Latvijā
Novados

Siguldas novadā atceļ visus masu pasākumus bērniem0

LETA: FOTO

Ziņa papildināta pl.18.00.

Zarnu infekcijas slimības dēļ Siguldas novadā šonedēļ atcelti visi masu pasākumi bērniem, aģentūru LETA informēja Siguldas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Sandra Tukiša.

Lai izvairītos no zarnu infekcijas slimības izplatības, šodien Siguldas pašvaldības vadība nolēmusi atcelt visus masu pasākumus, kuros šonedēļ bija paredzēta bērnu dalība. Bērni nepiedalīsies 20.septembrī plānotajā olimpiskajā dienā, 18.septembrī – drošības dienā, kā arī mobilitātes nedēļas pasākumos, stāstīja Izglītības pārvaldes vadītāja.

Viņa teica, ka šorīt ar visu pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājiem pārrunāta aktuālā informācija, ko snieguši epidemiologi un pediatri, kā arī tas, kādi piesardzības pasākumi būtu jāievēro ikdienā, lai izvairītos no jauniem saslimšanas gadījumiem.

Visu pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājiem katru rītu Izglītības pārvaldei būs jāziņo, cik bērni neapmeklē bērnudārzu.

“Patlaban pašvaldība neplāno slēgt kādu pirmsskolas izglītības iestādi. Ja vecākiem ir iespēja un viņi vēlas, tad viņi savu bērnu var paturēt mājās, lai izvairītos no iespējamās saslimšanas,” sacīja Tukiša.

Viņa atzina, ka pašvaldība līdz šim vēl nav saņēmusi no atbildīgajiem dienestiem informāciju, kurā būtu noskaidrots iemesls, kas izraisīja tik daudzskaitlīgu bērnu un pieaugušo saslimšanu ar zarnu infekcijas slimību.

Arī šodien visās pirmsskolas izglītības iestādēs Pārtikas veterinārais dienests (PVD) veic pārbaudes pēc nedēļas nogalē veiktajiem dezinfekcijas pasākumiem.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) noteicis, ka veseli bērni var apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādes, tomēr grupu un pedagogu maiņa, kā arī apvienoto grupu izveide ir aizliegta. Lai mazinātu bērnu savstarpēju kontaktu ārpus bērnudārza telpām, kur notiek pastiprināti dezinfekcijas pasākumi, līdz brīdim, kad tiks noskaidrots zarnu infekcijas ierosinātājs, atcelts publiskais pasākums “Esi zinošs, esi drošs!”, kas Raiņa parkā bija plānots 18. septembrī.

Atcelta arī Olimpiskā diena Siguldas Sporta centrā, kura visā Latvijā norisināsies 20.septembrī, un 22.septembrī plānotās Mobilitātes nedēļas aktivitātes Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā.

Pirmsskolas izglītības iestādēs uz nedēļu atcelti arī interešu izglītības pulciņi.

Konsultējoties ar epidemiologiem un pediatriem, Siguldas novada pašvaldība ir izdevusi informācijas apmaiņas un papildu drošības pasākumu instrukciju, kurā precīzi noteikts, kādu informāciju vecāki sniedz bērnudārzam, ja bērns neierodas izglītības iestādē, kā iestāžu vadītāji veic uzskaiti par saslimušajiem bērniem un kam tālāk ziņo iegūtos datus.

Pašvaldība uzdevusi izglītības iestādēm nodrošināt papīra vienreizējos dvieļus, lai tiktu izslēgta iespējamā baktēriju apmaiņa bērnu starpā. Tāpat uz laiku līdz tiks noskaidrots saslimšanas cēlonis bērnudārzos ir aizliegts ienest jebkādu ēdienu no mājām un grupiņās bērniem netiks pasniegti svaigi augļi un dārzeņi, ko iepriekš bērni saņēma ēdienu starplaikos.

16.septembrī Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa pārrunāja pastiprinātas dezinfekcijas un savstarpējās informācijas apmaiņu ne tikai starp pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu, bet arī skolu un privāto pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājiem Siguldas novada teritorijā.

Pašvaldība noteiks izglītības iestāžu ēdinātājam SIA “Baltic Restaurants Latvia” ēdienkartēs bērniem neiekļaut dārzeņus un augļus, kuri ātri bojājas un ir grūti nomazgājami, savukārt iekļaut vietējās izcelsmes dārzeņus un augļus produktu vieglākai izsekojamībai.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka līdz pirmdienai ārstniecības iestādēs ar zarnu infekcijai raksturīgiem simptomiem vērsušies 24 saslimušie siguldieši, no kuriem septiņiem apstiprināta diagnoze par verotoksīnu producējošo Escherichiacoli infekciju.

SPKC informēja, ka zarnu infekcijas simptomi konstatēti bērniem un darbiniekiem piecās Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs, bet apstiprinātie STEC infekcijas gadījumi un hemolītiski urēmiskā sindroma gadījumi konstatēti trijās.

Vismaz viens bērns, kuram atklāti zarnu infekcijas simptomi, nav apmeklējis bērnudārzu. Vairāki bērni ir hospitalizēti, tostarp triju bērnu stāvoklis ir smags.

Saslimšanu izraisījis mikroorganisms “E.Coli”, ar kuru cilvēks var inficēties, lietojot uzturā nepietiekami termiski apstrādātu dzīvnieku izcelsmes pārtiku, nemazgātus augļus un dārzeņus, gan arī neievērojot higiēnas prasības.

Saistītie raksti

Šodien PVD veic pārbaudes arī uzņēmumos, kas Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēm piegādāja svaigus augļus un dārzeņus.

“Šonedēļ gaidāmi “Pīlādzītī”, “Saulītē” un “Ieviņā” ņemtie virsmu nomazgājumu paraugu laboratorisko izmeklējumu rezultāti, kā arī vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmumos ņemto arbūzu paraugu laboratorisko izmeklējumu rezultāti,” sacīja PVD sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Lai pārbaudes noritētu operatīvi, to veikšanai mobilizētas vairākas PVD pārvaldes.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Uz Salu tilta virzienā no Rīgas centra notikusi trīs auto sadursme
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Rīgas Centrāltirgus” vadība nezina, vai policija aizturējusi kādu no uzņēmuma darbiniekiem
5 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Vai palikušas tikai digitālas, virtuālas protesta formas? 1
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Ar burkāniem elektroauto nebaros. Ko iesākt, lai Latvijā autovadītāji pārietu uz elektromobiļiem? 1
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Tas nav saprātīgs virziens.” Kariņš neatbalsta “AP” rosināto ideju palielināt budžeta deficītu
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: “Dinamo” izbraukumu sāk ar bezierunu zaudējumu
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Gāja tumsā bez atstarotāja…Uz Valmieras šosejas nāvejoši notriekta sieviete
29 minūtes
LE
LETA
Dabā
Saglabāsies neliels sals: laika prognoze sestdienai
8 stundas