Mobilā versija
+3.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
2. jūnijs, 2014
Drukāt

SIA “Fortum Jelgava” valdes priekšsēdētāja Ginta Cimdiņa: Siltumenerģijas tarifs neizbēgami augs (1)

Foto - LETAFoto - LETA

“Bez pārejas perioda ieviestais subsidētās elektroenerģijas nodoklis (SEN), kas ir spēkā no 2014. gada 1. janvāra un tiek piemērots “Fortum” koģenerācijas stacijām Jelgavā 5% apmērā, rada uzņēmumam papildu slogu – gada griezumā tie ir ap 500 tūkstošiem eiro lieli papildu izdevumi, kas nav iekļauti ne siltumenerģijas tarifā, ne uzņēmuma budžetā.

Būvējot biomasas koģenerācijas staciju, mēs bijām pārliecināti, ka varēsim samazināt siltumenerģijas tarifu Jelgavas pilsētā vismaz par 10%. Līdz šim esam to samazinājuši vidēji par 7% un bijām plānojuši turpināt to samazināt. Diemžēl SEN un citu normatīvu aktu izmaiņu ietekmē (EED, tiešo norēķinu pienākums) izmaksas varētu pieaugt visiem siltumapgādes uzņēmumiem. Esam veikuši aplēses, kāds būtu papildu slogs uz siltumenerģijas tarifu, kura izmaksas vēl nav iekļautas siltumenerģijas tarifā. Tiešo norēķinu pienākums komunālo pakalpojumu sniedzējam pieaudzēs izmaksas par 6%, SEN – tarifu kāpinās par 6%, energoefektivitātes nodoklis – par 15%. Savukārt patēriņa samazinājums ēku siltināšanas ietekmē piespiedīs tarifu paaugstināt par apmēram 10%.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Tiešo norēķinu pienākums komunālo pakalpojumu sniedzējam pieaudzēs izmaksas par 6%, SEN – tarifu kāpinās par 6%, energoefektivitātes nodoklis – par 15%. Savukārt patēriņa samazinājums ēku siltināšanas ietekmē piespiedīs tarifu paaugstināt par apmēram 10%.”

    Šitos makaronus vari karināt uz ausīs saviem somu suteneriem. SEN pieaug par 5%, ietekme uz tarifu 6%??? Un ja nebūtu OIK vispār, tad tarifs būtu par cik, 120% lielāks??? Patēriņa samazinājumu nebija plānots pirms Latvijā lielākās biomasas koģenerācijas stacijas būvniecības???

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+