Foto – Timurs Subhankulovs

Sirds un asinsvadu veselībai 0

Sarkandaugavas ambulatorās veselības aprūpes centrā kardiologs ir pieprasīts speciālists. Ja pacientam kardiologs nozīmē padziļinātāku izmeklēšanu, to var saņemt dienas stacionārā. Par to visu stāsta kardiologs LAURIS PUNTULIS. 


Reklāma
Reklāma

 

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Lasīt citas ziņas

Statistikas dati liecina, ka Eiropā augsts asinsspiediens ir vidēji 25 – 27% pieaugušo iedzīvotāju, bet Latvijā – 44%. Vecumā no 25 līdz 34 gadiem tas ir 14%, bet 65 –74 gadu vecumā – jau 65% iedzīvotāju. Diemžēl daudzi cilvēki nemaz nezina, ka viņiem ir paaugstināts asinsspiediens, jo to nejūt. Tomēr ar to nevajadzētu samierināties, jo mūsdienās kardiologu rīcībā ir ļoti plašs asinsspiedienu pazeminošu zāļu klāsts, turklāt, rodoties aizdomām par kādām izmaiņām sirds un asinsvadu veselības stāvoklī, iespējams veikt izmeklējumus precīzas diagnozes noteikšanai.

Ja cilvēkam ir sūdzības par sāpēm aiz krūšu kaula – pazīme, kas raksturīga stenokardijai, vai jau ir progresējoša slodzes stenokardija, kardiologs var ieteikt veloergometrijas izmeklējumu, ar kuru tiek fiksēta kardiogramma visas fiziskās slodzes laikā. Šī metode ar 70% ticamību ļauj noteikt, vai sirds muskulim, cilvēkam fiziski darbojoties, pietiek vai nepietiek skābekļa. Ja nepietiek – tas nozīmē, ka sirds muskuļa asinsvadi ir sašaurināti aterosklerozes dēļ, un nepieciešama ārstēšana atbilstoši diagnozes smaguma pakāpei.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas Jūras medicīnas centra dienas stacionārā ir pieejami daudzveidīgi izmeklējumi, sākot ar elektrokardiogrammu, ilgstošo elektro­grammu jeb Holtera monitorēšanu, veloergometriju, ehokardiogrāfiju ar krāsu dopleru sirds struktūru pārbaudei, stresa ehokardiogrāfiju un beidzot ar kakla un galvas asinsvadu izmeklējumu, kas uzrāda iespējamās aterosklerotiskās pārmaiņas. Savukārt asins analīze palīdz konstatēt, vai hipertensijas pacientam nav tādi asinsrites slimību riska faktori kā paaugstināts holesterīna, triglicerīdu un cukura līmenis asinīs. Analīžu un izmeklējumu rezultāti ārstam ļauj precīzi piemeklēt asinsspiedienu pazeminošās zāles, kas jālieto regulāri un visu mūžu. Jāatceras, ka, neārstējot augstu asinsspiedienu, daudzkārt pieaug kardiovaskulāro saslimšanu, tostarp insulta un infarkta, risks.

Mūsdienās ir arvien vairāk cilvēku, kuriem mazkustīgā dzīvesveida un nepareiza uztura dēļ ir liekais svars vai pat aptaukošanās. Nereti liekā svara problēmai vēl pievienojas tāds kaitīgs ieradums kā smēķēšana. Tie visi ir nopietni sirds un asinsvadu veselības riska faktori vienā buķetē. Iedomāsimies, ka mums visu laiku jānēsā līdzi 20 – 30 kilogramu smags kartupeļu maiss. Mēs nogursim, to nēsājot, un tāpat arī sirdij jātiek galā ar lieku slodzi, kas noved pie tās paplašināšanās. Liekais svars traucē arī bioķīmisko procesu, kas organismā saistīti ar asinsspiediena regulāciju, normālai norisei. Lai risinātu problēmu, kardiologs pacientam var ieteikt uztura speciālista konsultāciju.

LJMC ir pieejamas individuālas uztura speciālista konsultācijas par sabalansētu, pilnvērtīgu uzturu un tā pamatprincipiem. Konsultācijā ietilpst veselības stāvokļa novērtēšana, ēšanas paradumu izvērtēšana, ārstnieciskā uztura ieteikumi pie dažādām saslimšanām, individuālā ēšanas plāna izstrādāšana. Maksa par stundu garu vizīti – Ls 14,50.

 

UZZIŅA

Sīkāku informāciju par iespēju konsultēties 
Sarkandaugavas ambulatorajā veselības aprūpes centrā varat iegūt:

* mājaslapā: www.ljmc.lv

* pa tālruni 67889000.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.