×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
18. maijs, 2016
Drukāt

Siliņš: Pensionāru pacietības mērs tuvu lūzumam (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Pensionāru pacietības mērs ir tuvu tam, ka var notikt lūzums, intervijā Latvijas Televīzijas “Rīta Panorāmā” trešdien izteicās Latvijas Pensionāru federācijas līderis Andris Siliņš.

“Domāju, ka pacietības mērs ir tuvu tam, ka var arī notikt kaut kāds lūzums. Jau teicu par to, kāda ir šobrīd izveidojusies situācija, arī zvani un vēstules, ko saņem Latvijas Pensionāru federācija ikdienā, liecina par to, ka to cilvēku vidū, īpaši to cilvēku vidū, kuriem ir liels darba stāžs, viņos valda zināms aizvainojums, ka viņu materiālais stāvoklis daudzos gadījumos ir vienkārši nožēlojams,” viņš teica.

Siliņš stāstīja, ka pēdējā laikā diezgan strauji pieaug to pensionāru skaits, kas dzīvo aiz nabadzības riska robežas, un arvien vairāk pensionāru ienākumi atpaliek no strādājošo ienākumiem, kas pasliktina dzīves līmeni. Politiķiem par problēmām izpratne esot, bet pilnvērtīgi tās risināt traucē naudas trūkums, atzina Siliņš.

BNS jau vēstīja, ka pirmdien notika Latvijas Pensionāru domes sēde, kurā tika skatīti vairāki desmiti priekšlikumu, kā prioritāru izvirzot veselības aprūpi, kā arī palīdzību vecāka gadagājuma pensionāriem, vientuļiem pensionāriem, kuri netiek galā ar komunālajiem maksājumiem, un tiem, kas pensionējās priekšlaicīgi un kuriem ir mazs darba stāžs.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Kur tā nauda 820 miljoni ko ielika Parex bankā un Godmaņa izņemta nauda 400-500 miljoni ceļu remontiem to kungi nemaz negrib pieminēt un atcerēties.

  2. Šorīt televīzijā jau atkal vekšķeja bet viņs saprotot ka valstij naudas nav un arī meloja ka pensijas pārēķinas kam negatīvie indeksi un vēl kaut ko par pesionāru spec med aprūpi laikam taču bija iedzēris ne tās zāles. un šādi iztapoņi vada federācijas pareizi jau ir citus šādos amatos nenozīmēs un neapstiprinās tēvocis sems.

  3. Tā arī nepārrēķinās 2010.-2014.gadā piešķirtās pensijas ?Paldies šai valdībai,kura gada sākumā nobalsoja PRET,kaut gan soc.nodaļās jau tika veikti pārrēķini un L.Straujumas valdība rezervējusi naudu.

  4. Politiķiem par demogrāfiju un pensionāriem tajā skaitā,izpratne ir! Vēl vajadzīga nauda! Bet sociālajā budžetā vēl miljards nav uzkrāts!

  5. nav vajadzīgi nekādi “uzlabošanas priekšlikumi”, bet gan normāla pensija, kura nodrošina izdzīvošanu. Ko gan jūs gribat panākt, lai tagad tie vecie cillvēki virinātu visādu iestāžu durvis, stāvētu garās rindās un pierādītu, ka viņi nav kamieļi

  6. Kas pašam vainas – deputāta alga + pensija. Droši vien kaut ko maksā arī pensionāru federācija par tās “izcilo” vadīšanu. Kaut nu katram tā būtu vecumdienās…

  7. Ka “…pacietības mērs ir tuvu tam…” šis klukst kā vista jau gadiem. Kad tauta ir gatava beidzot rīkoties, viņš veikli noslāpē un viss paliek kā bijis. Nolādētais sileslaiža !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+