×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Sesks: Liepājas ekonomikā krīzes nāk viena pēc otras (3)

LETALETA

Liepājas ekonomika patlaban nepiedzīvo labākos laikus, jo krīzes nāk viena pēc otras, turklāt atšķirīgas, intervijā “Rietumu radio” sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

“Viena situācija ir “KVV Liepājas metalurgā”, bet pavisam cita situācija ir zivju pārstrādes nozarē,” sacīja Sesks, norādot, ka zivju pārstrādes nozares problēmas ir jārisina starpvaldību un arī Valsts prezidenta līmenī – kā Latvijas ražotājiem “atvērt durvis” uz dažādiem eksporta tirgiem. “Šai nozarei tas ir izdzīvošanas jautājums,” sacīja Sesks.

Atbildot uz zivju pārstrādes uzņēmumu virzienā izteikto kritiku par nespēju 25 gadu laikā pakāpeniski mazināt Krievijas ietekmi un līdzvērtīgi sadalīt savus eksporta tirgus, Sesks sacīja: “Viegli kritizēt, grūti izdarīt.”

Kopumā pilsētas ekonomikā gan vērojama aktivitāte, jo Nodarbinātības valsts aģentūras statistika liecina, ka iepriekšējo četru mēnešu laikā darbā iekārtojušies aptuveni 4000 cilvēku, kuri iepriekš bijuši bezdarbnieku rindās.

“Notiek arī Liepājas industriālās teritorijas paplašinās, un tiek slēgti priekšlīgumi, lai jau tuvākajā laikā savu darbu sāktu jauni uzņēmumi,” sacīja Sesks.
Jau ziņots, ka “KVV Liepājas metalurgs” spiests sašaurināt ražošanu tēraudkausēšanas cehā, jo produkcijas pašizmaksa nenodrošina konkurētspēju ar līdzīgu metalurģijas uzņēmumu produkciju gan citās valstīs Eiropas Savienībā, gan citos pasaules reģionos, aģentūrai LETA iepriekš sacīja “KVV Liepājas metalurga” valdes loceklis Igors Kovaļenko.

Maija sākumā “Liepājas metalurgā” strādāja aptuveni 960 darbinieku, taču pēc ražošanas sašaurināšanas rūpnīcā darbu turpinās vien nepilni 300 darbinieku.
Tikmēr Liepājas zivju pārstrādes uzņēmumā “Kolumbija” apturēta ražošana un no vairāk nekā 300 uzņēmuma darbiniekiem atlaisti 225, vēsta Latvijas Televīzija.

Jau ziņots, ka Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” no 4.jūnija aizliedzis zivju un zivju produkcijas importu no Latvijas un Igaunijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pievienojos iepriekšējiem komentētājiem. Sniedzot šādas intervijas, Sesks zāģē zaru uz kura pats sēž!

  2. latvietis parastais Atbildēt

    tā saimniekot ir jāmāk lai ostas pilsēta būtu nabadzigākā pilsēta latvijā rēķinot naudiņu uz vienu iedzivotāju. un tik nevajag par krīzēm, tas ir pilsetas saimnieku nopelns kāpec rīgas osta var pelnit, .. mazpilseta ventspils vispār kā konfekte uz ostas rēķina, bet lūk liepājā nu nekādi. ljāmaina ostas pārvaldnieks bija jau 20 gadus atpakaļ, vai pilsetas galva kas nesaprot kā pilsētu attīstīt

  3. Sesks jau ļoti ilgi ir Liepājas domes vadītājs, tāpēc nav saprotams, kāpēc viņš visās nelaimēs vaino citus un valsti, nevis pats sevi. Vai tad viņš nezināja, ka elektroloka krāsns ir gan moderna, bet ar ļoti dārgām elektrības izmaksām lai kausētu …lūžņus un to Seskam vajadzēja zināt. Tāpat kā Seskam vajadzēja zināt, ka “Kolumbijas” ilgstošā aizraušanās ar Krievijas tirgu agri vai vēlu novedīs pie šodienas sekām. Tāpēc jau viņš ir pilsētas vadītājs, lai paredzētu un prognozētu ražošanas gaitu un sekas savā pilsētā. Un tāds vēl gribēja kandidēt uz prezidenta amatu!

Draugiem Facebook Twitter Google+