Mobilā versija
-2.2°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
2. jūnijs, 2014
Drukāt

SIA “Fortum Jelgava” valdes priekšsēdētāja Ginta Cimdiņa: Siltumenerģijas tarifs neizbēgami augs (1)

Foto - LETAFoto - LETA

“Bez pārejas perioda ieviestais subsidētās elektroenerģijas nodoklis (SEN), kas ir spēkā no 2014. gada 1. janvāra un tiek piemērots “Fortum” koģenerācijas stacijām Jelgavā 5% apmērā, rada uzņēmumam papildu slogu – gada griezumā tie ir ap 500 tūkstošiem eiro lieli papildu izdevumi, kas nav iekļauti ne siltumenerģijas tarifā, ne uzņēmuma budžetā.

Būvējot biomasas koģenerācijas staciju, mēs bijām pārliecināti, ka varēsim samazināt siltumenerģijas tarifu Jelgavas pilsētā vismaz par 10%. Līdz šim esam to samazinājuši vidēji par 7% un bijām plānojuši turpināt to samazināt. Diemžēl SEN un citu normatīvu aktu izmaiņu ietekmē (EED, tiešo norēķinu pienākums) izmaksas varētu pieaugt visiem siltumapgādes uzņēmumiem. Esam veikuši aplēses, kāds būtu papildu slogs uz siltumenerģijas tarifu, kura izmaksas vēl nav iekļautas siltumenerģijas tarifā. Tiešo norēķinu pienākums komunālo pakalpojumu sniedzējam pieaudzēs izmaksas par 6%, SEN – tarifu kāpinās par 6%, energoefektivitātes nodoklis – par 15%. Savukārt patēriņa samazinājums ēku siltināšanas ietekmē piespiedīs tarifu paaugstināt par apmēram 10%.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Tiešo norēķinu pienākums komunālo pakalpojumu sniedzējam pieaudzēs izmaksas par 6%, SEN – tarifu kāpinās par 6%, energoefektivitātes nodoklis – par 15%. Savukārt patēriņa samazinājums ēku siltināšanas ietekmē piespiedīs tarifu paaugstināt par apmēram 10%.”

    Šitos makaronus vari karināt uz ausīs saviem somu suteneriem. SEN pieaug par 5%, ietekme uz tarifu 6%??? Un ja nebūtu OIK vispār, tad tarifs būtu par cik, 120% lielāks??? Patēriņa samazinājumu nebija plānots pirms Latvijā lielākās biomasas koģenerācijas stacijas būvniecības???

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+