×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. aprīlis, 2013
Drukāt

Šīns: Pēc eiro ieviešanas varētu attīstīties nekustamo īpašumu eksporta tirgus

Pēc Latvijas iestāšanās eirozonā nekustamo īpašumu eksporta tirgū varētu būt gaidāms cenu pieaugums līdz pat 10%, taču vietējā tirgū gaidāms ilūziju sabrukums un depresijas iestāšanās, konferencē “Kā attīstīsies nekustamā īpašuma tirgus Latvijā?” sacīja Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas vadītājs Edgars Šīns.

“Eiro ieviešana ārvalstu īpašumu pircējiem dos pozitīvu signālu un lata devalvācijas draudu novēršana finanšu riskus mazinās vismaz par 0,5 procentpunktiem. Tas var celt cenas ārzemniekus interesējošiem īpašumiem pat par 10%,” sacīja Šīns.

Savukārt vietējo nekustamā īpašuma tirgu, it īpaši reģionos, pēc iestāšanās eirozonā sagaida ilūziju sabrukums, cerību nepiepildīšanās un tam sekojoša depresija, norādīja Šīns.

“Latvija joprojām ir pārāk atkarīga no Eiropas Savienības naudas piešpricēm, taču jāsaprot, ka šīs naudas kļūs arvien mazāk, jo Eiropa kļūst arvien vājāka salīdzinājumā ar pārējo pasauli,” uzskata Šīns.

Viņš norādīja, ka bez kardinālas teritoriālās reformas Latvijā nekas labs nav gaidāms, jo esošais administratīvais dalījums veicina valsts pazušanu. Katrai pašvaldībai ir jābūt tik lielai un finansiāli stiprai, lai tā vismaz reizi gadā spētu patstāvīgi aizbraukt uz Kannās notiekošo nekustamā īpašuma izstādi MIPIM un prezentēt sevi investoriem. “Mazākām pašvaldībām nav jēgas pastāvēt,” uzsvēra Šīns.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+