Horoskopi un mistika
Ezoterika

Septiņas iedvesmojošas mantras tiem, kas zaudējuši motivāciju un cerību0


Foto – AP/LETA
Foto – AP/LETA
Foto – AP/LETA

Pareizās domas

Noslēpums ir ārkārtīgi vienkāršs: “iedēsti” galvā pareizās domas. Dažkārt mēs dēvējam tās par afirmācijām, mantrām vai pārliecībām, taču šīs ikdienas pārdomas saglabā motivāciju un rada saprātīgas, mierīgas, produktīvas domas, pat tad, ja tava dzīve ir pilnīgi haotiska. Miers nenozīmē atrasties vietā, kur nav problēmu vai trokšņa. Miers nozīmē dzīvot tā visa vidū, saglabājot savu prātu mierīgu.

Katru rītu (vai vakaru) izvēlies vienu no zemāk minētajiem atgādinājumiem, bet pēc tam pasēdi mierīgi pāris minūšu, atkārtojot to par sevi kā mantru. Un viss sāks pakāpeniski mainīties!

Ļauj sev virzīties tālāk

Nekad netici, ka esi iestrēdzis rutīnā uz visiem laikiem. Dzīve mainās katru sekundi un tu arī. Grūtos periodos mēs domājam, ka tā būs mūžīgi. Kad mēs skumstam, cīnāmies vai baidāmies no kaut kā, viegli nonākt stresa stāvoklī un mazdūšīgi domāt, ka rītdien būs tāpat kā šodien. Ja tu neļauj sev virzīties tālāk, redzi savu nākotni drūmos toņos, tu turpināsi attaisnot, izjust un padziļināt savu depresīvo realitātes uztveri.

Mums ir tas, kas mums ir

Mums ir tas, kas mums ir. Pieņem to un izdari secinājumus. Nav svarīgi, kas tika izdarīts; svarīgi, ko tu darīsi tālāk. Vairākums cilvēku paši padara sevi nelaimīgus, jo nespēj pieņemt dzīvi tādu, kāda tā ir. Atļauj sev saprast un pieņemt esošo brīdi. Tā ir vienkārši apzināšanās, ka vienīgais, ko tu kontrolē, ir sevi pašu konkrētā laika sprīdī. Paskaties uz situāciju ar svaigu skatu, bet pēc tam sper nākamo soli.

Šaubu vietā iegūsti ticību

Izmanto sāpes, vilšanos un neērtības kā motivētājus, nevis aizkaitinātājus. Tikai tu pats kontrolē savu dzīves uztveri. Tā vietā, lai dusmotos, gūsti sev mācību. Skaudības vietā izjūti apbrīnu. Satraukuma vietā veic attiecīgus pasākumus. Šaubu vietā iegūsti ticību. Tava reakcija vienmēr ir spēcīgāka par apstākļiem. Tikai niecīgu daļu tavas dzīves nosaka nekontrolējami apstākļi, bet lielākā tās daļa ir atkarīga no tavas reakcijas un rīcības.

Virzies uz to, ko vēlies

Efektīvākais veids, kā atbrīvoties no tā, ko tu negribi, ir pakāpeniski un konsekventi virzīties uz to, ko vēlies. Shēma ir vienkārša: izveido mazus ikdienas rituālus un sper maziņus soļus uz priekšu. Šāda koncepcija it kā ir absolūti saprotama, bet tad, kad iestājas grūti laiki, mēs tiecamies pēc tūlītēja risinājuma. Mēs gribam, lai viss kļūtu labāk nekavējoties. Un tas bieži vien liek mums nokost vairāk, nekā spējam sagremot. Atgādini sev, ka tu nevari pacelt 1000 kilogramus vienā reizē, bet tu vari viegli pacelt 1 kilogramu tūkstoti reižu. Nelieli, bet regulāri atkārtoti centieni aizvedīs tevi pie mērķa.

Esi pacietīgs un turpini iet

Centieni nekad nav veltīgi pat tad, ja tie noved pie rezultātiem, kas liek vilties. Tie vienmēr padara tevi stiprāku, gudrāku un pieredzējušāku. Tāpēc – kad situācija kļūst nepatīkama, esi pacietīgs un turpini iet. Jebkuri lieli panākumi prasa cīņu. Taču tas notiek lēni, soli pa solim, bet visus šos soļus vajag mērķtiecīgi veikt. Neatkarīgi no tā, kas notiek apkārt, un cik tālu tu esi no mērķa, nekad nepārstāj iet. Praktizē pacietību. Un atceries, ka pacietība nav gaidas. Tā ir spēja domāt pozitīvi un pielikt visas pūles ikdienas progresa labā.

Nepazemini savus standartus

Saistītie raksti

Nepazemini savus standartus un atceries, ka tev nav jāattaisno citu cilvēku gaidas. Kad tu tiecies uz progresu, tu neizbēgami sastapsies ar šķēršļiem sarežģītu cilvēku veidolā. Atceries vienu: vislielākais stress, kādu tu sajūti saskarsmē ar sarežģītu cilvēku, nav šā cilvēka vārdu vai darbību rezultāts. Šo stresu rada tava domāšana un attieksme. Iekšējs miers un harmonija sākas no tā brīža, kad tu veic dziļu ieelpu un neļauj ārējiem faktoriem dominēt pār tavām domām, emocijām un darbībām.

Atlaid to, kam nav nozīmes

Ar vecumu tu vēl vairāk iemācīsies cienīt savu laiku, patiesas attiecības, tīkamu darbu un dvēseles mieru. Visam pārējam vairs nebūs nozīmes. Atceries par to, īpaši tad, kad dzīve kļūst haotiska un nežēlīga. Koncentrējies uz to, kas ir svarīgs katrā konkrētā brīdī, un atlaid to, kam nav nozīmes. Atbrīvojies no nevajadzīgiem faktoriem, kas novērš uzmanību no svarīgā. Pārtrauc investēt milzum daudz enerģijas “neīsto” savas dzīves faktoru uzlabošanā. Pēc desmit gadiem tev būs pilnīgi vienalga, kādas kurpes un apģērbu tu nēsāji šodien, vai kāds bija tavs matu griezums. Bet tas, kā tu dzīvoji, kā mīlēji un ko iemācījies, patiešām būs nozīmīgi.

Avots: “Flytothesky”

LA.lv