eiropas Administrācijas zinātnēs. Abi brīvi runā latviski.

Tobiass Mellers: “Pirmo reizi Latvijā ierados 2011. gadā, kad gadu kā ES programmas brīvprātīgais strādāju jaunatnes organizācijā “Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”. Savu izvēli neesmu nožēlojis, jo politiskā dzīve Latvijā ir ļoti interesanta un dinamiska, atšķirībā no Vācijas. Ja nemaldos, Bundestāgā pēdējos 40 gados spējušas iekļūt tikai divas jaunās partijas – Zaļā partija un AFD. Ja Merkele uzvarēs vēlēšanās, tad viņa būs bijusi kancleres amatā 16 gadus. Pie jums gandrīz katru gadu mainās valdības, bieži dzimst jaunas partijas, kas spēj iekļūt parlamentā, vecās šķeļas. Es praktizējos pie “Vienotības” frakcijas deputātes Solvitas Āboltiņas, un arī šī partija pašlaik pārdzīvo izaicinājuma pilnus laikus.”

Lēna Marija Franke: “Pirms deviņiem gadiem es skolēnu apmaiņas programmas ietvaros gadu mācījos Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā un dzīvoju latviešu ģimenē. Daudzi vācu jaunieši apmaiņas programmā izvēlas braukt uz ASV, bet es gribēju kaut ko neparastāku, apgūt valodu un iepazīt valsti un kultūru, kas man būtu pilnīgs jaunums. Latvija šai ziņā bija loģiska izvēle, jo atrodas samērā netālu no Vācijas – tepat, Eiropā, bet vienlaikus ir tik atšķirīga. Man gan grūti salīdzināt jūsu un mūsu parlamentu, jo Bundestāgā neesmu praktizējusies. Taču ir interesanti būt klāt un redzēt, kā tiek pieņemti lēmumi un likumi. Es praktizējos pie partijas “Saskaņa” deputāta Igora Pimenova, jo vēlējos darboties sociāldemokrātiski noskaņotā politiskajā spēkā. Ja būtu iespēja, labprāt arī nākotnē strādātu Latvijā, piemēram, Vācijas vēstniecībā.”

Pievienot komentāru

Harijs Tumans: Kā savaldīt "ciklopus" un pasargāt valsts intereses (6)Gaidot valsts simtgadi, dažādu šim svarīgajam notikumam veltīto pasākumu un ieceru saraksts kļūst aizvien garāks.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vēl nāks piektais gads…

40% iedzīvotāju vismaz dažkārt ir izjutuši vēlmi apšaut visus, kas vainojami mūsu valsts nedienās, liecina SKDS veiktā aptauja. Gada laikā agresīvi noskaņoto pilsoņu skaits audzis par 7%.

Vai partijām jāpalielina valsts budžeta finansējums?
Agris Liepiņš: Nepilsoņu lamatas (36)Pilsonības jautājumi ir līdzvērtīgi valsts teritoriālās neaizskaramības jautājumiem!
Viss var būt taisnība, izņemot to, kas tiek drukāts (17)Sudrabas komisijā žurnālistu organizācijas viena otru apsmidzina ar indīgām ķimikālijām
Rita Našeniece: Impērijas brīvprātīgie palīgi (93)Piederību valstij nenodrošina uztiepti papīri. To nodrošina audzināšana.
Draugiem Facebook Twitter Google+