×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. februāris, 2015
Drukāt

Sieviete – pirmmāte, lelle, bezdzimuma būtne – Elīnas Dzelmes izstādē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 7. februāra bārā / kafejnīcā / urbānās mākslas ģeneratorā “PinUp” būs apskatāma Elīnas Dzelmes ceturtā personālizstāde “PIRMSES”, stāsta izstādes kuratore Sarmīte Sīle.

Aktrise un māksliniece Elīna Dzelme savai izstādei devusi nosaukumu “PIRMSES” vai “PIRMS ES”. Pirms kā? Pirms sākuma vai beigām. Pirms vai pēc Pasludināšanas? Viņa turpina jau pirmajā izstādē, kas tika sarīkota 2011. gadā, iesākto stāstu par sievieti.

Tieši šī stāsta vadīta, Elīna izvēlējusies urbānās mākslas ģeneratoru “PinUp” – šajās telpās mājo sievišķīgs spēks.

“Nevaru negleznot. Nevaru noliegt, ka darbi nenoliedzami saistīti ar to, kas ar mani notiek. Bet tie ir pietiekoši ironiski,” – tā Elīna teica par pirmo kolekciju 2011. gada februārī.

”Nesaprotu, kas mani interesē. Nemeklēju saskaņu. Šobrīd ir tāds bezperiods un tajā pašā laikā ļoti aktīvs periods. Darbi ir manas pārdomas par cilvēka būtības meklēšanu. Mūsu pirmsākumi. Tās ir skumjas bildes. Ļoti personiskas bildes,” tā Elīna šodien – 2015. gada februārī.

Toreiz notika pāreja no dziļas vientulības uz divsavienību. Šodien atkal pāreja… Ironijas vairs nav, ir lauzīta, nosacīta forma bez smaida klātbūtnes. Skaļā zelta vietā melni baltais klusums, kas uzsūc sevī radīšanas sāpes, vienaldzību, veltīgās pūles satvert laika ritējumu. Sieviete mākslinieces darbos – lelle, pirmmāte un arī būtne bez dzimuma Nekurienes vidū brīdī, kad laiks sastindzis… Bet tas tikai mirklis.

Elīnas Dzelmes izstādi “PinUp” varēs apskatīt līdz marta vidum.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+