×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
31. jūlijs, 2012
Drukāt

Sesks: Pārcelšanās pabalsti ir genocīds pret lauku iedzīvotājiem

Foto - LETAFoto - LETA

Liepājas pašvaldība neatbalsta Labklājības ministrijas ieceri maksāt pārcelšanās pabalstus, – Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija) “Rietumu Radio” tos nodēvēja par genocīdu pret lauku iedzīvotājiem.

“Valdībai ir jāmeklē risinājumi, lai veicinātu laukos dzīvojošo iedzīvotāju nodarbinātību,” uzskata Sesks, norādot, ka ir valsts reģionālās attīstības atbalstītājs un pauž neizpratni par šādu ierosinājumu. “Tieši otrādi, ir jāmotivē, lai ģimenes būtu ieinteresētas pārcelties uz laukiem, veidot tur savas lauku saimniecības. Lauki pēdējos gados jau tā ir noplicināti un tur dzīvojošo skaits samazinājies,” sacīja Liepājas mērs. Viņš norādīja, ka pašlaik lielveikalu plauktos Latvijas lauksaimnieku ražotā produkcija neieņem pienācīgu vietu, un atgādināja, ka vēsturiski Latvija bijusi attīstīta pārtikas produktu ražotāja.

“Varbūt, ka Labklājības ministrija dos pabalstu arī tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri pārceļas uz Īriju,” ironizēja Sesks. Viņš uzskata, ka pārcelšanās pabalstu piešķiršana neatbilst Latvijas valsts un tās iedzīvotāju interesēm.

LETA jau ziņoja, ka bezdarbniekiem, kuri no ekonomiski neaktīviem reģioniem ir gatavi pārcelties tuvāk darbavietai, no nākamā gada varētu piešķirt finansiālu atbalstu transporta izmaksu vai pārcelšanās izmaksu segšanai, aģentūru LETA iepriekš informēja LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brīvmane.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+