Mobilā versija
+3.0°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
25. aprīlis, 2016
Drukāt

Sējas darbi norit visā Latvijā; norisi komentē eksperti

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Neraugoties uz mainīgajiem un vēsajiem laika apstākļiem, pirmie sējas darbi notiek visā Latvijā, liecina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) speciālistu apkopotā informācija.

Oskars Balodis, LLKC Augkopības nodaļas vadītājs, agronoms: “Ziemāji Zemgalē un Kurzemē attīstās ļoti labi. Salīdzinoši vēsie laika apstākļi nesteidzina augu augšanu, bet gan nostiprina to sakņu sistēmu – graudaugi papildus cero, bet rapsis ierieš spēcīgus pumpurus. Agrākajiem ziemas kviešiem jau sākusies stiebrošana. Marta beigās un aprīļa sākumā Zemgalē un Kurzemē kā pirmos jau iesēja pupas un zirņus, bet pašlaik tiek sēti pēdējie vasarāju lauki. Vasarāju sēja šajos reģionos uzskatāma par samērā agru, tādēļ ir ielikts labs pamats augstvērtīgām ražām.”

Ja Kurzemē un Zemgalē zemnieki sēju plāno pabeigt vēlākais nākamnedēļ, tad Daugavas otrā pusē – Vidzemē un Latgalē – situācija nav tik optimistiska, liecina LLKC speciālistu apsekojumi.

Anita Brosova, LLKC Madonas biroja augkopības konsultante: ”Kopumā Vidzemē 90% ziemāju graudaugu ziemu pārcietuši labi. Diemžēl vairāk nekā 60% rapša Murmastienes un Barkavas pusē nāksies pārsēt, jo tie izsala. Zemnieki gan vēl nogaida ar vasaras rapša sēšanu. Pavasara sējas darbi jau sākušies, apsētas pupas un zālāji, bet graudu sēja sākta minimāli.”

Valērijs Kairāns, LLKC Krāslavas biroja augkopības konsultants: “Pie mums ziemāju graudaugi pārziemojuši labi. Rapsis gan nedaudz izsalis – aptuveni 30%. Tomēr šī izsalšana lielā mērā atkarīga no izvēlētās sēšanas tehnoloģijas un rapša šķirnes. Tiem, kuri izvēlējušies hibrīdus, rapsis pārziemojis labi. Protams, arī ziema deva savu, – Rēzeknē, Aglonā sniega nebija, tur situācija sliktāka, bet Krāslavā, kur sniega sega bija, situācija ir daudz labāka.”

Arī Vidzemē ar izsalušo sugu pārsēšanu saimnieki vēl nogaida, bet, tāpat kā citviet, šajā reģionā jau sēj pupas, auzas, vasaras kviešus.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+