×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. augusts, 2012
Drukāt

Senioru vasara – ekskursijām, koncertiem un labdarībai


Foto-LETAFoto-LETA

Pensionāru biedrību vadītājiem vaicāju, ko senioru organizācijas dara vasarā, kādos pasākumos piedalās un kas noderīgs iecerēts turpmākajam darba cēlienam.

 

* Anna Vīgante, Gulbenes novada pensionāru biedrības “Atspulgs 5” valdes priekšsēdētāja: “Nupat aizvadījām Gulbenes novada pensionāru salidojumu, kas bija kupli apmeklēts. Piedalījās arī mūsu draugi no Lielvārdes, Salacgrīvas, Alūksnes, Gaujienas, pašmāju 12 senioru kolektīvi – dejotāji, dziedātāji. Priecājāmies par Balvu Amatniecības vidusskolas modeļu studijas darbu demonstrējumiem. Salidojums notika Beļavas pagasta Pilskalna estrādē. Katru reizi norises vietu mainām, lai arī tādā veidā iepazītu savu novadu. Bet oktobrī seši mūsu seniori posīsies tālākam ceļam – viņi piedalīsies brīvprātīgo darbā Anglijas pilsētā Kornvolā.

 

Angļu seniori pie mums ciemojās šovasar jūnijā, divas nedēļas brīvprātīgi strādāja Stāmerienas apkārtnes labiekārtošanā. Viņus ieinteresēja mūsu kapu kultūra, bet visvairāk apbrīnoja latviešu sievietes. Jūs esat ļoti stipras, viņi teica. Garas stundas pavadāt atbildīgā darbā, bet vēl atrodat spēku piedalīties dažādos projektos, dziedāt un dejot.”

 

* Jānis Janiševs, Ogres novada pensionāru biedrības vadītājs: “Ogrēnieši vasaru labprātāk pavada vasarnīcās, dārziņos vai lauku īpašumos, tāpēc aktivitāšu ir mazāk, lielie pasākumi notiek rudens pusē. Veco ļaužu dienā 1. oktobrī sākam sezonu ar plašu tikšanos, kad uzklausām mūsu deputātus, novada domes darbiniekus, sociālā dienesta un slimnīcas pārstāvjus, lai uzzinātu, kādi jauni lēmumi pieņemti valsts un vietējā mērogā, kas no tiem attiecas uz pensionāriem, kam pievērst uzmanību utt. Vienlaikus vadu arī Latvijas Senioru aliansi, kurā iekļāvušās 22 pensionāru organizācijas. Izvēršam labdarības kustību, ir cilvēki, kas mums ziedo apģērbu, citas mantas, bet es tās nogādāju Latgales pensionāriem. Nupat ziedotās lietas ar automašīnu aizvedu Viļakas pensionāru biedrībai, kas tās sadalīs saviem vecajiem ļaudīm un daudzbērnu ģimenēm.”

* Janīna Ancāne, Vārkavas novada pensionāru biedrības valdes priekšsēdētāja: “Nupat īstenojām divus “Leader” projektus, un tā senioru deju grupas 14 dalībnieces tika pie jauniem tērpiem un diviem apavu pāriem. Par projekta naudu renovējām un aprīkojām ar mēbelēm pensionāru biedrībai piešķirto 21 kvadrātmetru plašo telpu, nopirkām dīvānu, galdu, krēslus, arī labu datoru. Senioru deju grupa ar koncertiem izbraukājusi ne tikai Latviju, bet uzstājusies arī Lietuvā, Baltkrievijā, Horvātijā. 26. augustā svinēsim senioru deju grupas izveidošanas desmit gadu jubileju. Tie mums būs lieli svētki. Pensionāru biedrība sadarbībā ar Latvijas Sieviešu institūtu īstenoja projektu par bezmaksas datorkursiem senioriem, kā arī nodarbībām mājamatniecībā, kas notika sešu mēnešu garumā. Atzinību izpelnījāmies, noorganizējot Rīgas speciālistu izbraukumu, lai Vārkavas pagasta iedzīvotāji tepat uz vietas varētu iziet pārbaudes, veicot mamogrāfiju un kāju vēnu skrīningu. Atsaucība bija ļoti liela.”

* Aija Kušķe, Rīgas apriņķa Pensionāru biedrību apvienības vadītāja: “Mūsu apvienībā darbojas 27 pensionāru biedrības, bijušā Rīgas rajona pagastu seniori. Vasara, protams, ir vispateicīgākais laiks ekskursijām gan tepat pa Latviju, iepazīstot savu zemi, gan ceļojot tālāk – uz ārvalstīm. Salaspilieši ieviesuši skaistu tradīciju – vismaz vienu reizi gadā rīko braucienus vecmāmiņām kopā ar mazbērniem. Ir organizācijas, kas ceļo katru mēnesi, un gribētāju ir tik daudz, ka brauc ar diviem autobusiem. Tādi aktīvisti ir Ķekavā, Siguldā. Rudenī, sākot no septembra, atsāksim savas seminārnodarbības EK pārstāvniecības mājā. Tad tiekamies ar dažādu nozaru speciālistiem. Uz pirmo nodarbību aicināsim Veselības un Labklājības ministrijas pārstāvjus.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+