×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
21. jūlijs, 2016
Drukāt

Situācija Turcijā joprojām nav droša ceļošanai

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Ņemot vērā pašlaik izveidojušos situāciju Turcijā, Ārlietu ministrija (ĀM) joprojām iesaka nopietni izvērtēt nepieciešamību ceļot uz Turciju.

Pēc valsts apvērsuma mēģinājuma Turcijā naktī no 15. uz 16. jūliju, kura rezultātā gājuši bojā vismaz 250 cilvēki, tostarp arī civiliedzīvotāji, 21. jūlijā valstī ir izsludināts ārkārtas stāvoklis uz trim mēnešiem.

Šajā laikā var tikt ieviesti pastiprināti drošības pasākumi, tajā skaitā personu dokumentu pārbaudes, transporta pārbaudes, aizliegumi pulcēties noteiktās vietās. ĀM aicina Latvijas valstspiederīgos ievērot drošības un tiesībsargājošo iestāžu pārstāvju norādījumus.

Tāpat ĀM izvairīties no cilvēku pulcēšanās vietām un būt īpaši uzmanīgiem un vērīgiem, uzturoties sabiedriskās vietās. Ceļotājus, kuri atrodas Turcijas kūrortos vai plāno turp doties, aicinām uzturēt kontaktus ar tūroperatoriem vai lidsabiedrībām, precizējot, vai ceļojuma norise tiks īstenota saskaņā ar plānoto.

Kopš 2016. gada sākuma Turcijā ir notikuši jau vairāki teroristu uzbrukumi. Ministrija arī atgādina, ka, turpinoties bruņotajiem konfliktiem Sīrijā un Irākā, saglabājas saspringta situācija uz Turcijas–Sīrijas un Turcijas–Irākas robežas.

ĀM stingri aicina ceļotājus neapmeklēt Turcijas–Sīrijas pierobežas reģionus, kā arī izvairīties no Turcijas–Irākas pierobežas reģionu apmeklēšanas bez īpašas nepieciešamības. Saskaņā ar Turcijas kompetento iestāžu sniegto informāciju, ņemot vērā esošo drošības situāciju, ārvalstu pilsoņiem ir liegta Turcijas–Sīrijas robežas šķērsošana.

Ārkārtas situācijā ministrija aicina nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Turcijā vai Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+