Pasaulē
Citur

Sīrijas valdība aicina izmeklēt apsūdzības par ķīmisko ieroču uzbrukumu1

Foto – LETA/AFP

Sīrijas valdība uzaicinājusi starptautisko Ķīmisko ieroču aizlieguma organizāciju (OPCW) apmeklēt nemiernieku kontrolēto Dumas pilsētu, kur atbilstoši izskanējušajām apsūdzībām nedēļas nogalē indīgo gāzu uzbrukumā nogalināti vairāki desmiti cilvēku, otrdien pavēstīja valsts mediji.

Sīrijas Ārlietu ministrija “nosūtījusi oficiālu uzaicinājumu OPCW, aicinot nosūtīt tās faktu konstatēšanas misijas komandu uz Dumu un izmeklēt apgalvojumus, kas ir saistīti ar tur it kā notikušo ķīmisko ieroču izmantošanu,” vēsta ziņu aģentūra SANA.

OPCW otrdien paziņoja, ka drīzumā sūtīs ekspertu komandu uz Dumu.

Drīz pēc tam, kad ar lūgumu izmeklēt apsūdzības OPCW bija vērsusies Sīrija un Krievija, starptautiskā organizācija paziņoja, “ka OPCW pieprasījusi Sīrijas Arābu Republikai veikt nepieciešamo sagatavošanos [ekspertu komandas] darba uzsākšanai,” teikts organizācijas paziņojumā.

“Komanda gatavojas doties uz Sīriju tuvākajā laikā.”

Sīrijas aktīvistu un palīdzības organizācijas “Baltās ķiveres” un UOSSM sestdien paziņoja, ka Sīrijas valdības spēki uzbrukumā nemiernieku kontrolētajai teritorijai Austrumgutā, netālu no Damaskas, izmantojuši ķīmiskos ieročus, un uzbrukumā Dumas pilsētā dzīvību zaudējuši vairāki desmiti cilvēku.

ASV aizsardzības ministrs Džims Matiss pirmdien, izsakoties par reakciju uz notikumiem Sīrijā, kur varētu būt noticis uzbrukums ar ķīmisko ieroču pielietošanu, sacīja, ka militāra atbilde nav izslēgta.

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien paziņoja, ka vienas vai divu dienu laikā tiks pieņemti “svarīgi lēmumi” par reakciju uz situāciju Sīrijā.

Tramps atcēlis šonedēļ plānoto pirmo braucienu uz Latīņameriku, lai “pārraudzītu amerikāņu atbildi Sīrijai”, otrdien paziņoja Baltais nams.

Trampa vietā uz Amerikas samitu Peru dosies viceprezidents Maiks Penss, paziņoja Baltā nama preses sekretāre Sāra Sandersa.

“Pretēji sākotnēji plānotajam prezidents Tramps neapmeklēs Astoto Amerikas samitu Limā, Peru, un nedosies uz Bogotu, Kolumbijā,” teikts Sandersas paziņojumā.

Tramps “paliks Savienotajās Valstīs, lai pārraudzītu amerikāņu atbildi Sīrijai un sekotu līdzi notikumu attīstībai visā pasaulē,” viņa norādīja, piebilstot, ka Penss dosies arī uz Kolumbiju.

Saistītie raksti

Sīrijas režīms un Krievija noraida apsūdzības, ka Damaska operācijā pret nemierniekiem Dumā būtu izmantojusi ķīmiskos ieročus.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Saskaņā ar dažu opozīcijas aktīvistu aplēsēm kopējais upuru skaits jau pārsniedzis 400 000.

LA.lv