×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
22. jūnijs, 2016
Drukāt

Sezonas un vasaras saulgrieži uz riteņa Kamparkalnā

talsi1

Kalnu riteņbraukšanas maratons “Vivus.lv MTB maratons” savu 10. sezonas 4. posma ballīti turpinās ielīgot Talsos. Svētdien, 26. jūnijā, kad visā Latvijā Jāņu ugunskuri būs paguvuši nodzist, atpūtas bāzē “Kamparkalns” tas no jauna tiks iedegts. Ballīte notiks uz vairākām skatuvēm – LMT straume maratons, Latvijas valsts meži pusmaratons, Labs kino pusaudžu distance un Limpo bērnu brauciens.

Kamparkalna apkaimē tiks sasniegts arī Vivus.lv MTB maratona ekvators. Talsu pusē notiks ceturtais no šosezon paredzētajiem septiņiem posmiem, tādēļ tieši svētdienas distances vidus daļā tiks sasniegts arī sezonas pusceļš. Aiz muguras jau ir Ventspils, Baldones un Milzkalnes piedzīvojumi, vēl priekšā trīs sacensības Vidzemes pusē – Smiltenē, Cēsīs un Apē.

Šis ir brīdis, kad atskatīties uz jau sasniegto un ielūkoties kopvērtējumu tabulās. “LMT Straume” maratona distances kopvērtējumā līderis joprojām ir sezonas sākumā lielisku formu sasniegušais un Ventspilī uzvarējušais Dmitrijs Sorokins, taču turpat uz papēžiem jau min pērnās sezonas uzvarētājs Oskars Muižnieks. Trešajā vietā ir Ivars Prokofjevs. Pēdējos divos posmos gan uzvarējuši “ZZK” komandas līderi Arnis Pētersons un Jānis Blūms. Pavisam maratona distanci šosezon pieveikuši 254 riteņbraucēji.
“Latvijas valsts mežu” pusmaratonā līderi ir Raivis Jansons un Artis Žugs, lai gan viņiem nav izdevies uzvarēt kādā atsevišķā posmā. Trešajā vietā ir Latvijas lielais veļoceļotājs Krišjānis Jansons-Ratiniks, bet pavisam distanci pieveikuši 603 dalībnieki.
Šosezon pirmo reizi izveidota “Labs kino” pusaudžu distance, kurā spēkus izmēģinājuši jau 95 dalībnieki un Talsos to skaits varētu pārsniegt simta atzīmi. Trīs posmu summā distances visveiksmīgāk padevušās Ronaldam Blumbergam.

Par uzvaru un vietām uz pjedestāla cīņās tikai neliels dalībnieku skaits, tādēļ par lielāko daļu vidusmēra “Vivus.lv” MTB maratona dalībnieku var teikt, ka tas ir kalnu riteņbraukšanas baudītājs.
Tad nu Kamparkalns būs vieta kur “atstrādāt” līgosvētku ietvaros apēstos našķus un šašlikus, ļaujoties sportiskam baudījumam. Organizatori sola pārsteigumus Līgām un Jāņiem, pēcpusdienā tiks iekurts Jāņu ugunskurs, būs atrakcijas bērniem un lieliski sagatavotas distances
Vivus.lv maratons Kamparkalnā ir sens viesis, taču šoreiz viss būs savādāk. Ja pērn ierastā trase bija jābrauc pretējā virzienā un daudziem radīja pavisam citas sajūtas, tad šogad aptuveni 70 procenti no kopējā distances garuma ir sacensībās vēl nebijuši ceļi, takas, kalni un nobraucieni. Zinātāji riteņbraucēju forumos spriež, ka būs vēl kalnaināk kā Milzkalnē!
“LMT Straume”maratona starts 26. jūnijā pulksten 11.45, pēc tam distancē vieni aiz otra dosies arī pusaudžu, bērnu un pusmaratona sacensību dalībnieki. Lieliska pēcsvētku iespēja izkustēties lieliem un maziem!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+