×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2013
Drukāt

Senioru rota ceļo ar “Džimlai Rūdi Rallalā”


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Gaidot filmas “Džimlai Rūdi Rallallā” pirmizrādi, ir dzimis jauns, muzikāli optimistisks koncertuzvedums, kurā filmas varoņi – Latvijas teātra vecmeistari – vairākās izrādēs brīvdabā no 28. jūnija līdz 31. augustam atklās filmas tapšanas interesantākos stāstus, dziedās tautu vienojošas dziesmas un aicinās saglabāt možu garu. 


 

Ja zvaigznes jeb naudas devēji būs labvēlīgi, režisora Māra Putniņa jaunā filma “Džimlai Rūdi Rallallā” pie skatītājiem nonāks jau rudenī, filmas komanda cer – jau septembrī. Atgādinājumam – topošā filma ir traģikomisks stāsts par kāda pansionāta iemītniekiem, kuri, lai palīdzētu Latvijai krīzes situācijā, nolemj rīkoties – viņi atsakās no pensijām un dodas dienēt armijā, bet sirmo armijnieku lomās iejūtas leģendāri latviešu kino un teātra aktieri.

Daļa no viņiem – Jānis Paukštello, Gunārs Placēns, aktrises Velta Skurstene, Irina Tomsone, kā arī ilggadējais operetes solists un direktors Juris Pučka – šajā vasarā ar filmas veidotāju labvēlību dosies pie skatītājiem ar pašu radītu scenāriju, kurā netrūkst nedz viņu stāstu par filmas tapšanas notikumiem, ne pašu dzīvēs pieredzētu nopietnu un ļoti nenopietnu tēmu, vai, kā teica koncertuzveduma producente Laila Ilze Purmaliete – stāsts būs par to, kā visiem kopā dzīvi Latvijā padarīt labāku un skaistāku.

V. Skurstene, tāpat kā kolēģi, filmā darbojas ar īsto vārdu, dodoties militārā dienestā “Senioru rotā”.

“Bija jauki, ka armijā satikāmies vesels pulks aktieru no visiem teātriem – Liepājas, Valmieras, Rīgas, lielākā daļa – visi seniori,” smaida aktrise. Lielākais pārdzīvojums bijis pārvietoties pa Ādažu poligonu smagajā uzkabē, ar šauteni rokā, un pārbaudījums, tērptai bruņu vestē, kopā ar Olgu Dreģi, šaujot ar bazuku.

Tas bija pasakains laiks, jo bijām visi kopā.” Aktrise atzīst, filmā būs traģikomiska nots, ne velti režisoru tās uzņemšanu pamudinājuši arī sociālo lietu ministres izteikumi, cik liels traucēklis un klapata ir mūsu pensionāri. “Būs smiekli caur asarām. Uzvedumā par to stāstīsim, runāsim. Tā ir tēma, ko vajag atgādināt arī pašiem sev – mēs vēl esam dzīvi, vēl varam un darām.”

Kopā ar uzveduma radošo sastāvu ceļos arī “Džimlai Rūdi Rallalā” jaunākais dalībnieks – uzveduma vadītājs un līdzrežisors Mārtiņš Egliens, kuram, starp citu, filmā atvēlēta premjerministra loma. “Mārim Putniņam ideja par filmu dzima krīzes laikā, domājot, kā viņš kā mākslinieks var palīdzēt Latvijas valstij tikt ārā no krīzes. Ministru Kabineta zālē pieņēmām attiecīgus lēmumus, un tagad skaidri zinu – ministru prezidenta krēsls ir ārkārtīgi ērts un nebrīnos, ka cilvēki tajā grib ļoti ilgi palikt,” smaida aktieris. “Vēlamies vieglā un humorpilnā veidā padalīties ar filmēšanas gaitā piedzīvoto. Visa koncerta laikā kopā ar skatītājiem arī veidosim dziesmu “Džimlai Rūdi Rallalā”, ko beigās visi kopā varēsim arī nodziedāt. Turklāt katrs no aktieriem nāk un piedāvā kaut ko savu – koncerts ir ļoti dažāds un interesants. Protams, būs ļoti dzirdētas dziesmas un arī tādas, par kurām nodomāju – kā var būt tik skaista dziesma, bet es to pat ne reizi neesmu dzirdējis!”

Koncertuzveduma muzikālo noformējumu veido Latvijas Nacionālā teātra muzikālās daļas vadītājs un komponists Valdis Zilveris, vairākas jaunas dziesmas ar Māras Zālītes vārdiem sarakstījusi arī L. I. Purmaliete.

“Ir jauki, ka latviešu filmai, kura vēl tikai iznāks, ir tāda forša reklāma, lai cilvēkiem arī ir interese vispār to skatīties. Mēģinot šo vasaras projektu, jūtos brīnišķīgi jauki, jo ar katru no šiem aktieriem man, tāpat kā daudziem cilvēkiem, saistās jaukas atmiņas, tāpēc vien būt kopā ar viņiem ir ārkārtīgi interesanti.”

M. Egliens uzsver, uzvedums noteikti nav tikai vecākajai paaudzei adresēts un aicina visu paaudžu skatītājus. “Jaunākiem cilvēkiem šī noteikti ir iespēja kaut kādā veidā ieraudzīt dzīvu vēsturi. Tie ir cilvēki, uz kuriem turējās un turas mūsu teātris.”

 

VARBŪT NODER

28. VI 19.00 Madonas estrādē (Ls 4)

11. VII 19.00 Rēzeknes kultūras un atpūtas parkā (Ls 4)

18. VII 19.00 Ikšķiles brīvdabas estrādē (Ls 4)

19. VII 19.00 Jelgavas Uzvaras parka estrādē (Ls 4 – 6)

26. VII 19.00 Kuldīgas pilsētas estrādē (Ls 3 – 6)

1. VIII 19.00 Jēkabpilī, Krustpils brīvdabas estrādē (Ls 4 – 6)

9. VIII 19.00 Liepājā, koncertdārzā “Pūt, vējiņi!”

16. VIII 19.00 Valmieras estrādē (4 – 6)

30. VIII 19.00 Saldus Kalnsētas parkā (Ls 4 – 6)

31. VIII 18.00 Saulkrastu brīvdabas estrādē (Ls 4 – 7).

 

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+