×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. oktobris, 2013
Drukāt

Kāds ir jūsu pašvaldības ieguvums, sadarbojoties gan ar pašmāju, gan ārvalstu partneriem?


Foto - LETAFoto - LETA

Hardijs Vents, 
Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs:
 “Pārgaujas novada pašvaldība noslēgusi sadarbības līgumus ar bijušā Cēsu rajona teritorijā esošajiem novadiem – Amatu, Priekuļiem, Līgatni, Vecpiebalgu, Jaunpiebalgu, Raunu, veidojot kopēju būvvaldi, algojot kopīgu starptautisko attiecību speciālistu un nodrošinot konkurētspējīgu izglītības iestāžu darbību kopīgas izglītības pārvaldes uzraudzībā. Kopā ar iepriekšminētajām pašvaldībām sadarbības līgums slēgts arī ar Jelgavas novadu. Ar to varam arī salīdzināt, kā tiek izmantots administratīvais resurss lielā pašvaldībā un kā – mūsu mazajās. Varam izvērtēt, kādas sadarbības formas jāpilnveido, lai būtu vieglāk un produktīvāk strādāt.

Ar Spidebergas komūnu Norvēģijā sadarbības līgumu Straupes pagasts bija noslēdzis jau pirms Pār­gaujas novada izveidošanas. Šeit aktīva sadarbība turpinās gan kultūras, gan izglītības, gan uzņēmējdarbības jomā. Pārgaujas novada skolēni ar saviem mākslas darbiem, dejām un dziesmām piedalījušies Norvēģijā notiekošajos svētkos. Pie Straupes pamatskolas ar norvēģu atbalstītāju līdzekļiem izveidots bērnu laukums. Šajā vasarā sadarbību nostiprināja norvēģu un Pārgaujas mednieku klubi.

Kā veiksmīgu var minēt arī mūsu pašvaldības sadarbību ar Līgatnes novada pašvaldību, kur kopīgiem spēkiem esam tikuši soli tuvāk tiltam pār Gauju – patlaban izstrādāts tehniskais projekts.”

Aivars Sokolovskis, 
Alsungas novada domes priekšsēdētājs:
 “Dažādu projektu īstenošanas gaitā mums izveidojusies sadarbība ar vairākiem ārvalstu partneriem. Igaunijā tas ir vēsturiskais Setu novads, sadarbība notiek tradīciju un kultūras jomā, viens no otra mācāmies, kā saglabāt savas kultūras vērtības. Projekta CREACIV “Noveco droši!” ietvaros sadarbojamies ar Rumāniju, Beļģiju, Itāliju Grieķiju, Lietuvu, Poliju. Vecākās paaudzes iedzīvotāji viens no otra mācās dažādas prasmes, kļūst aktīvāki, seniori vairāk iesaistās sabiedriskās dzīves aktivitātēs, uzlabojas komunikācijas spējas. Mākslas valodas projektu ietvaros sadarbība notiek ar Lietuvu, Franciju, Turciju, Poliju. Skolotāji un skolēni paplašina redzesloku, skolotāji apgūst jaunas mācību metodes.”

Dace Reinika, 
Tērvetes novada domes priekšsēdētāja: 
”Kopš 2003. gada Tērvetes novadam ir oficiāli sadarbības līgumi ar Rakveres pašvaldību Igaunijā, Žagares un Jonišķu pašvaldībām Lietuvā un St. Goāras-Obervēzeles apvienoto pašvaldību Vācijā. Novada pastāvēšanas 10 gados varam atskatīties uz raženu sadarbošanos gan kultūras un sporta, gan sociālajā un izglītības, gan pašvaldības pārvaldes un uzņēmējdarbības jomā. Pašvaldību sadarbība ar igauņu partneriem izvērsusies arī skolu vidū. Annas Brigaderes pamatskola ik gadu pasākumos tiekas ar Rakveres novada Lasilas pamatskolu. Savukārt skolu draudzēšanās Žagarē Lietuvā un Augstkalnē Tērvetes novadā izvērsusi sadarbību arī pašvaldību līmenī, tiekoties ikgadējās Baltu dienās.

Vācu partneru St. Goāras-Obervēzeles apvienotā pašvaldība ietver divas mazas pilsētiņas un septiņus pagastus pie Reinas upes. Tas ir UNESCO mantojuma sarakstā iekļauts apvidus, kur atrodas slavenā Lorelejas klints. Arī šeit galvenās nozares, līdzīgi kā Tērvetē, ir lauksaimniecība un tūrisms. Tikai mēs ražojam alu un pienu, bet Obervēzele – vīnu. Ilgajos sadarbības gados Vācijā pabijuši teju katras novada ģimenes pārstāvji – kora dziedātāji, deju kolektīvu un amatierteātra dalībnieki, labākie skolēni, zēnu futbola un rokasbumbas komandas, pašvaldības deputāti, darbinieki un atbalstītāji – uzņēmēji, zemnieki, sabiedrisko organizāciju pārstāvji, brīvprātīgie ugunsdzēsēji un amatnieki. Esam kopīgi muzicējuši, mācījušies Jāņu tradīcijas un vīna degustēšanu. Esam saņēmuši ziedojumus mūsu skolām un baznīcām, Ziemassvētku sūtījumus novada ģimenēm un palīdzību vecajiem ļaudīm, lietotus skolēnu autobusus un ugunsdzēsēju mašīnu ar aprīkojumu. Ik gadu notiek vismaz divi un vairāk sadraudzības pasākumi un akcijas.

Bet pats galvenais – esam dāvājuši viens otram prieku un guvuši draugus uz mūžu. Un tā nav draudzība uz papīra ar obligātām un garlaicīgām oficiālo delegāciju apmaiņām. Šī draudzība ir dzīva, sirsnīga un īsta!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+