×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. septembris, 2015
Drukāt

Skolām – materiāls par stikla šķirošanu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Materiāla autore ir Dr. paed. Daiga Kalniņa – LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes lektore, "Vides zinātnes balvas 2014" uzvarētāja nominācijā "Vides zinību skolotājs"

Atzīmējot 15 gadu jubileju, AS “Latvijas Zaļais punkts” skolām dāvina metodisko materiālu par stikla šķirošanu, informēja uzņēmuma pārstāve Anda Treija.

Metodiskais materiāls “Stikla šķirošana: zinu, gribu, daru!” ticis 800 mācību iestāžu skolotājiem. Materiāls veidots tā, lai jaunieši interesantā un atraktīvā veidā varētu mācīties par stikla šķirošanu un iegūtās zināšanas varētu izmantot arī ikdienā. Sagatavotais materiāls ir domāts dažādu priekšmetu mācību stundās, darbam ar 1. – 4., 5. – 6. un 7. – 12. klašu skolēniem. Katrai vecuma grupai tiek piedāvāti četri dažādi stundu plāni ar mācību materiāliem, ieteikumiem un sagaidāmiem mācīšanās rezultātiem atbilstoši izglītības standarta prasībām un dalījumiem pa klasēm.

“Jau skolās bērniem ir jāmāca dabai draudzīgs dzīvesveids un saudzīga attieksme pret apkārtējo vidi. Informatīvā materiāla izplatīšana skolās ir viens no daudzajiem mazajiem zaļajiem darbiem, kas veicami, lai Latvija būtu zaļākā valsts pasaulē,” uzskata AS “Latvijas Zaļais punkts” valdes priekšsēdētājs Kaspars Zakulis.

“Skolotājiem vienmēr ir prieks strādāt radoši, arī bērni daudz labāk ieklausās, ja var paši piedalīties, ne tikai klausīties. Šis mācību materiāls ir izstrādāts padziļināti, reizēm diezgan sarežģīti un bērniem nākas palauzīt galvu. Mēs ar klasi kopā šķirojam papīru, uz bibliotēku nesam nodot izlietotās baterijas. Īpašu interesi izrādīja bērni, uzzinot, ko nedrīkst mest, piemēram, stikla šķirošanas konteinerā. Kā arī to, ka no PET pudelēm var ražot lietussargus, somas un pat telefonu aizsargvāciņus. Skolā mums ir arī divas izlietotā papīra urnas, kas ātri pildās, un tā šķirojam papīru, bērniem ir interesanti, ja saprot, kāds ir ieguvums no atkritumu šķirošanas,” stāsta Rīgas Valda Zālīša sākumskolas skolotāja Irīna Zeme.

BEPS-logo
Materiāls tapis ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+