Dabā
Laika ziņas

Sinoptiķi izplata oranžo brīdinājumu: negaiss plosījies Sēlijā 0

Foto-LETA

Otrdien īsi pēc pusdienlaika daudzviet Zemgalē un Vidzemē ir lietusgāzes, lielākie negaisa mākoņi no Zemgales tuvojas Latgalei, liecina meteoroloģiskā informācija.

Dobelē īsā laikā nokrišņu daudzums sasniedza 15,5 milimetrus, kas atbilst stipram lietum, spēcīgs pērkona lietus bija arī Jelgavā. Īslaicīgi stipri lija arī novados ap Rīgu, Siguldas pusē un citviet, liecina dati no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu stacijām un meteoroloģiskā radara.

Pēdējo divu stundu laikā Zemgalē reģistrēti vairāk nekā 250 zibens spērieni, intensīvākā zibeņošana konstatēta Iecavas pusē. Nedaudz zibeņo arī vietām Vidzemē.

Tuvākajās stundās lietusgāzes, vietām kopā ar pērkonu, gaidāmas Zemgales un Vidzemes austrumos, kā arī Latgalē.

Šajos reģionos Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis oranžo brīdinājumu. Bez stipra lietus un vēja, kura ātrums brāzmās pārsniegs 15 metru sekundē, iespējama arī krusa.

Oranžās krāsas brīdinājums nozīmē, ka laika apstākļi kļūst bīstami. Tiek prognozētas salīdzinoši retas laika parādības, kas var radīt postījumus un zaudējumus. Iedzīvotājiem jābūt modriem un jāinteresējas par jaunākajām laika prognozēm, kā arī jāapzinās riski un jāseko līdzi informācijai, ko sniedz atbildīgās institūcijas, piemēram, glābšanas dienests vai pašvaldība.

Eiropas Eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs norāda, ka negaisa mākoņi vietām var sagādāt lielgraudu krusu un vētru, tostarp iespējams pat kāds virpuļviesulis. Spēcīgs pērkona negaiss visvairāk iespējams pēcpusdienā Latgalē.

Ciklona dēļ pēcpusdienā un vakarā visā Latvijā – neatkarīgi no negaisa mākoņiem – gaidāma rietumu vēja pastiprināšanās brāzmās līdz 14-19 metriem sekundē.

Rīgā, samazinoties mākoņu daudzumam un vējam iegriežoties no ziemeļrietumiem, gaidāmas brāzmas līdz 17 metriem sekundē.

Oranžais brīdinājums nozīmē, ka laika apstākļi kļūst bīstami. Tiek prognozētas laika parādības, kas dotajā reģionā tiek novērotas salīdzinoši reti. Var tikt radīti postījumi un zaudējumi. Esiet modrs un interesējieties par gaidāmajiem laika apstākļiem, uzsver aģentūra.

Dzeltenais brīdinājums nozīmē, ka laika apstākļi ir pasliktināti. Prognozētā laika apstākļu parādība nav bīstama, taču, ja jūs plānojat aktivitātes, kuras var ietekmēt meteoroloģiskie apstākļi, esiet uzmanīgi.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Stiprs negaiss plosījies Sēlijā; vētras postījumi arī dažviet Siguldas novadā

Agrā otrdienas pēcpusdienā spēcīgākais negaiss Latvijā plosījies Sēlijā – teritorijā starp Lietuvas robežu un Jēkabpili reģistrēts aptuveni tūkstotis zibens spērienu, kā arī ļoti intensīvas lietusgāzes, liecina meteoroloģiskā informācija.

Viesītes novadā konstatēti avārijas atslēgumi elektrotīklā. Vietām, iespējams, bijusi vētra.
Tuvākajās stundās spēcīgs pērkona negaiss iespējams Sēlijas austrumos un Latgalē.

Dienas pirmajā pusē kādai dzīvojamajai mājai Siguldas novadā vējš sabojājis jumtu un nopostījis ābeļdārzu, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju portāls. Šeit, visticamāk, pāri gājis neliels virpuļviesulis. Zibens spērieni Siguldas novadā nav reģistrēti.

Daudzviet Zemgalē un Vidzemē bijušas intensīvas lietusgāzes, nokrišņu daudzums vietām pārsniedzis 15 milimetru.

LA.lv