Kultūra
Māksla

Simtgades loterijas otrā sērija – piecu spilgtu mākslinieku noformējumā 16

Publicitātes foto

Ņemot vērā iedzīvotāju lielo atsaucību un atzīmējot Latvijas valsts 99. dzimšanas dienu, Finanšu ministrija un VAS “Latvijas Loto” turpina līdz šim nozīmīgāko Latvijas nacionālās momentloterijas projektu – Simtgades loterija, piedāvājot otro sēriju ar jaunu unikālu dizainu, ko veidojuši tautā iemīļoti mākslinieki, pavēstīja Aiga Roziņa, VAS “Latvijas Loto” Mārketinga daļas vadītāja.

Simtgades loterijas pirmā sērija – teju miljons loterijas biļešu – tika realizēta septiņu mēnešu laikā, pārsniedzot visus līdzšinējos “Latvijas Loto” momentloteriju pārdošanas rezultātus, kļūstot par populārāko momentloteriju Latvijas Loto vēsturē. Arī Simtgades loterijas otrās sērijas plānotais apgrozījums ir pieci miljoni eiro un laimestu fonds 3,2 miljoni eiro, kas ir 65 % no loterijas kopējo ieņēmumu vērtības. Ar Simtgades loterijas otrā dizaina sēriju tiek turpināta vērienīgā atbalsta programma vidējo izglītības iestāžu absolventiem – divu gadu laikā plānots ziedot vairāk nekā 400 000 eiro.

Simtgades loterija ir unikāla ar loterijas biļešu dizainu – pirmā dizaina sērija tika atklāta ar Džemmas Skulmes, Luīzes Avotiņas un Aivara Vilipsōna mākslas darbiem. Savukārt otrās dizaina sērijas loterijas biļetes rotā Jāņa Anmaņa, Birutas Delles, Vijas Zariņas, Jura Jurjāna un Andra Eglīša mākslas darbi, kas vēstī par Latvijas tautas vērtībām – cilvēkiem, tradīcijām, dabu, vēsturi un mantojumu, ko nodot no paaudzes paaudzē. Latvijas valsts simtgades klientu apkalpošanas centrā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, līdz 15. decembrim būs aplūkojama Simtgades loterijas otrā dizaina mākslas darbu reprodukciju izstāde.

Linda Pavļuta, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja: “Sagaidot valsts simtgadi, ikviens ir aicināts iesaistīties un līdzdarboties, lai kopīgi vēsturē atstātu spilgtas liecības par šo laikmetu un par to, kā mūsu paaudzes sagaida savas valsts lielo jubileju, kā godājam mūsu vērtības un talantus, dodam impulsu vēl stiprākai Latvijai tās nākamajā gadsimtā. Šī valsts simtgadei veltītā aktivitāte runā gan par mākslas vērtībām un aicina ikvienu iesaistīties vērtību krātuves papildināšanā, gan dod iespēju jaunajiem talantiem īpašu stipendiju veidā.”

2018. un 2019. gadā atbalsta stipendiju 500 eiro apmērā saņems katras Latvijas vidējās izglītības iestādes vienas izlaiduma klases spožākais absolvents. Atbalsts talanta pilnveidošanai tiek piešķirts par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā.

Kopumā Simtgades loterijas otrajā sērijā ir 1 miljons biļešu, ko var iegādāties gan elektroniski, gan papīra formātā. Vienas biļetes cena – 5 eiro. Rekordliels laimestu fonds – 65 % no loterijas kopējās vērtības, lielāko laimestu – 100 000 eiro – varēs atrast četrās biļetēs. Loterijas biļetes māksliniecisko daļu būs iespējams atdalīt no spēles daļas un saglabāt kolekcijai mākslas darba reprodukciju pastkartes izmērā. Simtgades loterijas biļetes tirdzniecībā tiks ieviestas pakāpeniski.

LA.lv