×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
4. augusts, 2015
Drukāt

Sicīlijā nogādā 550 jūrā izglābtus nelegālos migrantus, pieci gājuši bojā (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Itālijai piederošajā Sicīlijas salā pirmdien ieradās organizācijas “Ārsti bez robežām” (MSF) kuģis ar vairāk nekā 550 nelegāliem migrantiem, kas izglābti Vidusjūrā, un ar piecu bojāgājušu migrantu līķiem.

Migranti, kas tika aizvesti uz Palermo pilsētu, bija devušies pāri Vidusjūrai ar vairākām laivām un kuģiem un tika izglābti nedēļas nogalē, paziņoja MSF.

“Pieci mirušie ir vairāk nekā tikai skaitlis. Viena bija šī bērna māte,” MSF pavēstīja savā “Twitter” kontā zem fotogrāfijas, kurā redzams zēns rotaļājoties uz kuģa klāja.

Pieci bojāgājušie – četras sievietes un viens vīrietis – tika atrasti miruši sestdien izglābtā laivā, kurā bija 112 cilvēki. Saskaņā ar pirmajām pārbaudēm upuri miruši no dehidrācijas.

Divi citi pasažieri, kas bija atrasti kritiskā stāvoklī, atveseļojas, teikts MSF paziņojumā.

Izdzīvojušie stāstīja, ka laiva bija atstājusi Lībijas piekrasti 13 stundas pirms izglābšanas un šajā īsajā laikā pieci bērni šajā laivā zaudējuši vienu no vecākiem.

MSF Itālijas nodaļas prezidents Loriss de Filipi brīdināja, ka jebkāda vilcināšanās migrantu glābšanā var būt dzīvības vai nāves jautājums, un vēlreiz aicināja Eiropu pavērt jaunus legālus ceļus migrantu un bēgļu ieceļošanai.

ANO Starptautiskā migrācijas organizācija (IOM) jūlijā paziņoja, ka šogad bīstamos braucienos pāri Vidusjūrai Eiropā ieradušies apmēram 150 tūkstoši migrantu, bet vairāk nekā 1900 gājuši bojā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Te nav jābūt pat ekspertam Atbildēt

    Slīkstošu cilvēku glābšana un nelegālu imigrantu ievešanas sekmēšana ir divas pilnīgi pretējas lietas!

  2. Kāpēc viņus bija jānogādā Sicīlijā,nevis Briselē?

  3. Laboju…….. 1993.gada 18.febru’ara NAKT’I.

  4. Labi, ka rakstīt par šo atļauj !

    Par Rīgas Latviešu biedr’bas brut’alo izn’icin’a’sanu 1993. gada 19. febru’ara nakt’i gan neviens ‘zurnalists neiedro’sin’as pat iemi’eties. Las’it Valda Freimant’ala koment’arus www Tautas Tribun’als.

Draugiem Facebook Twitter Google+