×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Ko par bēgļu uzņemšanu spriež latvieši, kuru ģimenes savulaik bija spiestas doties bēgļu gaitās? (33)

Foto - LETAFoto - LETA

Austris Grasis: “Man ir nesaprotama tā nostāja, ka mums jau ir daudz svešinieku un tāpēc vairs bēgļus nevaram uzņemt. Var minēt mācītāja Cālīša piemēru, kā viņš uzņēma etiopiešus, un etiopieši ir integrējušies daudz labāk nekā daudzi, kuri te dzīvo jau gadu desmitiem, bet nerunā valsts valodā. Latvijai 50 okupācijas gadi ir nodarījuši lielu postu, bet Latvija tomēr nav skaitāma pie nabadzīgām zemēm. Ja esam Eiropas Savienībā, tad kāpēc Itālijai vienai jātiek galā ar bēgļu problēmām? Arguments ir arī tas, ka paši esam pietiekami daudz piedzīvojuši varmācību un apspiestību, tagad esam no tā atbrīvojušies, un ir pienākums būt solidāriem.”


 

Vilis Vītols: “Zemēs, uz kurām savulaik aizbrauca latvieši, ārzemnieku bija mazs procents. Bet šeit, kur pamattauta ir tikai 60 procenti, nevaram vēl vest iekšā ārzemniekus, jo tas apdraud nācijas pastāvēšanu. Negatīva pieredze ir ar musulmaņiem – Vācijā no četriem miljoniem turku liela daļa nav integrējušies. Un lielākā daļa to, kuri izbrauc no Āfrikas, ir musulmaņi… Bēgļi ir visas Eiropas problēma. Tiem, kuri saka, ka Latvijai jāuzņem bēgļi, varu teikt – ir jau jauki būt labsirdīgiem, iejūtīgiem, bet mēs nevaram rīkoties tā, ka pasliktinātu pamattautas stāvokli. Turklāt ne jau visi ir kara bēgļi. Liela daļa meklē labākus ekonomiskos apstākļus, vietu, kur par viņiem rūpēsies, dos pabalstus. Mums, kad iebraucām Venecuēlā, nebija ne spāņu valodas kursu, ne pabalstu. Viss bija jāiemācās un jādara pašiem.”

 

Ēriks Jesinskis: “Esmu ilgi nodzīvojis Dienvidāfrikā, kur man kopā ar vienu vietējo piederēja neliels uzņēmums. Tomēr Āfrikā daudziem nav ieraduma strādāt, viņi tik gaida palīdzību ar pastieptu roku. Ir liela nabadzība, trūkst izglītības. Mums savulaik bija jābēg, jo uzbruka Padomju Savienība. Āfrikā karo cits ar citu, un viens no cēloņiem – islāms. Bēgļu problēma jārisina ANO. Latvijai vairāk jāskaidro sava situācija, ka te jau ir daudz padomju gados iebraukušo, kuri nevēlas kļūt par pilntiesīgiem Latvijas pilsoņiem.”

 

Baiba Kangere: “Humānā un morālā nostāja – viņi ir jāuzņem. Mums kaut kādā veidā ir jāiet kopsolī ar visiem procesiem. Sirds saka, ka bēgļi ir jāuzņem, bet prāts teic, ka problēma ir liela un arvien pieaugoša. 700 bēgļu Latvija varētu uzņemt, bet ar to jau tas nebeigsies. Daļa no viņiem bēg ne jau no karošanas zonas, bet gan no nabadzības, taču arī to, kuriem patiešām jābēg, organizēšana ir zem katras kritikas. Ir avantūristi, kuri ar to mēģina pelnīt naudu un kam vienalga, ka kuģi ir pārpildīti un cilvēki var braucienā iet bojā. Bēgļi ierodas tik masveidīgi, tik šaurā teritorijā, ka ir ļoti grūti izzināt katra individuālo situāciju, pārbaudīt veselības stāvokli. Varbūt ANO ir jāierīko bēgļu zonas tajās Āfrikas valstīs, kur nekaro. Bet nevajadzētu veicināt to, ka bēgļiem vienīgais risinājums ir uzkāpt uz kādas korumpētas personas kuģa.”

 

Valters Nollendorfs: “Jebkura bēgļu situācija ir salīdzināma, bet apstākļi ir citādi. Tagad bēg no kara, bet mēs bēgām kara zonā iekšā… Latvijai ir jāpiedalās cilvēciskas katastrofas seku atvieglošanā. Katrs bēglis ir pelnījis līdzjūtību, līdzcietību, taču nedomāju, ka jādala pēc kvotām, tas ir pats pēdējais, ko darīt. Ir jāķeras pie cēloņiem, kuru dēļ cilvēki pamet dzimto zemi. Bēglis ir visneaizsargātākais visu citu vidū. Atceros, kad bijām Vācijā bēgļu gaitās, man bija 13 gadu, es drusku mācēju vācu valodu. Tēvs, kas vienmēr bija ieradis gādāt par ģimeni, ļoti pārdzīvoja, ka esam pilnīgi pakļauti citu žēlastībai. Vēl tagad atceros palīdzību, ko sniedza kāda ģimene – iedeva mums pāris litrus piena.”

 

Uzziņa

Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji vienojušies, ka ES dalībvalstis nākamajos gados varētu uzņemt 60 000 bēgļu.

ES līderi vienojušies par brīvprātīgu principu bēgļu uzņemšanā, nevis obligātām kvotām.

Pēc iekšlietu ministra Riharda Kozlovska sacītā, pašlaik Latvija var uzņemt apmēram 50 – 60 bēgļus.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Tieši tā-ģimenes! Atbildēt

  Nevis armijas iesaukuma vecuma jaunekļi bez ģimenēm,kā to redzam visos ziņu portālu fotouzņēmumos! Vai tad tām nekas vairs nedraud?
  Otrkārt,latviešu bēgļu ģimenes bēga uz Zviedriju,nevis uz Āfriku! Tā kā nevajag sasaistīt kopā divas pilnīgi nesavienojamas problēmas-dažus tūkstošus Baltijas valstu bēgļu salīdzināt ar 138.000 āfrikāņu bēgļu šajā pusgadā vien jau! Jau šodien ir skaidrs,ka miljonus bēgļu no citiem kontinentiem Eiropa izmitināt un uzturēt nav spējīga!

 2. Nost ar bēgļiem, atpakaļ uz Āfriku!!! Eiropieši ar savām clvēktiesībām ir nojūgušies, vakar skatījos filmiņu par tp, kā āfrikāņi demolēItāliju.

 3. Beglu jautajums nav tikai Eiropas un Latvijas problema ,ari Australija si problema pastav ,pie si kontinenta krastiem tiek piebrauktas laivas no tuvakajam valstim ,ari no Afrikas ,sie begli ir samaksajusi $40.000 par
  vietu laiva ,ari Australija negib sos beglus ,bet tomer jautajums ir jarisina un valdiba doma ,ka ir verts beglus pienemt par samaksu ,naudu butu iespejams aiznemties no valdibas,tadejadi sie cilveki varetu dzivot nevis uz valsts rekina ,bet iziet piemerotu apmacibu darbam ,lai pasi varetu gadat par sevi .
  Kapec gan Latvijai butu jagada par citu valstu pilsoniem ? Pastav jau citi risinajumi,ir tikai jadoma ,ka pelnit,jo nevar salidzinat Latvijas beglus pec kara ar Afrikas begliem sodien ,kur valda islams vai cita religija ,ir jau zeligi just lidzi ,bet gan jau reala dzive ir pavisam cita .Afrikani un aziati labi zina ,kas ir bizness un vini to saprot.

  • vietu laivā maksā 40000$,Latvijā reti kuram atrastos tādi uzkrājumi.Tā ir liela nauda,par kuru var atrast vietu,kur apmesties savā Āfrikā,bet uz Eiropu raujās lielo pabalstu dēļ,ja tos nedotu,tad jau tā straume stipri pierimtu.

 4. Mm.. kādreizējie bēgļi no Latvijas atceras, kā uzņemti savās vēlākajās mītnes zemēs…varbūt mums labāk nevajadzētu iebilst pret islāma pasaules bēgļu uzņemšanu Latvijā. Daži simti bēgļu no turienes valsts drošību nu neapdraud.

 5. Piekrītu tiem,kuri piemin eiropiešu kolonizatorus…
  Bet par to ,kāpēc Āfrikas tautas karo savā starpā. Kad eiropieši un arābi iekaroja Āfriku, viņi neņēma vērā kādas tautas kur dzīvo…. Atbrīvojoties no kolonizatoriem ,daudzas ciltis sāka cīnīties par savām teritorijām. Savulaik arī eiropieši daudz karoja savā starpā , vēl tagad nespēj vienoties ….
  Un vēl, vai tad šeit ir karš, bet mūsējie meklē labāku dzīvi visā pasaulē…

 6. Palīdzēt vajag, bet nevis Latvijā pieļaut Islamizāciju, kas nebēgami sekos laika gaitā. Tiem nabaga afrikāņiem speciāli tiek radītas grūtības, lai viņi bēgtu un piepildītu pasauli. Jāpalīdz kristiešiem, ja tāda vajadzība ir. Islāma ļaudis būtu jāpieņem islāmistiem. Tāds ir mans redzējums uz notiekošo.

 7. Gribētu uzzināt tos uzvārdus,kuri parakstījuši”Dobro” paballstnieku uzņemšanai.

 8. Graša kungs,jūsu īpašumā ”Ģendertos”meža vidū vietas diezgan,vien uzceļat žogu,lai nemūk ārā un nepēld pāri salacai!Jā,jo gudrāks cilvēks,jo infantīlāki spriedumi.

 9. Pieņemsim700,bet piespiedīm aizbraukt 7000 savejos.Laba politika!Kremlis priecāsies!

 10. Cits, godīgs,taisnīgs viedoklis Atbildēt

  A.Balts
  12.06.2015 20:26
  Tad nu par tēmu. Uzņemt šos Āfrikas bēgļus ir pienākums tieši bijušajām koloniju valstīm -Vācijai, Francijai, Anglijai utt., jo tā ir loģiska samaksa par gadsimtiem izpumpētajām šī kontinenta dabas bagātībām un paverdzināto iezemiešu vergu darbu! Bet uz mums, Baltijā, tas nettiecas – mēs neesam paverdzinājuši nevienu tautu. Un galvenais – ar angļu, franču, vācu, amerikāņu līdzdalību Latvijā ir palikuši okupanti – psrs kolonisti – un to nepilsoņu skaits vien sastāda pāri par 300 000 latviešu tautas ikdienu degradējošo masu. Tāpēc visas “kvotu” normas ir pārpildītas un šos psrs migrantus-nepilsoņus ir jāuzņem minētajām valstīm vai tām jāpiespiež tos uzņemt krievijai atpakaļ dzimtenē.

  • ja šiem bija tik slikti būt kolonijām, tad kāpēc tagad viņi bariem vien lien pie bijušajiem kolonizatoriem? Kā izmainījusies dzīve kādreiz balto pārvaldītajā DĀR, kā sokas bijušās Rodēzijas teritorijā dzīvojošajiem?
   Ja kāda valsts apzināti vai neapzināti nespēj kontrolēt savas robežas, tad tai vienai arī jātiek galā ar iekšā salaistajiem “bēgļiem”. Turklāt šī valsts jāizslēdz no Šengenas un robežas ar to jāklapē ciet.
   Tā saucamos “bēgļus” uzņēmušajām valstīm jāizvirza sekojoši noteikumi. “Bēglis” 3 mēnešus apgūst valodu un dzīvo nometnē. Pārtika un pajumte viņam nodrošināta, nauda uz rokām nav jādot ne kapeikas. Nespēj iemācīties valodu, atpakaļ no kurienes nācis. Atlikušajiem tiek doti vēl 3 mēneši darba atrašanai. Šajā laikā turpina dzīvot nometnē, bet drīkst darba meklējumos to atstāt un uz rokām tiek izsniegta neliela naudas summa, par kuras izlietošanu jāatskaitās ar čekiem. Neatrada darbu, atpakaļ uz Dzimteni.
   Atrada darbu, bet pēc kāda laika to zaudēja, meklē nākamo, tam dot ne vairāk, kā tos pašus 3 mēnešus, turklāt nekādi pabalsti maksāti netiek. Neatrada, atpakaļ. Tas viss izmaksās mazāk, nekā nemitīgā pabalstu maksāšana. Nekāda precēšanās nevar būt par iemeslu palikt Eiropā. Tā sauktā ģimeņu apvienošana, dzīvošana kopā u.t.t. netiek liegta, bet notiek “bēgļa” zemē.
   Vēl var būt projekts, kur šos “bēgļus” apmāca arodā, kas nepieciešams viņu valstī un atpakaļ nosūta jau sagatavotu speciālistu. Aizdomas, ka tas būs vislabākais risinājums.

 11. Kate 30. jūnijs, 2015 23:43 Atbildēt

  Vai partiju darboņi,kas šodien pie varas ir tiesīgi lemt par valsts un tautas likteni,ja vēl arvien Saeimā nav pieņemts likums par atbildību.Valsti vada bezatbildīgi cilvēki,kas atbildību neuzņēmās jau vairākas reizes(Vienotība &co) Tikai tauta referendumā var pieņemt lēmumu un tas būs likumīgs.

  Loģiski,bet 4 maija kliķe jau ir uzurpējusi varu tautai neko neprasot un par netaisnīgo āfrikāņu LV uzņemšanu uz visas tautas rēkina tie piepildīs sev makus un nodrošinās karjeru, pēc tiem kaut plūdi!

 12. Cits, godīgs,taisnīgs viedoklis Atbildēt

  Ernis Purnis
  11.06.2015 01:30

  Līdzīgas kā ūdens piles, tekstus kladzināja arī 3 jūnijā Streipa raidījumā Latv.Radio 1 prezidenta padomnieks Piebalgs mums absolūti nepiemēroto šo kvotu labā. Arī skandināja, ka redziet Eiropa un ASV uzņēma mūsu bēgļus un tāpēc mums jauzņem afrikāņus! Tāds piemērs gan neiztur nekādu kritiku, jo tie bija vienas radniecīgas mentalitātes, vienas līdzīgas audzināšanas un vienas kultūras un reliģijas cilvēki, tāpēc latvieši labi un komfortabli iekārtojās savās mītnes valstīs īsā laikā un saniedza ne tikai augstu labklājību, bet arī cienijamus un visai ievērojamus amatus svešajās, bet garīgi tiem radniecīgajās valstīs.
  Bet šie āfrikāņu bēgļi ir pilnīgi citas kultūras, citu paražu, citas reliģijas, pilnīgi citas valodu grupas un citas mentalitātes pārstāvji, kas ir pilnīgs pretstats tam galīgi nederīgajam un jāsaka apzināti liekulīgajam Piebalga piemēram par mūsu bēgļiem IIPK laikā..
  Pie tam, no mūsu zemes vēl joprojām nav izvestas okupācijas seku paliekas – psrs militārie un pārsvarā civilie kolonisti, kuri milzīgā skaitā ir LV joprojām bez latv. tautas piekrišanas un uz kuru aizbraukšanu visa tauta sen un pagaidām vēl pacietīgi gaida no varnešiem un koalīcijas partijām rīcību, arvien skaļāk to pieprasa no valdības.

 13. Vai partiju darboņi,kas šodien pie varas ir tiesīgi lemt par valsts un tautas likteni,ja vēl arvien Saeimā nav pieņemts likums par atbildību.Valsti vada bezatbildīgi cilvēki,kas atbildību neuzņēmās jau vairākas reizes(Vienotība &co) Tikai tauta referendumā var pieņemt lēmumu un tas būs likumīgs.

 14. Cits, godīgs,taisnīgs viedoklis Atbildēt

  • Naivis Kvadrātā 18. jūnijs, 2015 15:14 Atbildēt
  Anna 17. jūnijs, 2015 19:23 Atbildēt
  Protams, bēgļiem ir jāpalīdz. Bet Eiropa to varētu darīt pavisam savādāk. Ja neatrisinās problēmas cēloni – iemeslu, kāpēc cilvēki bēg (un nesakiet tikai, ka bēg no kara vien, kur nevar iejaukties). Kad tiks atrisināts cēlonis, pazudīs arī sekas, jo nebūs, no kā bēgt.
  Patika vienā citā rakstā pieminētā ideja – kādā vietā Āfrikā palīdzēt uzcelt kādu nometinājumu šiem bēgļiem. Eksistē tak vairākas pilsētas, pie tam glaunas pilsētas, kas uzceltas tuksnesī, kur nekā nav.
  Jā, Latvijā darba rokas ir vajadzīgas – paši latvieši! Kolīdz algas šeit būs normālas, cilvēks varēs ar savu labo izglītību strādāt normālu darbu, nevis kā zirgs rauties par kapeikām, mūsējie pārstās laisties uz Angliju un sazin kurieni, kā arī dzimstība pieaugs. Tā jau latvieši jaucās ar citām tautām un rasēm – cik zeltenēm mulati sadzimuši, cik puskrievu un tamlīdzīgi. Latvieši izzūd. Es neesmu rasiste vai kas tamlīdzīgs, bet uzskatu, ka mazām tautām ir jācenšās pēc iespējas sevi saglabāt ilgāk. Retus augus un dzīvniekus taču arī cenšas glābt, nevis izmest vai ļaut sajaukties ar kaut ko citu? Starp citu, tāda pasaule, kur visi sajauktos vienā putrā, nemaz nebūtu interesanta. Katrai rasei un tautai ir savas īpašās pazīmes, unikalitāte, bet sajaucot putru viena laba daļa tā visa ies zudībā.
  ————————————————-
  Kā jūsu teiktajā, tā ļoti daudzi te komentāros raksta tikai un vienīgi kailu patiesību, bet…to visu LABI zina šie un arī visa valdība – bet pašu karjeras un maka dēļ šie ļautiņi uz visu gatavi, ka tik šiem labi šodienā, par savu tautu un tās nākotni tiem dziļi nospļauties. Tos valdībā, kas lobēs šīs mums nepieņemamās kvotas ir PUBLISKI jāsauc par dubult nodevējiem, jo psrs okupantus tie pietur un Afrikas migrantus vēl grib uzbāzt tauta uz kaklai! Bet bēgļu posta cēloņus NEGRIB novērst, jo pārpludināt Eiropu un īpaši A-Eiropu, Baltiju ir to mērķis, jo pārāk nesamaitāta, nesajaukta un ne tik viegli vadāma vēl ir šī Eiropas daļa.

 15. Cits, godīgs,taisnīgs viedoklis Atbildēt

  • no malas 19. jūnijs, 2015 00:19 Atbildēt
  Padomājiet kādi .. un latviski sakot draņķi vada mūsu valsti uz bezdibeni, kurā tikai .. būs iespēja labi eksistēt kopīgi ar šo valdošo saujiņu, šiem visu rangu nodevējiem! Izglītības līmenis un informācijas pieejamība ļauj šiem ļautiņiem saprast patieso lietu stāvokli un tāpēc īpaši pretīgi redzēt apzinātu liekuļošanu un faktu kropļošanu un arī slēpšanu rakstot šo patiesībā pretlatvisko tekstu, lai izpatiktu algas maksātājiem un ārzemju šefiem.

 16. Cits, godīgs,taisnīgs viedoklis Atbildēt

  • Anna 18. jūnijs, 2015 23:13 Atbildēt
  Nejaukt Pasaules kare begljus ar parazitiem. Pasakiet, kura no tam valstim sobrid oficiali notiek karsh? Sirija, bet parejas pat EU vestniecibas strada. Tas viss ir labs bizness cilveku kontrabandistiem, un labi, ja treshdalja no @begliem@ tiesham beg no rezhima. Parejie ir paraziti. Es lasu zinjas italju valoda, par to kaa tie paraziti tur uzvedas – ne vests no pazemibas, pieprasa dargus hoteljus, ar wifi ktra istaba, un lai butu pietiekami tuvu jurai. Vai musu begli 2 Pasaules kara laika arii 5 zvaigzhnju hoteljus pieprasija????

 17. Cits, godīgs,taisnīgs viedoklis Atbildēt

  • pamela 18. jūnijs, 2015 22:13 Atbildēt
  Žīgures k-dze kārtejo reizi nošāvusi garām !!NU NEVAR !! salīdzināt Āfrikas bēgļus ar Latvijas trimdiniekiem ! NEVAR un NEVAJAGA,JO ir pavisam dažādi apstākli un aizmucēju prioritātes un gribēšana.To JAU mēs r5edzam gan Vācijā,gan Francijā u.c.,kur migranti rada TIKAI problēmas.Vai latvieši pēc 1945.g. aizmukušie trakoja Vācijā,ASV,Austrālijā u.c.?Vai dedzināja mašīnas un sita veikalu vitrīnas,vai dzīvoja tikai uz pabalstiem utt?Pie pirmās izdevības atrada darbu kaut neatbilstošu izglītībai,turpināja mācīties utt.Visi izsitās “cilvēkos”!Atšķirībā gan no Krievijā palikušiem Gulaga iemītniekiem.Tur nu gan ir drausmīgi apstākļi,mani radi bija apmeklēt izsūtījuma vietas un tikās ar tur palikušiem.NOŽĒLOJAMI !!

 18. Kāpēc ES ir jārūpējas par naftas arābu valstu izraisītajiem kaŗiem? Ja ir tik bagāti lai dotu naudu algotņiem un ieročiem, lai izplatītu radikālo islamu, lai arī rūpējas par bēgļiem.
  Riebjas šī smadzeņu skalošana un ka starp latviešiem atrodas izpalīdzīgi idioti. Tā it kā nav mācīti – vai tad nepietiek ar kārklu vāciešiem, padomju ideoloģijas izplatītājiem un vāciešu līdzskrējējiem – slepkavām un tagad kārtējā ES pakalpiņu mugurkaula locītāji. Vai tiešām dirsā mietu jādzen lai taisnas muguras dabūtu?

 19. Prātīgākais komentārs no augšā izteiktajiem: “Bēgļu problēma jārisina ANO. ” Nevis Eiropai ! Starp citu, šie cilveki nav īsti bēgļi, kas mūk no iebrucēja savā valstī, tie ir ekonomiskie migranti. Vēl vairāk — tie ir demografiski kolonisti, kuri ilgtermiņā apdraud Eiropu. Latvijai ir jāatrisina krievu skolu problēma pirms var domāt par bēgļu uzņemšanu. Kāda mums ir garantija, ka “bēgļi” neiekļausies krievu valodas skolās?

 20. Mūsu krievu okupantus neviens neuzņēma,mums radīja, uzspieda divkopienu valsti (ES komisāri 20 gadus kratīja pirkstu degungala ,ka tik mēs neaizskartu rašu impēriju, pie ka tas noveda ,tagad klaji redzam s). ES finanses dalot esam galīgi apdalīti. Āfrikas valstis ekonomiski izmantoja Eiropas lielvaras , tagad visiem jastrebj šī putra. Lai viņu lielās korporācijas maksā par Āfrikas bēgļiem. Daudzi meklē materiālo labklājību. Čaklajam latvietim jādodas uz Āfriku ,. jo dzimtene jau vairs zemi nevarēs dabūt (ārzemnieku ar saviem superfondiem un vietējie baroniņi ar blatu miljoniem sagrābuši). Diemžēl Āfrikā šauj visur ar civilizētās ?! pasaules piegādātajiem ieročiem. Daži vareni nopelni ,bet jāmaksā visiem ?!

 21. cits atrisinājums Atbildēt

  Bez referenduma šo jautājumu izlemt aizliegts! To var izlemt tikai tauta. Un nekādu konsultatīvo, bet īstu referendumu, ar likuma spēku.

 22. Nē un vēlreiz nē!

 23. Latvietis parastais no laukiem Atbildēt

  Gribu dzīvot Latvijā bez krievruņu okupantiem un kolonistiem, un bez Āfrikas ekonomiskajiem bēgļiem! Tās ir manas cilvēktiesības nelaist svešos mūsu tautas zemē!
  Un tas, ka daudzi latviešu gļēvuļi un “pacifisti” 1944. un 1945.gadā aizbēga no Latvijas un nepretojās kā mežabrāļi krievu okupantiem – tas nav iemesls, lai Latvijā laistu melnos un citus. Arī grūtos laikos latviešiem jāpaliek savā zemē un jācīnās līdz uzvarai vai līdz nāve pārtrauc šo cīņu.

 24. Bēgļu un kvotu uzspiešana Latvijai ir gan Satversmes pārkāpums, gan latviešu cilvēktiesību pārkāpums. Ja kāds grib bēgļus, lai rīko referendumu par izmaiņām Satversmē.
  Nākošreiz mums uzspiedīs kodolatkritumus un citus mēslus ar vārdiem – sadalīsim brālīgi!

 25. Vienotība = Valsts nodevēji Atbildēt

  Katrs deputāts kas balsos par kaut viena nigera ielaišanu Latvijā ir uzreiz definējams un tiesājams par valsts nodevību un pēc tam tas kopā ar sevis pārstāvēto partiju(Vienotība +…) ir mūžigs politisks līķis ko nedrīkst pielaist vairs politikai, darbam valsts iestādēs – nekad.. Jo valsts nodevība nav piedodama nekad.

 26. Latviešu Latvijā ir tikai 60%! Pacentīsimies šos 60% samazināt vēl līdz 50,uzņemot nelegālos laimes meklētājus no citiem kontinentiem un paātrinot tādējādi vēl atlikušo latviešu emigrāciju?

 27. Ziemeļvalstu un Latvijas šodienas labklājības līmenis nav salīdzināms! Trešā nabadzīgākā Eiropas Savienības valsts Latvija nav salīdzināma arī ar Rietumeiropas valstīm un pat ne ar Grieķiju,kura ir saglabājusi pat divreiz augstāku-648 eiro minimālo algu,6,8% PVN likmi pārtikas pamatproduktiem un bezmaksas augstāko izglītību visiem ES valstu pilsoņiem!

 28. Vai nevajadzētu vispirms parūpēties par Eiropas progresīvo nodokļu ieviešanu Latvijā,obligātās veselības aprūpes atjaunošanu un vecuma pensijas palielināšanu Latvijas pamatiedzīvotājiem? Uzņemsim vēl papildus ekonomiskos bēgļus un saglabāsim 75 eiro neapliekamo minimumu un 21% PVN likmi pat pašiem nepieciešamākajiem pārtikas produktiem,kas Itālijā un Grieķijā,valstīs no kurām mums būtu jāuzņem šie bēgļi ir tikai attiecīgi 4% un 6,8%!

 29. “Sirds saka,ka bēgļi ir jāuzņem”,bet prāts analizē visu par notikumiem,piemēram, Francijā lasīto-spridzināšanu,automašīnu dedzināšanu,veikalu demolēšanu un izlaupīšanu utt!

 30. Pilnībā piekrītu Vilim Vītolam! Ja 1944.gadā bēgļi no Baltijas valstīm zviedriem nesagādāja nekādas problēmas,jo pastāvēja tikai valodas atšķirība,tad to nevar teikt par bēgļiem no Āfrikas un arābu valstīm! Salīdzināt nevaram šodien arī ekonomisko situāciju trešajā nabadzīgākajā Eiropas valstī Latvijā,kurā nav pat atjaunota obligātā veselības apdrošināšana,ar dzīves līmeni Rietumeiropas valstīs!

 31. varetu but sinteze no visiem siem viedokliem. Selektiva, ierobezota beglu uznemsana ne no laimes un ertakas dzives mekletaju skaita bet no patiesiem kara begliem kuriem draud naves briesmas. Dazus simtus, varbut pat tukstots drosvien tadus varetu atlauties uznemt uz loti selektiva pamata…. Viniem nodrosinot integraciju valsts un nekada cita valoda. Bet mums pasiem un nevienam citam jabut noteicejiem saja lieta citadi ta lieta vairs nav kontrolejama.

Draugiem Facebook Twitter Google+